Statystyki bija na alarm- jak najszybsza diagnoza cukrzycy to jedyny ratunek!

3 mln chorych na cukrzycę. Ponad 13 tys. amputacji nóg rocznie. Takie są ostatnie dane na temat cukrzycy i jej skutków w Polsce. Z prognoz Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego (PTD) wynika, że w najbliższych 15-20-latach liczba chorych na cukrzycę podwoi się. Mimo tych szokujących danych, szacuje się, że 1/3 z chorujących nie nie jest zdiagnozowana. Teraz możesz skutecznie rozpoznać chorobę i zneutralizować konsekwencje tej wyjątkowo groźnej choroby!

„Według danych Międzynarodowej Federacji Cukrzycy w Polsce ok. 3 mln osób cierpi na cukrzycę. Przy czym u jednej trzeciej z nich jest ona niezdiagnozowana, bo tylko 2 mln pacjentów pozostaje pod opieką lekarzy. W momencie rozpoznania cukrzycy u ponad połowy chorych występują już jednak ostre powikłania, np. udary mózgu czy zawały serca. – Chorzy na cukrzycę to całe spektrum naszego społeczeństwa. Są to kilkutygodniowe dzieci, młodzież, osoby pracujące, ciężarne czy seniorzy – mówią eksperci z PTD. W początkowej fazie rozwoju pacjent nie odczuwa żadnych objawów. Gdy już jednak lekarze zdiagnozują schorzenie, może być za późno na skuteczną kurację. Dochodzi wówczas do przewlekłych powikłań. Chodzi tu m.in. o choroby oczu i rozwój zaćmy, uszkodzenia nerek, co jest później główną przyczyną dializoterapii. Według danych NFZ w 2013 r. lekarze i pielęgniarki przeprowadzili 9801 dużych amputacji kończyn oraz 3605 amputacji mniejszych. Aby nie doszło do zawału serca czy amputacji, cukrzyca musi być prawidłowo leczona. Przede wszystkim jednak należy zapobiegać na starcie, nie lekceważyć żadnych objawów.”

Sprawdź, jak możesz profesjonalnie zdiagnozować stan swojego zdrowia:

Jak zdiagnozować cukrzycę
Niektóre, pozornie drobne dolegliwości, mogą być objawami poważnej choroby – cukrzycy. Jeśli je zlekceważymy, mogą spowodować wiele groźnych powikłań. Cukrzyca nie jest chorobą, na którą zaczynamy chorować nagle, z dnia na dzień. Jej objawy pojawiają się stopniowo, jednak my albo je bagatelizujemy, albo wiążemy z innymi dolegliwościami.Lista objawów tej choroby jest długa i nie zawsze potrafimy trafnie rozpoznać jej symptomy. Dlatego jeśli obserwujemy dolegliwości, które pojawiły się nagle i długo nie chcą ustąpić, nie odkładajmy wizyty u specjalisty i wykonajmy Test Obciążeń, który pomoże rozpoznać chorobę.

cukrzycaObjawy cukrzycy – 5 wczesnych symptomów choroby:

  • utrata wagi, często połączona ze zwiększonym apetytem
  • zmęczenie i senność,
  • wzmożone pragnienie i częste oddawanie moczu,
  • objawy cukrzycy na skórze,
  • nieprzyjemny zapach moczu.

Inne objawy, które również mogą świadczyć o rozwijającej się cukrzycy to między innymi:

  • częste bóle głowy,
  • pogorszenie zdolności widzenia,
  • mrowienie i drętwienie kończyn,
  • wolniejsze gojenie się ran.

Katarzyna z Łodzi, 48 lat

„Od kilku miesięcy permanentnie pobolewała mnie głowa i odczuwałam ciągłe zmęczenie. Bagatelizowałam objawy uznając je za standardowe i nic nie znaczące. Gdy ból był tak wielki i nie dawał mi normalnie funkcjonować nie miałam wyjścia, postanowiłam wybrać się do specjalisty. Wizyta u lekarza nie przyniosła jednak żadnych rezultatów, nie poznałam też konkretnej diagnozy. W dalszym ciągu nie wiedziałam tak naprawdę co mi dolega i co jest przyczyną mojego utrapienia. Byłam już załamana psychicznie, nie chciałam wychodzić z domu i unikałam spotkań towarzyskich. Pocieszałam się, że ludzie mają bardziej poważne problemy zdrowotne, jednak codzienne bóle nie dawał mi zasnąć i normalnie funkcjonować. Któregoś dnia moja wiara w skuteczne rozpoznanie i wyeliminowanie problemu wróciła. Przyjaciółka powiedziała mi o teście, który diagnozuje dolegliwość, dzięki czemu można ustalić przyczyny problemów.”

Zobacz film i dowiedz się, jak obciążenia organizmu wpływają na stan Twojego zdrowia:

Specjalista radzi

”Pierwsze symptomy cukrzycy łatwo jest przeoczyć. Nawet, jeśli jakaś zmiana w naszym samopoczuciu zaczyna zwracać naszą uwagę, to łatwo ją sobie wytłumaczyć w zupełnie inny, wygodny dla siebie sposób. Na przykład zmęczenie. Pierwsze skojarzenie – nadmiar obowiązków. Senność – przepracowanie. Kłopoty z koncentracją – stres albo zmiana pogody. Zwiększony apetyt – pewnie to zbytnie wystawienie się na pokusy jedzeniowych przyjemności.. Zaparcia – to na pewno zła dieta. Nawracające infekcje – pewnie chwilowy spadek odporności, związany ze zbyt eksploatującym trybem życia. Zwiększone wypadanie włosów – przesilenie wiosenne albo reakcja po chorobie. Wreszcie – pogorszenie wzroku i przekrwienie spojówek łatwo przypisać długotrwałej pracy przed komputerem. Oczywiście, podobny zespół objawów może występować również w innych chorobach.
Jednak biorąc pod uwagę częstość występowania cukrzycy, zgodnie ze statystykami, w pierwszej kolejności trzeba wziąć pod uwagę, że może to być cukrzyca. Nie możemy więc zwlekać. Diagnostykę pod kątem cukrzycy można wykonać za pomocą Testu Obciążeń Organizmu. Wykonanie Testu Obciążeń Organizmu pozwoli stwierdzić jakie są przyczyny twoich chorób i dolegliwości, w tym cukrzycy”- radzi Weronika Łapińska, specjalistka Revitum.

Sprawdź jak łatwo zdiagnozować cukrzycę

Co najmniej milion Polaków choruje na cukrzycę, ale nic o tym nie wie. Skąd ta nieświadomość? Bo chorzy nie poddają się badaniom i lekceważą pierwsze objawy tej choroby. Dlatego warto się przyjrzeć, czy nasz organizm nie daje nam sygnałów, że choroba się rozwija. Przede wszystkim jednak należy wykonać natychmiastowo jeden, bezbolesny Test Obciążeń Organizmu, który trwa 45 minut i pozwoli ci prawidłowo rozpoznać chorobę. Test Obciążeń to także diagnostyka całego organizmu. Co więcej, specjalista przeprowadzający test nie tylko Cię zdiagnozuje, ale także powie co robić, żeby pokonać ewentualne dolegliwości. Nie czekaj, reaguj natychmiast, z cukrzycą nie ma żartów!

Cukrzyca i Test Obciążeń Organizmu
Diabetycy muszą dużo bardziej kontrolować to co robią i jedzą niż osoby nie cierpiące na tę chorobę. Dzięki REVITUM będziesz miał większą kontrolę nad stanem swego zdrowia. Skuteczna walka z jakąkolwiek chorobą oznacza przede wszystkim zajęcie się jej przyczynami. Dlaczego? Otóż przyczyny, jak sama nazwa wskazuje, są tym, co powoduje choroby. Jeżeli z naszego organizmu usuniemy przyczyny, a wiec obciążenia, mamy pewność, że pokonamy chorobę.

Test Obciążeń Organizmu właśnie to robi – wykrywa przyczyny dolegliwości. Przeprowadzenie testu trwa 45 minut, po których dowiesz się jakie obciążenia zalegają w twoim organizmie oraz jak je usunąć, w czym pomoże ci indywidualna kuracja przygotowana przez specjalistę.

Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”.
W REVITUM Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.

Chcesz pozbyć się przyczyn powstawania cukrzycy?
Umów się na Test Obciążeń!
Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ
i
Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>