Dieta białkowa – z czym to się je?

Dieta białkowa zdobyła bardzo dużą popularność na całym świecie, stosują ją również dbające o linię gwiazdy. Wśród specjalistów budzi skrajne emocje: niektórzy są nią zachwyceni, inni zwracają uwagę na pewne niedoskonałości diety białkowej. Przeczytaj i dowiedz się więcej na jej temat.

Overweight Mother and DaughterDieta białkowa, zwana również dietą Dukana (od nazwiska jej twórcy) opiera się na spożywaniu produktów bogatych w białko. Zazwyczaj składa się ona z czterech etapów, na których stosuje się różne jadłospisy:

  • 1 etap: nazywany również “falą uderzeniową”, polega na spożywaniu jedynie produktów wysokobiałkowych; etap ten trwa do 7 dni
  • 2 etap: to moment, w którym do diety zostają wprowadzone warzywa; w tym czasie osoba odchudzająca się łączy potrawy zawierające białka i warzywa z potrawami zbudowanymi jedynie na bazie białka
  • 3 etap: utrwalanie osiągniętej wagi, mające zapobiegać efektowi jojo; na tym etapie do jadłospisu mogą powrócić (w małych ilościach) produkty zabronione takie jak pieczywo czy owoce

Bardzo ważnym dodatkiem do diety białkowej jest stała, regularna aktywność fizyczna (na początku spacery, potem jeżdżenie na rowerze, pływanie czy bieganie).

Pani Iwona z Gliwic nie wiedziała, jak skutecznie zwalczyć swoją nadwagę

Jestem mamą dwóch ślicznych bliźniaczek: Kai i Małgosi. Niestety, po ciąży oprócz cudownych córek przybyło mi kilogramów. Niestety, trochę za dużo sobie pozwalałam w ciąży no i efekt był taki, że nie mogłam się zmieścić w swoje dawne ubrania, miałam też problemy z kręgosłupem i stawami. Szukałam różnych metod na schudnięcie: brałam “cudowne tabletki”, ciągle ćwiczyłam, a nawet, wstyd przyznać, stosowałam głodówki. W końcu wymęczona zdrowotnie tymi ekserymentami zaczęłam szukać pomocy w sieci. Dotarła do mnie informacja o teście, który diagnozuje przyczyny różnych dolegliwości. Od razu poczułam, że to może być dla mnie ratunek. Dzięki testowi oraz konsultacji u specjalisty wiem, co jest nie tak z moim ciałem, dlaczego tyję. Dzisiaj nie tylko zdrowo i rozsądnie się odżywiam, ale również cały czas stosuję zaleconą mi kurację. Jestem bardzo zadowolona z efektów: kilogramy spadają, a ja w końcu mam więcej energii i mogę z radością dbać o dziewczynki.

Specjalista Revitum radzi

Dieta białkowa to jedna z wielu diet, które stały się modne, m.in. dzięki spopularyzowaniu ich przez celebrytów. Niestety, jak każda, wymaga ona kontroli specjalisty i szczególnej troski, by nie stała się zagrożeniem dla zdrowia. By jednak skutecznie schudnąć, niezbędne jest sprawdzenie,co stoi u podstaw przybierania na wadze. Taką informację można zdobyć jedynie na drodze szczegółowej i profesjonalnej diagnostyki. Tu z pomocą może przyjść Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń Organizmu to nowoczesne narzędzie diagnostyczne, umożliwiające poznanie stanu naszego zdrowia już na poziomie komórkowym. Test ułatwia określenie stopnia obciążenia szkodliwymi substancjami (pasożytami, grzybami czy właśnie glutenem), co umożliwia wdrożenie skutecznych metod zaradczych. Wykonanie Testu nie łączy się z żadnymi dolegliwościami, jest w pełni bezpieczne i bezbolesne. Po jego wykonaniu możliwe będzie dobranie indywidualnej kuracji, która wspomoże naturalny proces oczyszczania się organizmu oraz ułatwi pozbycie się nadwagi czy otyłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>