Dlaczego mam problemy z koncentracją?

3

Nie potrafisz skupić się nad jednym zadaniem? W myślach, nie wiadomo kiedy, przechodzisz na inne tematy? Wszystko cię rozprasza, a w pracy obowiązki zajmują Ci dwa razy więcej czasu niż dotychczas? To poważna sprawa, bo jesteś ofiarą grzybicy! Jeśli nie zaczniesz działać już teraz, wkrótce mogą ujawnić się poważniejsze objawy tego obciążenia.

Za wszystkim stoi grzybica

Grzybica wywoływana jest głównie przez drożdżaka Candida albicans. Jest bardzo odpornym organizmem, który żyje w każdym z nas. Zlokalizować można go w jelitach, wraz z dobrymi organizmami wspomagającymi nasz układ trawienny. Dopóki zachowana jest równowaga między tymi organizmami, nic złego się nam nie dzieje. Problem zaczyna się w momencie, kiedy na przykład przechodzisz kurację antybiotykową, bowiem każdy antybiotyk niszczy dobrą florę bakteryjną. Niczym nie hamowana Candida zaczyna się nadprogramowo namnażać, pojawiają się ogniska grzybiczne. Tak powstała drożdżyca jest w stanie przedostać się do krwioobiegu, dając jej możliwość dotarcia w każdy rejon organizmu.

Jak zarazić się grzybicą?

Do zarażenia grzybicą może też dojść poprzez bezpośredni lub pośredni kontakt. Trzeba jednak pamiętać, iż nawet bezpośredni kontakt nie daje 100% pewności zarażenia i przemienienia się w grzybicę ogólnoustrojową, zwiększa tylko drastycznie szanse. Kontakt bezpośredni następuje poprzez kontakt z zakażonym miejscem lub osobą. Ta forma grzybicy to grzybica skórna. Kontakt pośredni jest wtedy natomiast, gdy używamy lub tylko dotykamy przedmiotu użytkowanego przez osobę z grzybicą. Sytuacja jest o tyle niebezpieczna, iż nigdy nie wiemy, który to jest przedmiot. Możemy mieć z nimi kontakt u fryzjera, w barze czy po prostu w komunikacji miejskiej.

To nie Twoja wina

To nie Twoja wina, że masz grzybicę. W przypadku zarażenia przez kontakt pośredni nie jesteś w stanie przygotować się odpowiednio. Nie możesz przecież żyć w sterylnej szklanej kuli, w obawie przed każdym możliwym obciążeniem. Gdy jednak zauważyłeś jej objawy musisz jak najszybciej zacząć działać. Problemy z koncentracją mogą mieć także inne podłoże. Tych objawów nie można jednak lekceważyć. Pomocnym w Twoim przypadku jest Test Obciążeń Organizmu. Jest on w stanie wykryć przyczyny wszystkich dolegliwości. Nawet jeśli objawy nie są na tyle wyraźne..

Gdzie uzyskasz pomoc?

Pomocy udzielą Ci w każdym gabinecie Revitum. Znajdziesz je w 20. największych miastach w całej Polsce. Kompleksowy Test Obciążeń Organizmu jest w stanie wykryć przyczyny wielu problemów zdrowotnych i dolegliwości. Podczas wykonywania testu specjaliści Revitum odpowiedzą na każde dręczące Cię pytanie. Wyniki jak i analizę wraz z zaleceniami otrzymasz na tej samej wizycie, tuż po wykonanym teście, bez zbędnego czekania, bez stania w kolejkach. Sam test trwa ok 60 minut, jest bezbolesny i bezinwazyjny. Wszystko to dla Ciebie. Przyjdź do Revitum już teraz!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>