Co dziesiąty Polak cierpi na katar sienny!

Statystyki dowodzą, że na alergiczny nieżyt nosa (ANN), popularnie zwany katarem siennym (z czerwonego, opuchniętego nosa leje się wodnista ciecz), cierpi co dziesiąty Polak. Co ciekawe prawie 80 procent pacjentów chorujących na astmę, cierpi również na katar sienny.

Nieleczony nieżyt nosa zwiększa liczbę ataków duszności, o połowę zwiększa też liczbę hospitalizacji z powodu astmy i utrudnia leczenie. Osoby cierpiące na katar sienny są trzy razy bardziej narażone na zachorowanie na astmę. Mimo tych oczywistych faktów, astma i alergiczny nieżyt nosa są często traktowane jak dwie niezwiązane ze sobą choroby, nierzadko leczone przez różnych specjalistów. Tymczasem okazuje się, że obie choroby wywołuje ten sam czynnik, czyli proces zapalny, rozwijający się w błonie śluzowej nosa oraz zatok, a także w oskrzelach, spowodowany reakcją organizmu na alergeny.

katar sienny

Eksperci ARIA (Allergic Rhinitis and Its Impact on Asthma) traktują astmę oskrzelową i alergiczny nieżyt nosa jako wspólną chorobę dróg oddechowych i zalecają wspólną strategię ich leczenia. Zgodnie z ich wytycznymi, każdy pacjent, który choruje na astmę, powinien być także diagnozowany w kierunku ann. Ważne jest również wczesne rozpoznanie astmy oskrzelowej u pacjentów chorych na alergiczny nieżyt nosa – każde dziecko z alergicznym nieżytem nosa należy obowiązkowo badać pod kątem astmy.

Uciążliwe objawy astmy

Katar sienny jest częstym schorzeniem, które wykazuje objawy podobne do przeziębienia. Objawy kataru siennego mogą występować w różnych porach roku. Wszystko zależy od tego, na co uczulony jest alergik.
Typowe objawy kataru siennego to:

 • kichanie,
 • łzawienie oczu,
 • swędzenie w gardle,
 • swędzenie nosa,
 • katar.

Objawy reakcji alergicznej mogą być bardziej dotkliwe, gdy stężenie pyłków jest wyższe.
Do dotkliwych objawów kataru siennego zaliczamy:

 • bóle głowy
 • utratę węchu i smaku,
 • ból twarzy spowodowany zablokowaniem zatok,
 • swędzenie gardła, nosa i uszu.

Nie pozwól chorobie rozwinąć się i sprawdź rzeczywistą przyczynę Twoich problemów zdrowotnych wykonując Test Obciążeń.

Dokucza Ci katar sienny, ale nie wiesz, jaka jest tego przyczyna? Niezbędna może okazać się całościowa diagnostyka organizmu. Obejrzyj i dowiedz się więcej:

Ewelina z Poznania, 34 lata

“Jestem alergikiem. W sezonie letnim miewam katar sienny. Miałam robione testy na alergeny i wyszło uczulenie na pyłki roślin. W tym roku od wczesnej wiosny potworny katar nie dawał mi spokoju. Byłam u alergologa i dostałam leki, po których byłam w stanie funkcjonować. Miałam się zgłosić w połowie września, kiedy miną objawy alergii, żeby zacząć odczulanie, ale niestety intensywny katar męczył mnie dalej. Zastanawiałam się, czy to na pewno alergia na pyłki roślin? Czy to możliwe, żebym była uczulona na coś innego? Czy możliwa była jakaś inna przyczyna tego kataru pod koniec września? Snułam domysły czy przypadkiem proszek do prania lub płyn do płukania tkanin nie powodował kataru. Czy taki katar mógł mieć związek z dietą? W końcu natrafiłam na test obciążeń, który skutecznie pomógł mi ustalić prawdziwe przyczyny moich dolegliwości.”

Specjalistka zaleca

“Katar sienny nie wywołuje zwykle poważniejszych konsekwencji zdrowotnych, ale znacznie zmniejsza komfort życia pacjenta i często wyłącza go z normalnego funkcjonowania w okresie najbardziej nasilonych objawów. Astma może okazać się poważniejszym zagrożeniem, ze względu na powtarzające się ataki bezdechu czy duszności. Nawet, jeśli duszność nie jest nasilona na tyle, by stanowić zagrożenie dla życia, przewlekle niedotleniony pacjent może mieć problemy z koncentracją, nauką czy pamięcią, a także cierpieć na zaburzenia snu. Warto więc wykonać Test Obciążeń Organizmu, który określi przyczyny dolegliwości i rozwieje wątpliwości odnośnie całego organizmu”- Weronika Łapińska, specjalistka Revitum.

Wykryj przyczynę kataru siennego

Katar sienny jest katarem alergicznym, to wie każdy kto na niego cierpi. Jednak wciąż nie każdy wie dlaczego taki katar pojawia się u niego, co jest jego przyczyną. A są to obciążenia organizmu, powodujące reakcję autoimmunologiczną. Co to oznacza? Jest to po prostu błędnie przeprowadzony przez nasz system immunologiczny atak na nasz organizm. Zazwyczaj chodzi tu właśnie o całkowicie niegroźne substancje, jak pyłki kwiatów czy jakiś rodzaj pokarmu. Układ odpornościowy uaktywnia się i dochodzi do stanu zapalnego. Takie właśnie obciążenia wykrywa Test Obciążeń Organizmu. Oprócz tego jest w stanie ujawnić pasożyty, grzyby, braki witamin i minerałów, metale ciężkie i wiele innych. Obciążenia są niczym innym jak przyczynami męczących cię chorób. Jeżeli usuniesz przyczyny z organizmu, usuniesz i choroby. Test trwa 45 minut i jest całkowicie bezbolesny. Po teście otrzymasz wyniki badań, jak również specjalną, sporządzoną przez specjalistę kurację, która ma na celu oczyścić twój organizm z obciążeń.

Test Obciążeń diagnozuje przyczyny dolegliwości i chorób – nawet tak trudnych jak problemy z katarem siennym. Masz pytania? Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji. Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię Centrum Diagnostycznego REVITUM:
tel. 222 502 888

Przydatne linki: Test Obciążeń

Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ


Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.4 Odpowiedzi na Co dziesiąty Polak cierpi na katar sienny!

 1. Alcia pisze:

  Nie mam pojecia jak sie pozbyc tego cieknacego z nosa cholerstwa,poprosze o test

 2. nati pisze:

  Mnie to meczy nie tylko podczas pylenia,tragedia,wiele bym zrobila zeby sie tego pozbyc,pomocyyy

 3. madzia pisze:

  gdzie moge zrobic ten test? jestem z wroclawia

 4. Marlenka pisze:

  Niby to tylko katar ale cieszcie sie ludzie ,ktorzy nie macie alergii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>