Czy wiesz, że drętwiejące ręce i nogi mogą sygnalizować nawet nowotwór kości?

Prawie połowa aktywnych zawodowo osób odczuwa drętwienie kończyn. Jednak dolegliwość ta to nie tylko efekt siedzącego trybu życia. Dowiedz się, co może sygnalizować drętwienie kończyn i jak z nim walczyć.

„Częste drętwienie rąk i nóg to utrata czucia na skutek zaburzeń w dopływie krwi lub ucisku nerwów. Tym objawom może towarzyszyć pieczenie, a nawet ból rąk i nóg. Zazwyczaj na „mrówki” skarżą się osoby, które prowadzą siedzący tryb życia, a długie siedzenie w jednej pozycji utrudnia dopływ krwi do kończyn (zwłaszcza nóg). Jednak czasem częste drętwienie rąk i nóg może wskazywać na stan chorobowy.”- informują specjaliści z Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego.

Sprawdź, jakie są przyczyny częstego drętwienia rąk i nóg

drętwienie kończynDrętwienie rąk i nóg może mieć różne przyczyny.

Oto niektóre nich:

 • dyskopatia (zmiany zwyrodnieniowe kręgów mogą powodować nieprawidłowe przewodnictwo nerwowe)
 • zespół cieśni nadgarstka
 • reumatoidalne zapalenie stawów
 • choroba zwyrodnieniowa stawów
 • nowotwór kości
 • choroba Pageta (przewlekła choroba układu kostnego, która może objawiać się drętwieniem kończyn)
 • zawał
 • udar
 • zespół Guillaina-Barrégo (choroba, w której dochodzi do zaburzenia przewodnictwa nerwowego, co objawia się m.in. drżeniami kończyn)
 • toczeń rumieniowaty (proces zapalny tkanek)
 • padaczka
 • neuropatia (stan zapalny nerwów obwodowych)

Przeczytaj historię Pana Kazimierza ze Szczecina i zobacz jak on zmagał się z dolegliwością:

Jestem dojrzałym człowiekiem, ale wciąż aktywnym zawodowo, pasjonatem sportu. Tym większe było moje zdziwienie i przerażenie, gdy pewnego dnia obudziłem się z nieprzyjemnym odczuciem odrętwienia i znieczulenia ręki. Próbowałem ją rozmasować, ale to nic nie dało. Wytrzymałem kilka dni i poszedłem do lekarza. Ten stwierdził, że to pewnie kręgosłup, ale nic konkretnego się nie dowiedziałem. Wściekły usiadłem do internetu z myślą poszukania następnego, ale przy okazji znalazłem informację o teście, który łatwo i szybko określa przyczyny dolegliwości. Uznałem, że to dobry znak i zapisałem się na test. Specjalista powiedział mi, co jest źródłem moich dolegliwości. Dostałem specjalną kurację. Stosuję ją do dzisiaj, bo naprawdę mi pomaga: po drżeniach nie ma śladu, a ja jestem zupełnie zdrowy! Koledzy nie mogą się nadziwić, skąd we mnie tyle energii! Polecam – ten test to świetna inwestycja!

Specjalista radzi
- Często ustalenie przyczyn dolegliwości sprawia trudność. Tak może stać się również w przypadku drętwienia kończyn. Jednak bez jasno sprecyzowanej diagnozy trudno o podjęcie decyzji co do dalszych działań. Drętwienie to dolegliwość utrudniająca codzienne funkcjonowanie, dlatego warto po zauważeniu u siebie takich objawów postarać się o pełną diagnozę stanu zdrowia, co umożliwi dobranie skutecznych środków zaradczych. Bardzo dobrą metodą diagnozowania przyczyn drętwienia kończyn może być Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Drętwienie – objaw, którego nie wolno lekceważyć
Wiele osób początkowo lekceważy drętwienie nóg czy rąk zrzucając winę na siedzący tryb życia, problemy z kręgosłupem czy złe ułożenie w czasie snu. Niestety, brak należytej uwagi poświęcony tej dolegliwości może się zemścić w postaci poważnej choroby. W celu określenia przyczyn dolegliwości warto wykonać Test Obciążeń. Dzięki nowatorskiej metodzie dr Volla możliwe jest poznanie stanu narządów wewnętrznych oraz układu odpornościowego.

Dzięki Testowi możliwe jest również wskazanie stopnia obciążeń organizmu przez toksyny, grzyby i pasożyty. Jego wykonanie nie wiąże się z żadnymi negatywnymi odczuciami, jest on bowiem w pełni nieinwazyjny, bezpieczny i bezbolesny. Nie wymaga on poświęcania dużej ilości czasu – wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po jego omówieniu specjalista może dobrać indywidualną kurację wzmacniającą siły witalne organizmu, co pozwoli pozbyć się przyczyn problemu z drętwieniem. W trakcie stosowania kuracji nie jest konieczna zmiana stylu życia – nie ma potrzeby przechodzenia na dietę czy ograniczania aktywności fizycznej. Już dziś wykonaj test i dowiedz się, co jest przyczyną drętwienia kończyn!

Przydatne linki: Test Obciążeń


Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ

Kupon na wizytę w revitum 250x250

Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.Jedna Odpowiedź na Czy wiesz, że drętwiejące ręce i nogi mogą sygnalizować nawet nowotwór kości?

 1. Patrycja pisze:

  Mam problem bo dretwieje mi lewą nogą najczęściej jak leżę. Czasami nawet jak stoję co zrobić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>