Endoproteza kolana – sposób na zniszczone stawy

Silny ból, problemy z chodzeniem i aktywnością fizyczną – to bardzo częste objawy problemów ze stawami. Czasem ten problem zdrowotny jest na tyle duży, że konieczne jest wszczepienie endoprotezy stawu. Dowiedz się więcej na ten temat.

endoproteza kolanaTen typ zabiegu chirurgicznego polega na zastąpieniu zniszczonych struktur stawowych sztucznymi odpowiednikami, które są niewrażliwe na ścieranie. Współczesna medycyna pozwala na zachowanie równowagi w organizmie, ponieważ materiały zastosowane do tworzenia endoprotezy są obojętne dla organizmu.

Te dolegliwości są wskazaniem dla wszczepienia endoprotezy:

  • niepowodzenie wcześniejszego leczenia farmakologicznego oraz rehabilitacji
  • coraz silniejszy ból, również w nocy
  • zniekształcenie kończyny (np. koślawość)
  • ograniczenie codziennej aktywności, np. chodzenia po schodach

Dla osiągnięciu sukcesu i powrotu do normalnego trybu życia niezbędne jest jak najszybsze uruchomienie stawu, dlatego już po 1 dniu od operacji lekarze zalecają pionizację i próby chodzenia przy użyciu kul.

Zobacz, jak obciążenia organizmu mogą wpływać na Twoje zdrowie:

Pani Weronika z Gliwic miała problemy z kolanami

Kilka miesięcy temu przewróciłam się na schodach i od tego czasu nie mogłam sobie poradzić z bólem kolana. Nie mogłam swobodnie chodzić, podbiec do autobusu, nie mówiąc już o bieganiu, które kiedyś tak bardzo lubiłam i regularnie uprawiałam. Każdy ruch łączył się z silnym, pulsującym bólem. Nie wiedziałam, co mogę z tym zrobić, byłam u kilku lekarzy, jednak nie byłam zadowolona z ich zaleceń. Maści, okłady, nawet rehabilitacja nie pomagały. Kiedy dowiedziałam się, że czeka mnie operacja, pzeraziłam się i zaczęłam szukać pomocy. W internecie znalazłam informację o teście, który diagnozuje, dlaczego powstają dolegliwości. Zapisałam się na test, bo uznałam, że to może mi jakoś pomoże. Nie zawiodłam się – dzisiaj wiem, co mi dolega, dlaczego dokuczało mi bolące kolano. Dostałam specjalną kurację, dzięki której z każdym dniem moje kolano jest sprawniejsze, nie odczuwam już w nim bólu. Już wiem, że niedługo wrócę do biegania. Polecam ten test wszystkim z podobnymi problemami.

Problemy ze stawem kolanowym mogą wskazywać na dużą liczbę toksyn w organizmie

Staw kolanowy łatwo ulega przeciążeniom i kontuzjom, które nieprawidłowo leczone mogą ciągnąć się miesiącami i być przyczyną poważnego dyskomfortu. Trudno jednak właściwie dobrać metody leczenia, kiedy nie posiadamy informacji na temat powodów niekorzystnych zmian w kolanach. W celu określenia stanu zdrowia oraz poznania realnych przyczyn dolegliwości warto zadbać o skuteczną diagnostykę w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.


Test Obciążeń to nowoczesne rozwiązanie diagnostyczne, które umożliwia poznanie stanu zdrowia i określenia stopnia obciążenia organizmu przez szkodliwe substancje. Wykonanie testu nie łączy się z żadnymi nieprzyjemnymi odczuciami, jest on bowiem w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Badanie jest wykonywane przez doświadczonych specjalistów biomedycyny. Wykonanie testu nie trwa również długo – wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po omówieniu wyników badania możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji opartej jedynie na sprawdzonych, w pełni naturalnych składnikach, która wzmocni siły witalne organizmu oraz pozwoli na trwałe pozbycie się problemu zmian zwyrodnieniowych w kolanach. Nie czekaj, aż Twoje kolana odmówią współpracy – zapisz się na test!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>