Endoproteza stawu biodrowego – częsty ratunek dla zachowania sprawności

Ból, ograniczenie aktywności fizycznej – często zmiany zwyrodnieniowe w obrębie stawu biodrowego są tak zaawansowane, że niezbędne staje się wszczepienie sztucznego stawu, czyli endoprotezy stawu biodrowego. Szacunkowe dane wskazują, że w Polsce co roku przeprowadza się ok. 50 tysięcy zabiegów wszczepienia endoprotezy.

endoproteza stawu biodrowegoEndoproteza stawu biodrowego może być rozwiązaniem dla osób, które od lat cierpią na problemy z biodrami, odczuwają ból i sztywność, co jest efektem zachodzących w organizmie zmian zwyrodnieniowych. W trakcie zabiegu usuwa się zniszczone powierzchnie stawów i zastępuje się je sztucznymi elementami, które są odporne na ścieranie, a jednocześnie tolerowane przez organizmu. W większości przypadków zabieg wszczepienia endoprotezy dokonywany jest u osób między 60 a 70 rokiem życia oraz starszych.

Endoproteza stawu biodrowego – po jej wszczepieniu niezbędna jest rehabilitacja
Po wszczepieniu endoprotezy konieczne jest zadbanie o odpowiednią rehabilitację, która pozwoli wzmocnić siłę organizmu i umożliwi swobodne poruszanie. Sposób dbania o wszczepioną endoprotezę jest zależny od wieku, stanu zdrowia oraz wydolności krążeniowej. Bardzo ważna jest pierwsza doba po zabiegu, w której powinna nastąpić jak najszybsza pionizacja oraz próby poruszania się przy użyciu balkonika i kul. Ważne są również ćwiczenia oddechowe oraz aktywność mająca na celu zapewnienie odpowiedniego napięcia mięśniowego.

Obciążenia organizmu to realne zagrożenie dla naszego zdrowia. Obejrzyj i dowiedz się więcej:


Pani Kazimiera z Łodzi miała problemy ze stawami

Do tej pory byłam bardzo aktywną osobą, ale po ostatnim upadku ze schodów coś mi się stało z biodrem. Nie mogłam normalnie chodzić, wszystko mnie bolało. Poszłam do lekarza, on stwierdził, że mam jakiś problem z stawem biodrowym. Przeraziłam się i zaczęłam szukać pomocy. W internecie znalazłam informację o teście, który diagnozuje przyczyny chorób. Zapisałam się, bo bardzo chciałam sobie pomóc. Dzięki testowi dowiedziałam się, dlaczego szwankują mi biodra oraz jak dbać o siebie, by być zdrowym. Dostałam również kurację, dzięki której dolegliwości bólowe ustąpiły, mam więcej energii i czuję się świetnie.

Specjalista Revitum radzi

Problemy ze stawami to wbrew pozorom problem nie tylko osób starszych. Coraz młodsze osoby potrzebują wsparcia chirurgicznego z powodu problemów z prawidłowym funkcjonowaniem stawów biodrowych. Negatywny wpływ ma na nie nasz siedzący tryb życia, niezdrowa dieta oraz rosnące zanieczyszczenie środowiska. W celu sprawdzenia przyczyn powstawania dolegliwości ze stawami niezbędna staje się całościowa diagnostyka w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń to nowatorskie rozwiązanie z zakresu diagnostyki organizmu, które umożliwia poznanie stanu narządów wewnętrznych już na poziomie komórkowym. Dzięki sprawdzonej metodzie niemieckiego lekarza dra Volla możliwie jest precyzyjnie określenie stopnia obciążenia organizmu przez szkodliwe substancje (grzyby, pasożyty, metale ciężkie). Test jest wykonywany jedynie przez doświadczonych specjalistów biomedycyny, co gwarantuje najwyższą jakość usług. W trakcie jego wykonywania nie zachodzi żadna ingerencja w organizm, ponieważ ta metoda diagnostyczna jest w pełni bezpieczna i nieinwazyjna. Po omówieniu wyników testu możliwe jest dobranie skutecznej kuracji opartej na sprawdzonych naturalnych składnikach, dzięki czemu możliwe jest wzmocnienie narządów wewnętrznych oraz powrót do pełnej sprawności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>