Gdy jelita odmawiają współpracy, czyli wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Dokuczają Ci biegunki? Często boli Cię brzuch? Przyczyną może być wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Dowiedz się więcej o tej chorobie i sprawdź, jak możesz sobie pomóc.

revitum opinieDo powstawania tej groźnej niedyspozycji zdrowotnej może przyczynić się wiele czynników, jednak bardzo istotnym czynnikiem mogącym przyczynić się do pojawienia się objawów wrzodziejącego zapalenia jelita grubego jest długotrwały stres, który w sposób początkowo niezauważalny może prowadzić do powstawania objawów chorobowych. Specjaliści wśród możliwych powodów powstawania tej choroby wskazują również nieodpowiednia, obciążająca organizm dieta, stosowanie leków (zwłaszcza przeciwzapalnych), stany zapalne innych narządów oraz zakażenia pokarmowe.

Niestety, do dzisiaj nie zostały ustalone jednoznaczne przyczyny powstawania tej choroby, brakuje też skutecznych terapii, która umożliwiałaby trwałe zlikwidowanie tego problemu zdrowotnego (obecnie w Polsce przyjmuje się, że jest to choroba nieuleczalna, w której możliwe jest jednak doprowadzenie do stanów remisji). Z pomocą może tu przyjść Test Obciążeń, który umożliwia poznanie stanu narządów wewnętrznych oraz poznanie źródła dolegliwości.

Te objawy mogą wskazywać na wrzodziejące zapalenie jelita grubego!

  • biegunka z domieszkami śluzu i krwi
  • kurczowe bóle brzucha
  • uczucie parcia na stolec
  • brak apetytu
  • utrata masy ciała
  • stan podgorączkowy
  • podwyższone OB

Pani Kornelia z Wrocławia zmagała się z wrzodziejącym zapaleniem jelita

Ta choroba to moja zmora od 3 lat. Miałam wtedy bardzo stresujący czas, problemy rodzinne, źle się odżywiałam i to prawdopodobnie dlatego zachorowałam. Na początku były to jakieś dziwne bóle po jedzeniu, które same przechodziły. Potem jednak doszły ciągłe biegunki – nie pomagały żadne leki bez recepty, dodatkowo pojawiła się w nich krew. Przeraziłam się i poszłam do lekarza. Po wykonaniu badań okazało się, że mam wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Dostałam jedne leki, potem drugie, ale okazało się, że na część z nich jestem silnie uczulona, a inne mi nie pomagały, tylko jeszcze pogarszały samopoczucie. Byłam zupełnie załamana, czułam się coraz gorzej. Zaczęłam szukać informacji w sieci i znalazłam informację o teście, który może określić przyczyny dolegliwości. Skorzystałam z niego i dostałam kurację, która może wzmocnić mój organizm. Bardzo się cieszę, bo już powoli zaczynam odczuwać poprawę: krwawienia się zmniejszyły, rzadziej muszę chodzić do toalety. Polecam wszystkim ten test


Specjalista Revitum o wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego może powodować wiele poważnych dolegliwości utrudniających codzienne funkcjonowanie. Znaczna utrata krwi w okresie nawrotów choroby może prowadzić do wycieńczenia organizmu i anemii. Dolegliwość ta łączy się również często z koniecznością stosowania restrykcyjnej diety. Coraz częściej mówi się o autoimmunologicznych przyczynach powstawania wrzodziejącego zapalenia jelita. Dlatego polecam Test Obciążeń Organizmu, który umożliwia poznanie stanu narządów wewnętrznych oraz sposobu funkcjonowania układu odpornościowego – mówi Weronika Łapińska.

Poznanie stanu organizmu jest niezbędne dla podjęcia skutecznych działań zaradczych, jak również określenia realnych przyczyn problemu zdrowotnego. Z pomocą przychodzi tu Test Obciążeń, który w sposób nieinwazyjny, bezpieczny i całkowicie bezbolesny umożliwia określenie przyczyn choroby. W Revitum Test jest wykonywany przez doświadczonych specjalistów biomedycyny. Po poznaniu i omówieniu wyników możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji wzmacniającej siły organizmu oraz ułatwiającej pozbycie się dolegliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>