Od problemu z hemoroidami do stołu operacyjnego!

Na każdych 100 chorych zgłaszających się do lekarza rodzinnego, jeden cierpi z powodu choroby hemoroidalnej. Czasami choroba hemoroidalna jest już w tak zaawansowanej fazie, że nie przynosi skutku leczenie farmakologiczne oraz zmiana diety i zmiana trybu życia na bardziej aktywny. Wtedy konieczna staje się operacja. Jak tego uniknąć?

Warto zdać sobie sprawę z faktu, że to właśnie choroba hemoroidalna jest najczęściej występującym schorzeniem proktologicznym u człowieka. Dane publikowane w raportach WHO są niepokojące.

Hemoroidy mogą zniszczyć Twoje życie

Żylaki odbytu to nieprzyjemne i bolesne schorzenie powodujące pieczenie w okolicach odbytu, krwawienie podczas wypróżniania, a dla niektórych nade wszystko olbrzymi dyskomfort psychiczny. Winne są zazwyczaj: zła dieta, niezdrowy styl życia, w tym siedząca praca. Hemoroidy nadal stanowią temat tabu, pomimo tego, że są one najpopularniejszym schorzeniem związanym z chorobami jelita grubego i odbytnicy u człowieka. Szacuje się, że niemal co druga osoba powyżej 50. roku życia boryka się z chorobami hemoroidalnymi. Warto pamiętać, że wcześnie wykrytą chorobę hemoroidalną można skutecznie leczyć bezbolesnymi metodami.

Jedynie całościowa diagnostyka organizmu może dać odpowiedź na pytanie o przyczyny powstawania hemoroidów. Dowiedz się więcej na ten temat – zobacz film:

Znamy przyczyny powstawania hemoroidów!
Do powstawania tych bolesnych dolegliwości może przyczyniać się wiele czynników, m.in.:

 • powstawanie zastojów krwi żylnej w okolicy odbytu i rozszerzenie żył w wynik częstych zaparć
 • nieprawidłowa praca układu pokarmowego wywołana stanem zapalnym o podłożu grzybiczym czy pasożytniczym
 • nieprawidłowa dieta (tłusta i pozbawiana błonnika)
 • siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej pobudzającej perystaltykę jelit
 • otyłość
 • dziedziczona podatność na zachorowanie

hemoroidy
Nie czekaj na zaawansowane stadium choroby!

- Wiele osób decyduje się na wyjawienie swoich dolegliwości dopiero wówczas, gdy choroba jest już w zaawansowanym stadium. A przecież w tym przypadku, podobnie jak przy wielu innych chorobach, im wcześniej zdiagnozujemy problem, tym mamy większe szanse na wyzdrowienie. Oczywiście najlepiej jest podjąć odpowiednie działania profilaktyczne, które skutecznie mogą nas uchronić przed wystąpieniem problemów z hemoroidami. Nie powinniśmy więc zwlekać i wykonać Test Obciążeń Organizmu, który wykryje nasze dolegliwości.

- radzi Specjalista, Weronika Łapińska z Centrum Diagnostyki Organizmu Revitum.

Jak przyznaje Weronika Łapińska, wiele osób, które sceptycznie podchodzi do wszelakich badań, po zrobieniu bezbolesnego Testu Obciążeń nie kryje zadowolenia, że poznali wreszcie prawdziwe przyczyny ich problemów.

Trudno było mi się zmobilizować, aby wyjaśnić przyczynę moich dolegliwości. Tym bardziej jeśli dotyczyła ona tak wstydliwego tematu jak problemu z hemoroidami. Wreszcie mąż przetłumaczył mi, że nigdy się nie pozbędę tego utrapienia jeśli nie poznam szczegółowej przyczyny. Skorzystałam z jego rady i poszłam na Test Obciążeń Organizmu. Był to strzał w dziesiątkę – Pani Dagmara, 38 lat.

Dane z raportów WHO jasno mówią, że choroba hemoroidalna dotyka już co drugą osobę po pięćdziesiątce.

W przypadku starszych osób ten odsetek jeszcze wzrasta. Test Obciążeń pomoże Ci wykryć i wyeliminować przyczyny, dzięki którym ustąpią również objawy – czyli hemoroidy. W trakcie konsultacji ze specjalistą dowiesz się jak prawidłowo dbać o swój organizm aby cieszyć się zdrowiem na lata. Uzyskasz informacje na temat indywidualnie dobranej naturalnej kuracji, której zadaniem będzie usunięcie przyczyn Twojej choroby.

Przydatne linki: Test Obciążeń


Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ

Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.5 Odpowiedzi na Od problemu z hemoroidami do stołu operacyjnego!

 1. Daneil pisze:

  Poprosze o test

 2. Elzbieta pisze:

  Prosze o pomoc dla mojego syna ktory ma 33 lata,a ma problemy z hemoroidami.Gdzie powinien sie zwrocic?,nie ukrywam,ze ogromnie sie martwie.Dziekuje

 3. Róza pisze:

  chyba mam hemoroidy ale za nic w swiecie nie pojde do lekarza,poprosze o test

 4. Dawid pisze:

  Mieszkam w Pruszkowie, gdzie sie zglosic na test?

 5. Krzysiek pisze:

  Ten test na hemoroidy nie jest krepujacy? bo wstyd z ta choroba isc do lekraza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>