Nieleczona chora tarczyca prowadzi do osteoporozy- jest metoda na skuteczne leczenie!

Niedoczynność tarczycy jest chorobą przewlekłą, często utrzymującą się przez całe życie. Jednak prawidłowe leczenie, rozpoczęte we właściwym czasie może całkowicie usunąć wszystkie jej objawy i umożliwia prowadzenie aktywnego życia zawodowego i rodzinnego. Leczenie polega na podawaniu leków spowalniających pracę tarczycy lub jodu radioaktywnego, czasem konieczne jest usunięcie części gruczołu. Późno rozpoznana lub nieleczona choroba zwiększa ryzyko zachorowania na choroby serca, osteoporozę. Teraz jest sposób by tego uniknąć!

Niedoczynność tarczycy może być pierwotna, wtórna lub trzeciorzędowa – każda z nich ma inne przyczyny i może dawać nieco inne objawy. Najczęściej mamy do czynienia z niedoczynnością pierwotną, wynikającą z uszkodzenia tarczycy, która charakteryzuje się podwyższonym poziomem hormony tyreotropowego (TSH). Specjaliści oceniają, że problemy z tarczycą na całym świecie ma ponad 300 milionów ludzi, ale nawet 50 procent o tym nie wie. Pierwszym i najważniejszy etapem walki z tą groźna przypadłością jest wczesne, prawidłowe rozpoznanie choroby i znalezienie przyczyn. Zaburzenia czynności tarczycy może mieć nawet 22 proc. mieszkańców naszego kraju, przede wszystkim kobiet.”- informuje Polskie Towarzystwo Endokrynologiczne.

Zobacz, jak możesz pokonać problemy z tarczycą:


Poznaj objawy i sposoby leczenia chorej tarczycy

Niedoczynność tarczycy rozwija się powoli i w sposób dyskretny, a jej początkowe objawy są niecharakterystyczne, dlatego też wiele osób lekceważy objawy. Często też zdarza się, że pacjenci leczeni są z powodu kilku różnych chorób (np. depresji, zbyt wysokiego poziomu cholesterolu, problemów skórnych czy sercowych). Konieczne jest więc wykonanie Testu Obciążeń, który jest w stanie rozpoznać chorobę oraz znaleźć jej przyczynę.

Do podstawowych objawów występujących przy niedoczynności tarczycy należą – w początkowym stadium choroby:

 • chroniczne zmęczenie, osłabienie, wzmożona senność,
 • trudności w koncentracji, zaburzenia pamięci,
 • uczucie chłodu, marznięcie.

tarczyca
W bardziej zaawansowanych stadiach z chorobą wiążą się następujące objawy:

 • powstawanie woli
 • wytrzeszcz oczu
 • wypadanie i łamanie włosów oraz przerzedzenie brwi,
 • problemy w funkcjonowaniu układu trawiennego (zaparcia, wzdęcia),
 • przybieranie na wadze, nawet przy osłabionym apetycie,
 • bóle mięśni i obniżenie tolerancji na aktywność fizyczną,
 • rogowacenie naskórka (szczególnie na łokciach i kolanach).

Sposoby leczenia chorej tarczycy:

 • leczenie farmakologiczne
 • leczenie operacyjne (leczenie operacyjne jest związane z częściowym usunięciem tarczycy. Poprzez zabieg likwiduje się fragment tkanki tarczycowej, opowiedzianej za wytwarzanie hormonów lub usuwa się nadczynne guzki).

Zuzanna z Warszawa, 36 lat

”Nieprzespane noce, apetyt wciąż większy, a na wadze coraz mniej. Zaniepokoiłam się mocno tym problemem, jednak po jakimś czasie zupełnie to zbagatelizowałam i nie myślałam o tym. Gdy w pracy zaczęli po cichu komentować mój wygląd i stan, zrzuciłam to na cechy charakteru tych ludzi. Mimo, że było mi bardzo ciężko i zdarzało się płakać w samotności odpychałam od siebie myśl, że coś ze mną nie tak, że może wypadałoby zrobić jakieś badania. Dopiero mąż, z natury osoba zapobiegawcza, nastraszył mnie konsekwencjami i wysłał na Test Obciążeń Organizmu. Dziś myśląc o moim lenistwie, naiwności i początkowym wzbranianiu się mogę mu tylko podziękować. Bezbolesny Test Obciążeń, który trwał niecałe 45 minutę wykrył skutecznie przyczynę moich dolegliwości. Nie doprowadź do zawału wynikającego z chorób tarczycy i udaj się na test”.

Nie wiesz, co dolega Twojej tarczycy? Sprawdź to wykonując Test Obciążeń Organizmu:


Specjalista radzi

„W zależności od zaburzeń związanych z funkcjonowaniem tarczycy stosuje się różne metody leczenia. Najkorzystniejszy sposób leczenia ustala lekarz, po rozpoznaniu rodzaju choroby, przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem oraz dokładnej analizie wyników badań. Jeśli niedoczynność tarczycy wykryta zostanie dostatecznie szybko, nie będzie ona stwarzała wielu problemów w leczeniu. Aby wyleczyć tę chorobę należy dostarczać organizmowi odpowiednie hormony, których mu brakuje. Problemy z tarczycą to groźne dla życia i zdrowia przypadłości, dlatego gdy zauważymy coś niepokojącego od razu wykonajmy Test Obciążeń Organizmu, który pomoże rozpoznać chorobę.”- specjalista Revitum, Weronika Łapińska.

Jest sposób na skuteczne leczenie chorej tarczycy

Kiedy tarczyca choruje, nie boli i zwykle długo nie daje o sobie znać. Ale skutki zaburzeń w pracy tego gruczołu mają wpływ na cały organizm. Chorób tarczycy – nadczynności, niedoczynności, choroby Hashimoto, choroby Gravesa-Basedowa – nie wolno lekceważyć. Niestety objawy często bagatelizowane i kojarzone raczej ze starzeniem się organizmu niż z tarczycą. Stąd tak ważna jest świadomość obciążeń organizmu i wczesne ich wykrycie. Obciążenia są jedną z głównych przyczyn nadczynności (i niedoczynności) tarczycy. To m.in.: toksyny, substancje radioaktywne lub drażniące komórki i tkanki, niedobór składników odżywczych, w tym przede wszystkim jodu. Test Obciążeń Organizmu trwa niecałe 45 minut, a wynik pozwoli nam w pełni określić w jaki sposób obciążenia wpływają na nasze zdrowie i jak szybko przeciwdziałać rozwojowi dolegliwości. Jeśli podejrzewasz u siebie jakiekolwiek zmiany w funkcjonowaniu organizmu nie lekceważ problemu i koniecznie zrób Test Obciążeń. Przeprowadzenie testu jest całkowicie bezbolesne i nie zachodzi żadna ingerencja w organizm.

Przydatne linki: Test Obciążeń


Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ

Kupon na wizytę w revitum 250x250

Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>