Jak ograniczyć łojotok – sprawdzone metody

Twoja twarz mocno się świeci? Nie rozstajesz się z pudrem i chusteczkami? To znak, że doskwiera Ci łojotok. Poznaj nasze sprawdzone sposoby na walkę z niedoskonałościami cery i ciesz się pięknym wyglądem!

łojotokTłuszcz produkowany przez skórę twarzy jest niezbędny, by wyglądała ona promiennie. Ta substancja odpowiedzialna jest za zachowanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry, chroni ją przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz zapobiega utracie przez nią jędrności i sprężystości. Jednak nadmierna ilość tej tłuszczowej powłoczki może stać się problematyczna i prowadzić do pojawienia się chorób skórnych.

Łojotok – co sprawia, że jego produkcja przyspiesza?
Istnieje wiele czynników, które sprawiają, że łojotok bardziej daje nam się we znaki. Specjaliści uważają, że nadmierna produkcja gruczołów łojowych może mieć związek z zaburzeniami hormonalnymi, zwłaszcza wahania poziomu androgenów (często ten problem skórny wzmaga się w trakcie ciąży i w okresie dojrzewania).

Jesz słodycze? To właśnie przez nie możesz mieć łojotok!
Łojotok może być też ściśle powiązany z naszym stylem życia, a nawet zwiastować problemy zdrowotne. Nadmierna praca gruczołów łojowych to częsta przypadłość osób, które spożywają dużo słodyczy i produktów wysoko przetworzonych. Dlatego też łojotok może być sygnałem rozregulowania procesu wchłaniania cukru we krwi. W takiej sytuacji warto szybko reagować i zdiagnozować problem, by podwyższony poziom cukru we krwi nie przerodził się w cukrzycę.

Masz łojotok? Tego unikaj

  • produktów o wysokim indeksie glikemicznym powodującym wzrost poziomu cukru we krwi, np. batonów czekoladowych, dżemów czy ciast
  • produktów smażonych
  • nabiału – mleka, serów
  • produktów smażonych

Łojotok i efekt jo – jo
Łojotok nie wywołuje zbyt pozytywnych reakcji estetycznych, dlatego wiele kobiet poświęca sporo czasu i uwagi, by się go pozbyć. Najczęstszą metodą jest intensywne czyszczenie twarzy różnymi typami kosmetyków, co powoduje przesuszenie skóry. A dla gruczołów łojowych to znak: trzeba zwiększyć produkcję ochronnego tłuszczu. I w ten sposób zamiast pięknej, gładkiej skóry otrzymujemy wzmożony problem z wydzielaniem łoju.

Pani Klaudia z Białegostoku: Łojotok sprawiał, że czułam się nieatrakcyjna

Jestem osobą, która lubi o siebie dbać, jednak ten łojotok doprowadzał mnie do szału! Zaczęło się tradycyjnie, kiedy byłam nastolatką. Wtedy wszystkie miałyśmy takie świecące buzie… Jednak koleżankom przeszło, a mi nie. Miałam wrażenie, że z roku na rok jest coraz gorzej. Używałam pudrów, kremów, radziłam się lekarzy… Albo zbywali problem albo przypisywali kuracje, które pomagały dosłownie na chwilę. Nie wiedziałam, co jeszcze mogę z tym zrobić, żebym nie wyglądała, jakbym przed chwilą przebiegła maraton. W jakieś rozmowie z koleżankami padło hasło: test diagnozujący stan zdrowia. Zaciekawiło mnie to i zaczęłam szukać w internecie. W ten sposób dowiedziałam się o Revitum. Nie czekając długo, udałam się na Test. Nie zawiodłam się – profesjonalna opieka, potem kuracja dostosowana do moich potrzeb. Stosuję ją już kilka miesięcy i widzę efekty: moja twarz w końcu się nie świeci! Jednocześnie czuję, że stała się bardziej nawilżona i sprężysta. Polecam ten test!

W leczeniu łojotoku konieczne jest poznanie przyczyn jego powstawania

Zazwyczaj w kwestii łojotoku proponuje się osobom z nim walczącym pomoc doraźną w postaci kremów czy zabiegów kosmetycznych. Jednak mogą one dać jedynie krótkotrwały efekt, ponieważ nie likwidują źródeł problemów ze skórą. W celu całościowego sprawdzenia stanu naszego organizmu oraz poznania toczących się w nich procesów warto skorzystać z nowoczesnej diagnostyki w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.


Niestety, wiele osób mimo stosowania różnych metod zwalczania tego problemu nie jest zadowolonych z wyników. Dzieje się tak, ponieważ skupiają się jedynie na terapii objawowej, lekceważąc jednocześnie fakt, że bez dotarcia do źródeł usunięcie problemu łojotoku nie będzie możliwe. Kwestia nadmiernej produkcji tłuszczu wymaga profesjonalnej diagnostyki, która pomoże w ustaleniu powodów niedomagania skóry. Z pomocą może tu przyjść Test Obciążeń Organizmu, który umożliwia kompleksowe stanu organizmu oraz stopnia jego obciążenia szkodliwymi substancjami (toksynami, pasożytami czy grzybami), które rozregulowują pracę układu odpornościowego i przyczyniają się do pojawiania się chorób, w tym łojotoku. Wykonanie testu jest w pełni bezpiecznie, nieinwazyjne i bezbolesne. Po jego wykonaniu możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji, która pomoże w pozbyciu się problemów ze skórą i sprawi, że będzie ona gładka i zadbana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>