Czy znasz objawy cukrzycy? Czy wiesz, że można się jej pozbyć?

Czy to już „epidemia”?
Ponad 100 tys. zachorowań na cukrzycę w ciągu roku! Lekarze alarmują, że na świecie żyje już prawie 400 mln osób zmagających się z tą dolegliwością!

Cukrzyca to prawdziwe wyzwanie dla ludzkości, nic więc dziwnego, że została uznana przez Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ) za epidemię XXI w.

Niestety, sytuację komplikuje fakt, że często objawy cukrzycy są lekceważone lub nieprawidłowo rozpoznane. Potwierdzają to statystyki: szacunkowo 40 – 50 proc. przypadków tej dolegliwości nie zostaje właściwie zdiagnozowanych.

W Polsce na cukrzycę typu 2 leczy się ok. 2 milionów osób. Wedle ocen specjalistów – drugie tyle choruje, ale o tym nie wie, bo nie zauważa niepokojących sygnałów!

Zobacz, jak możesz zadbać o swoje zdrowie:


Czynniki sprzyjające rozwojowi cukrzycy typu 2:

 • wiek ponad 45 lat

Szczególna grupa ryzyka:

 • nadwaga (BMI >25 kg/m^2)
 • cukrzyca występująca w najbliższej rodzinie
 • mała aktywność fizyczna
 • osoby z grupy etnicznej narażonej na rozwój cukrzycy typu 2
 • stwierdzane wcześniej podwyższone wartości glikemii (nieprawidłowa glikemia na czczo > 100 mg/dl, nieprawidłowa tolerancja glukozy)
 • kobiety z przebytą cukrzycą ciążową
 • kobiety, które rodziły duże dzieci (ponad 4 kg – wagi urodzeniowej)
 • nadciśnienie tętnicze (>140/90)
 • zaburzenia gospodarki lipidowej
 • kobiety z zespołem policystycznych jajników (PCO)
 • osoby z chorobami sercowo-naczyniowymi

Najczęściej spotykane objawy cukrzycy:

http://www.dreamstime.com/-image19425828

 • „wilczy głód”
 • wzmożone chudnięcie lub przybieranie na wadze przy braku zmian w nawykach żywieniowych
 • częste oddawanie moczu
 • wzmożone pragnienie
 • poczucie ogólnego osłabienia
 • omdlenia
 • zmiany skórne (świąd, ropienie)
 • nawracające infekcje układu moczowego i narządów płciowych
 • neuropatia (mrowienie i drętwienie rąk, nóg)
 • wolniejsze gojenie się ran
 • zimne poty
 • ból głowy
 • szumy uszne
 • zwiększona drażliwość
 • częste zmiany nastroju
 • kołatanie serca

Niestety, nie wszystkie objawy można jednoznacznie interpretować jako cukrzycowe (zwłaszcza u osób starszych, u których występują również inne dolegliwości).

Toksyny zbierające się w w organizmie mogą powodować wiele groźnych chorób, w tym cukrzycę. Zobacz film i sprawdź, dlaczego warto zadbać o swoje zdrowie:

Pani Krystyna z Łodzi zmagała się z brakiem właściwiej diagnozy

To wszystko zaczęło się kilka miesięcy temu od ciągłego apetytu na słodycze. Zawsze uwielbiałam czekoladę, ale wtedy nie mogłam się stale opamiętać. Potem doszły inne objawy: kołatanie serca, zimne poty, omdlenia. Nie miałam zupełnie siły, musiałam ciągle odpoczywać. Byłam przerażona tym co się dzieje, a co gorsza lekarze zupełnie nie umieli mi pomóc. Czułam się coraz gorzej, więc zaczęłam szukać pomocy w sieci. Znalazłam informację o teście, który wykrywa przyczyny dolegliwości. W Revitum specjalista określił przyczynę moich dolegliwości, pokazał też, jak osłabiony miałam organizm. Dostałam specjalną kurację wzmacniającą i dzisiaj czuję się dużo lepiej. Objawy minęły, a ja mam mnóstwo energii. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc!

Specjalista radzi

„Niestety, objawy cukrzycy nie zawsze są jednoznaczne i „książkowe”. Wiele osób nie zwraca uwagi na takie symptomy jak osłabienie czy kołatanie serca sądząc, że to efekt stresu i przemęczenia. Jednak lekceważenie problemów cukrzycowych może prowadzić do groźnej zapaści lub śmierci. Warto również pamiętać, że im wcześniej zostanie postawiona diagnoza, tym łatwiejsze będzie dobranie środków zaradczych. W celu precyzyjnego określenia źródła problemów zdrowotnych został stworzony Test Obciążeń Organizmu. Jego szerokie możliwości diagnostyczne pozwalają na poznanie stanu narządów wewnętrznych oraz rodzaju i stopnia szkodliwych obciążeń organizmu” – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.

Określając przyczynę choroby – diagnozujemy rzeczywisty problem!

Test Obciążeń jest całkowicie bezbolesny i bezinwazyjny. Nie zachodzi żadna ingerencja w organizm. W trakcie wykonywania nie odczuwa się żadnych nieprzyjemnych dolegliwości. Nie trzeba też na niego poświęcać wiele czasu – wystarczy 45 min., by poznać wynik. W Revitum Test jest przeprowadzany wyłącznie przez doświadczonych specjalistów biomedycyny. Po przeanalizowaniu wyników stopnia obciążeń organizmu specjalista może dobrać indywidualną kurację, która wzmocni siły organizmu oraz pomoże pozbyć się przyczyn powstawania cukrzycy.

Specjalnie dla czytelników „Zdrowie Plus” mamy specjalny kupon – Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ

Kupon na wizytę w revitum 250x250


Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.7 Odpowiedzi na Czy znasz objawy cukrzycy? Czy wiesz, że można się jej pozbyć?

 1. Wies pisze:

  Mam nietolerancję glukozy na czczo (przy normie 100 moj wynik bywa 99, 101, 103, 107, 110, a raz nawet był 113, potem znów powrot do tych niżych)). Tak jest od dwóch lat. wiesiek

 2. anna pisze:

  chyb a to cukrzyca..

  • Andrzej pisze:

   ww wyniki są najprawdopodobniej całkowicie prawidłowe – patrz mój komentarz poniżej. A propos ‚nietolerancji glukozy na czczo’ – nie ma czegoś takiego. jest pomiar cukru na czczo i jest pomiar tolerancji glukozy, czyli cukier przed i po 2h po wypiciu roztworu chyba 75 g glukozy. To są dwa kompletnie różne badania i mające zupełnie różną wartość diagnostyczną. Polecam hemoglobinę glikowaną – powie ci znacznie więcej niż cukier na czczo. Tolerancji glukozy najprawdopodobniej nigdy sobie nie mierzyłeś…

  • Andrzej pisze:

   > chyba to cukrzyca..

   Aniu nie pisz głupot, bo Wies może to potraktować poważnie

 3. Mayk pisze:

  Z tą cukrzyca to jakaś dziwna sprawa. Jedne publikacje podają. poziom cukru
  na czczo 120 w dzień do 200 norma. Teraz czytam 90 na czczo 100 w dzień.
  czyli zaniżamy maksymalnie prawidłowy poziom cukru.Prowadzi to do zwiększenia ilości chorych. Przemysł farmaceutyczny ma się dobrze.
  Lekarz rodzinny stwierdza podwyższony poziom cukru wypisuje receptę i po zawodach, już się z leków nie wychodzi.A przecież powody tego stanu mogą być zależne od sposobu życia , stresu, zamiłowania do słodyczy, zasiedziały tryb życia, a pewne leki na inne choroby tez mogą zawirować poziom cukru w organizmie. Miałem zawyżony poziom cukru. od razu recepta, leki. jak poprosiłem o miesiąc czasu na zmianę trybu życia i monitorowanie glukometrem poziomu cukru, lekarz napisał w karcie
  ” Pacjent nie chce się leczyć”. Nie twierdzę że nie mam cukrzycy, może ona się rozwinąć, ale o skierowaniu na obciążenia organizmu to pewno mogę zapomnieć. Obecnie po 2 miesiącach monitorowania, zmian w odżywianiu sposobu życia poziom cukru 119 na czczo 150 w dzień po posiłkach.
  A ile jest przypadków że pacjent bierze tabletki , unormuje wyżywienie,ilość słodyczy, do tego tabletki, i wpada w drgawki musząc łychę cukru albo dwie zaaplikować.Reasumując problem cukrzycy jest, chorych coraz więcej przybywa. Natomiast reszta to do kitu.

 4. Andrzej pisze:

  wyniki na czczo typu 99, 101, 103, 107, 110 kompletnie o niczym nie świadczą. Ogólnie pojedyncze wyniki na czczo, o ile nie są to wielokrotnie powtarzające się wyniki przekraczające 140, też w większości przypadków o niczym nie świadczą. Jak ktoś ma wątpliwości, niech sobie zrobi test na tolerancję glukozy, to mu 100 razy lepiej niż cukier na czczo odpowie na pytanie, czy ma problem czy też nie. Albo hemoglobinę glikowaną, o ile nie ma problemu z niedoborem witaminy B12, to też da bardzo konkretny rezultat. Ale nie cukier na czczo, litości. Rok temu nastraszył mnie lekarz, że mam stan tzw. ‚przedcukrzycowy’, bo zmierzył mi w odstępie 4 dni cukier 108,5 i 106. Uwierzyłem, bo w kolejnym tygodniu zmierzyłem sobie w innej przychodni kolejne dwa wyniki 113 i 118. Okazało się, że to była totalna bzdura, bo byłem wtedy przeziębiony, a w kolejnym tygodniu jeszcze ten sam lekarz dołożył mi statynę na cholesterol. Różnie to bywa u różnych osób, ale u większości zdrowych ludzi infekcja podnosi cukier 10 do 20 punktów, jak również niektóre leki i suplementy też potrafią podnieść cukier (statyny, niacyna, glukozamina). Wszystko, co powoduje stres na organizmie może podnieść cukier, np. niedobór potasu. Emocje związane z pomiarem cukru też potrafią spokojnie o 10 punktów tenże cukier podnieść, zwłaszcza, jak pacjent zaczyna się bać złego wyniku. Oczywiście to zależy od osoby, jej odporności na stres i metabolizmu. Organizm w chwili stresu podnosi poziom glukozy we krwi, żeby umożliwić ‚fight or flight’ czyli skuteczną walkę lub ucieczkę. Jak komuś stres glukozy we krwi nie podnosi o te 10-20 punktów, to ma schrzaniony metabolizm i długo by nie pożył te 10 tys. lat temu. Po tej całej hecy z moim stanem przedcukrzycowym, monitoruję swój cukier od pół roku dzień w dzień, skalibrowałem glukometr na idealną zgodność z pomiarami wykonywanymi w przychodni (w dwóch różnych przychodniach) i powtarzam kalibrację co ok. miesiąc, więc jestem pewien domowych wyników. Spokojnie może być przez kilka dni wynik 100-105 np. jak się ma katar. Moja średnia miesiąc w miesiąc to ok. 94, powalająca cukrzyca, nie ma co. A propos pojedynczych wyników na czczo, miałem kiedyś taki dzień: rano wstaję, mierzę 96, po godzinie jest 106, a po kolejnej godzinie 87. No i co? Tak po prostu jest, cukier to nie sód, nie jest cały czas jak przymurowany do jednej wartości. Inny dzień, jak się wieczorem zdenerwowałem i budziłem w nocy ze dwa razy, zmierzyłem sobie rano absolutny max na czczo 130! A w godzinę później już 101. 130 na czczo to teoretycznie przecież już jest cukrzyca. Czyli, że co, mając średnią na czczo w ciągu miesiąca 94 mam cukrzycę tylko dlatego, że w warunkach stresu mój organizm dostarczył mi skutecznie energii do przetrwania? No oczywiście że nie. Nie piszę o tym po to, żebyście zlekceważyli wyniki typu 105, ale po to, żebyście się wynikami cukru na czczo nie dali podpuścić w łykanie jakichś suplementów, czy też leków, bo dopiero nimi sobie możecie zaszkodzić. Jak jesteście ciekawi faktycznej sytuacji z cukrem, zróbcie sobie test hemoglobiny glikowanej i jeśli jest w normie, zapomnijcie o temacie. Jeśli norma jest faktycznie znacząco przekroczona, spróbujcie zamienić w diecie węglowodany proste (produkty z białej mąki, biały ryż, kartofle) na złożone (brązowy ryż, pełne ziarno) i dodać do każdego dnia 30 minut energiczniejszego spaceru (np. do sklepu i z powrotem). Po trzech miesiącach powtórzcie pomiary i jak wszystko jest ok, nie zmieniajcie nowego trybu życia. Jeśli nie jest ok, to być może musicie ograniczyć węglowodany w diecie ilościowo i to już na 100% poprawi wyniki. A jak ktoś chce zrobić fajny eksperyment z cukrem na czczo, to niech na dzień przed pomiarem cukru wypije wieczorem dwa kieliszki czerwonego wina – murowany o 10 punktów niższy rezultat niż normalnie:-)

 5. słodki pisze:

  byłem szczupły, młody i aktywny sportowo, choruje już 14 lat i jak zachorowałem to w miesiąc schudłem 13 kilo, piłem 10 litrów wody dziennie a jak poszedłem w końcu do szpitala to miałem cukru 1025 zmierzone we krwi, bo glukometry pokazują tylko do 700, cukrzycy nie da się przegapić nie martwcie się. Teraz mam cukry od 30 do 400 i żyje jeszcze hehe, lepiej napiszcie czy ktoś się tego syfu pozbył i jak mu się to udało?, ja próbowałem wielu ziółek, kanadyjskich winogron, diety Kwaśniewskiego, rosyjskich bioprądów itp i nic nie dało rezultatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>