Już 4 mln Polaków cierpi na przewlekłe zapalenie zatok

Ciągłe bóle mięśni i głowy, a także bóle i drapanie gardła, zapchany nos czy nawet gorączka mogą wskazywać na zapalenie zatok. Jak sobie pomóc? Co zrobić żeby problem zatok nie powracał jak bumerang?

Przewlekłe zapalenie zatokZatoki przynosowe to upowietrznione jamy w obrębie czaszki, które łączą się z jamą nosa otworami zwanymi ujściami zatok. Wyróżnić możemy 4 takie ujścia: zatoki klinowe, zatoki czołowe, zatoki szczękowe oraz zatoki sitowe. Ich zadaniem jest stałe nawilżanie nosa jak również stanowią swojego rodzaju termoizolację oczodołów oraz mózgoczaszki. Ogrzewają również wdychane przez nas powietrze. Wnętrze zatok “wyłożone” jest błoną śluzową, która stanowi przedłużenie błony śluzowej naszego nosa.

Skąd się biorą problemy z zatokami?

Choroby związane z zatokami zazwyczaj są konsekwencją problemów z transportem śluzu czy też całkowitym zamknięciem naturalnych ujść dochodzących do jamy nosa. Takie problemy zazwyczaj wywoływane są przez zapalenie jamy nosa, którą zawsze obejmuje zapalenie błony śluzowej zatok. Dbanie o nasze zatoki jest niesamowicie ważne, gdyż jama nosa jest naszym naturalnym filtrem powietrza. Wdychając powietrze przez nos do naszego organizmu dostaje się dużo mniej bakterii niż przy oddychaniu ustami, gdyż jama nosa odseparowuje bakterie.

Najpierw poznaj i usuń przyczyny swojej dolegliwości…

Dość często przewlekłe zapalenie zatok powodowane jest przez grzybicę zatok, którą trzeba poddać natychmiastowej kuracji. Problem w tym, ze wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że w ich zatokach rozwija się grzyb, gdyż często nie mają nawet pojęcia, ze coś takiego jest możliwe. A grzybica zatok występuje prawie zawsze przy przewlekłym zapaleniu zatok. Test Obciążeń Organizmu jest w stanie wykryć przyczyny grzybicy jak również zapalenia zatok.

Poznaj historię Kamili. Zobacz jak poradziła sobie ze swoimi problemami zdrowotnymi dzięki diagnostyce w Revitum

Zazwyczaj grzyby Candida, a wiec te odpowiedzialne za grzybicę, atakują nasze zatoki gdy mamy problemy z ich wentylacją, a więc przy częściowym lub też całkowitym zatkaniu nosa. Grzybica zatok oczywiście jest w stanie zaatakować każde zatoki, nie ogranicza się do konkretnych. Drożdżaki Candida rozwijają się w naszym organizmie gdy układ odpornościowy jest osłabiony ciężką chorobą czy w jakikolwiek inny sposób.

…dzięki temu pozbędziesz się objawów!

Przewlekłe zapalenie zatok nie przejawia innych symptomów niż zwykłe zapalenie zatok. Jednak przy przewlekłym objawy nie przechodzą same i trwają nawet do 3 miesięcy. To, co powinno zmotywować nas aby wykonać Test Obciążeń Organizmu to nasilający się ból głowy, szczególnie przy pochylaniu się, a także ropny lub śluzowo-wodnisty wyciek z nosa, który często też spływa po tylnej ścianie gardła, powodując subtelną zmianę głosu czy drapanie gardła. Bóle twarzy, mięśni i głowy, bóle szczęki czy też gorączka połączona z osłabieniem oraz obrzęk powiek czy uczucie wypełnienia zatok. Takie są typowe objawy zapalenia zatok. Przypominamy, że przy przewlekłym zapaleniu objawy utrzymują się od 3 tygodni do nawet kilku miesięcy.

Test Obciążeń Organizmu diagnozuje przyczyny problemów z zatokami

zatoki przynosowe 2

Znakomita większość osób walcząc z chorobami skupia się jedynie na objawach i symptomach dolegliwości. Kiedy tylko przejdą stwierdzają, że pozbyli się choroby i o niej zapominają. Jednak takie myślenie jest błędne. Objawy przechodzą ale to co chorobę powodowało wciąż w nas jest i prędzej czy później choroba powróci. Znaczy to, że aby skutecznie pozbyć się choroby należy zaatakować i usunąć jej przyczyny. Test Obciążeń Organizmu wykrywa przyczyny chorób. Test Obciążeń Organizmu pokazuje ci jakie obciążenia znajdują się w twoim organizmie i czym powinieneś się zająć, aby pozbyć się nawracających chorób i dolegliwości. Test trwa 45 minut, jest bezbolesny i nieinwazyjny. Po teście otrzymasz od razu wyniki, które objaśni ci specjalista oraz przygotuje dla ciebie indywidualną formę kuracji.

Test Obciążeń Organizmu wykonuje w Polsce Centrum Diagnostyki Organizmu Revitum.

Specjalnie dla czytelników „Zdrowie Plus” Centrum Diagnostyki Organizmu Revitum przygotowało zniżkę na wykonanie Testu Obciążeń i poznanie przyczyn Twoich problemów z zatokami.

Pobierz kupon zniżkowy na Test Obciążeń 

Kupon na wizytę w revitum 250x250

Co zrobić żeby skorzystać ze zniżki?

Żeby skorzystać z kuponu należy zadzwonić na Ogólnopolską Infolinię (tel. 222 502 888 – opłata jak za połączenie lokalne) i podać konsultantowi numer kuponu.
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Centrum Diagnostyki Organizmu Revitum w Twojej okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>