Już 4 mln Polaków cierpi na przewlekłe zapalenie zatok

Badania wskazują, że jest to jedno z najczęstszych schorzeń. 15 proc. Polaków skarży się na bóle zatok, jednak tylko 9 proc. z nich jest świadomych, jakie są przyczyny ich dolegliwości. Coraz liczniejszym zachorowaniom na przewlekłe zapalenie zatok sprzyja również wzrastająca od lat w naszym kraju epidemia alergii – blisko połowa z naszych rodaków skarży się na jej objawy.

przewlekłe zapalenie zatok 4Przewlekłe zapalenie zatok często powstaje jako wynik nieprawidłowo leczonego lub zaniedbanego przeziębienia. To stan zapalny w obrębie jam nosa i zatok przynosowych, trwający dłużej niż 12 tygodni. W procesie rozwoju choroby dochodzi do zaburzenia czynności nabłonka rzęskowego pokrywającego ścianki zatoki oraz rozwoju stanu zapalnego. W zatokach zaczyna zalegać płyn, który nie jest usuwany przez nabłonek. Jest on idealną pożywką dla bakterii, które mogą się namnażać i powiększać już istniejący stan zaplany.

Masz takie objawy? To może być przewlekłe zapalenie zatok!

 • długotrwałe bóle głowy o stałym nasileniu połączone z uciskiem u nasady czoła
 • chrząkanie
 • wydzielina spływająca do gardła
 • chrapanie
 • suchy kaszel
 • upośledzenie węchu
 • Nieleczone lub niewłaściwie zdiagnozowane przewlekłe zapalenie zatok może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. W celu określenia źródła dolegliwości, warto wykonać Test Obciążeń.

  Pani Katarzyna z Łodzi: Przewlekłe zapalenie zatok było moim koszmarem

  Ostania zima była dla mnie naprawdę ciężka – ciągłe przeziębienia, zapalenia płuc, jeden antybiotyk za drugim… Byłam tym już naprawdę zmęczona, myślałam, że wychodzę na prostą, kiedy się okazało, że stale mam katar i boli mnie głowa. Nie mogłam się wcale pozbyć tych objawów! Nie pomagały ani domowe metody, ani kolejne leki przypisywane przez lekarzy. Czułam się fatalnie, nie mogłam normalnie funkcjonować. Diagnoza “przewlekłe zapalenie zatok” zwaliła mnie z nóg, a jeszcze bardziej dobijająca była świadomość, że grozi mi operacja.Zaczęłam szukać pomocy w internecie. Na jednej ze stron natknęłam się na informację o teście, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Zaintrygowało mnie to i postanowiłam skorzystać z okazji. W Revitum dowiedziałam się, dlaczego jestem chora. Dostałam też specjalną kurację na moje problemy z zatokami. Po jej zastosowaniu objawy zaczęły ustępować. Dziś jestem po wizycie kontrolnej i wiem, że przewlekłe zapalenie zatok to już na szczęście przeszłość. Polecam ten test wszystkim, którzy zmagają się z tą wyczerpującą chorobą.

  Specjalista Revitum o przewlekłym zapaleniu zatok

  To jedno z najczęstszych schorzeń, które jednak często nie jest leczone w satysfakcjonujący sposób. Chorzy niejednokrotnie są kierowani na zabiegi chirurgiczne, co jednak nie zawsze efekt ingerencji w organizm jest skuteczny. Jeśli naszym celem jest trwałe pozbycie się problemu zdrowotnego, niezbędne jest poznanie jego przyczyn. W tym celu warto wykonać Test Obciążeń Organizmu, który dzięki swoim szerokim możliwościom diagnostycznym umożliwia ustalenie stanu narządów wewnętrznych, co ułatwia dobranie skutecznej kuracji zaradczej – mówi Weronika Łapińska.


  Przewlekłe zapalenie zatok może być powodowane przez różnorodne czynniki, często trudne do określenia bez kompleksowej diagnostyki. Z pomocą w określeniu przyczyn dolegliwości zdrowotnych przychodzi Test Obciążeń. Jego nowatorska formuła diagnostyczna oparta na metodzie dr Volla pozwala na poznanie stanu narządów wewnętrznych oraz sposobu funkcjonowania układu odpornościowego. Dzięki temu możliwe jest dotarcie do przyczyn przewlekłego zapalenia zatok, a nie jedynie skupianie się na objawach. Wykonanie Test nie łączy się z żadnymi dolegliwościami – jego wykonanie jest w pełni bezpieczne, nieinwazyjne i bezbolesne.Po omówieniu jego wyników możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji dostosowanej do Twoich potrzeb zdrowotnych. Dzięki temu raz na zawsze pozbędziesz się problemów z zatokami. Nie pozwól, by przewlekłe zapalenie zatok spędzało Ci sen z powiek – już dziś zapisz się na Test!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>