Mleko już nie takie zdrowe? Czyli kazeina i jej wpływ na nasze samopoczucie

Jesteś zmęczony, masz problemy z trawieniem? Czy wiesz, że za Twoje dolegliwości może odpowiadać… mleko i znajdująca się w nim białko – kazeina? Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź, w jaki sposób przywrócić sobie zdrowie.

kazeinaNiestety, produkt tak powszechnie zachwalany jako zdrowy, wcale nie musi taki być! Dowodem na to może być kazeina, jego najważniejsze białko. Szacuje się, że z nietolerancją białka mleka przychodzi na świat 19 proc. noworodków. Kazeina ma też zdolności uczulające u 60 proc. alergików uczulonych na mleko krowie. Częste objawy alergiczne związane z kazeiną to pokrzywka, katar czy biegunka. Białko to może mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka również w okresie dorosłości.

Problemy z jelitami mogą mieć związek z nietolerancją kazeiny

Kazeina, główny składnik spożywanego przez nas mleka krowiego, ma gęstą, lepką konsystencję, która w żołądku tworzy ubite grudki, bardzo trudne do strawienia. W procesie trawienia kazeiny powstaje śluz, który ma tendencje do gromadzenia się w jelitach, co może utrudniać wydalanie.


Inne dolegliwości, które mogą wskazywać na to, że kazeina źle oddziałuje na nasze zdrowie, to problemy natury psychicznej. Osoby które nie tolerują kazeiny skarżą się na problemy z koncentracją, zapamiętywaniem czy obniżonym nastrojem.

Kazeina to jeden z typów obciążeń, których zły wpływ na organizm możemy stwierdzić w trakcie Testu Obciążeń. Zobacz nasz film i dowiedz się, co szkodzi Twojemu zdrowiu.


Pani Jolanta z Wrocławia: kazeina powodowała, że ciągle czułam się źle

Od kilku miesięcy obserwowałam u siebie dziwne objawy: po wypiciu szklanki mleka musiałam od razu udać się do toalety. Dodatkowo na skórze pojawiała mi się jakaś dziwna wysypka. Odstawiłam mleko, ale wciąż uwielbiałam kefiry, nie wyobrażałam sobie dnia bez jogurtu. Wydawało mi się, że wszystko już jest dobrze, tamte objawy nie wróciły. Jednak ja z dnia na dzień traciłam energię, nie miałam na nic siły. To ciągłe zmęczenie mnie dobijało. Poza tym dokuczała mi niestrawność i wahania nastroju. Nie wiedziałam, co mi dolega, myślałam, że to może stres… Poszłam do lekarza, jednak on zupełnie nie miał pomysłu, co mi może dolegać. Jednak te dolegliwości były coraz silniejsze. Dlatego zdecydowałam się na własną rękę dotrzeć do pomocy. W internecie znalazłam informację o teście, który określa przyczyny problemów ze zdrowiem. Byłam bardzo zdesperowana, stwierdziłam, że muszę spróbować, może to pomoże. W Revitum zajęto się mną profesjonalnie – dowiedziałam się wiele o moim organizmie i przyczynie mojej dolegliwości. Dostałam również specjalną kurację oczyszczającą. Dzisiaj czuję się już znacznie lepiej – mam dużo więcej energii, skończyły się problemy gastryczne. Już wiem, że kazeina może narobić wiele szkód w organizmie. Dziękuję za test.

Specjalista Revitum: Kazeina może być źródłem poważnych problemów zdrowotnych

Kazeina może przyczyniać się do pojawienia się wielu stanów chorobowych, które nie miałyby miejsca, gdyby z naszej codziennej diety wyeliminować produkty mleczne. Wiele osób nie jest świadomych, że spożywając mleko, robi krzywdę swojemu zdrowiu. Równocześnie kazeina nie powoduje jednoznacznych objawów – u różnych osób mogą pojawić się różne dolegliwości. Utrudnia to znacznie rozpoznanie problemu i dobranie środków zaradczych. W celu przekonania się, czy za zły stan naszego zdrowia winę ponosi kazeina warto skorzystać z nowoczesnej diagnostyki w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.

Dzięki szerokim możliwościom diagnostycznym Testu Obciażeń możliwe jest kompleksowe poznanie stanu narządów wewnętrznych oraz stopnia ich obciążenia szkodliwymi substancjami (grzybami, pasożytami czy właśnie kazeiną). Test pozwala również na sprawdzenie sposobu funkcjonowania układu odpornościowego. Dzięki temu możliwe jest dokładne określenie powodów niedomagania, co umożliwia również wdrożenie skutecznych środków zaradczych. Wykonanie Testu nie wiąże się z żadnymi nieprzyjemnymi dolegliwościami, jest on w pełni nieinwazyjny i bezbolesny. Po omówieniu jego wyników ze specjalistą możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji, która pomoże w trwałym pozbyciu się dolegliwości zdrowotnych. Nie zwelkaj, zadbaj o swoje dobre samopoczucie i wykonaj Test!


Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy (- 40 zł!) na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ

Kupon na wizytę w revitum 250x250

Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Zadzwoń na Ogólnopolski numer telefonu 222 502 888 (koszt połączenia lokalnego)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>