Kolagen na stawy – jak dobrać skuteczne produkty wzmacniające sprawność?

Odczuwasz ból stawów? Czujesz, że masz problemy z poruszaniem się, wstawaniem z łóżka? Może to oznaczać początek zmian zwyrodnieniowych w Twoich stawach. W takim przypadku niezbędna może okazać się potrzeba suplementacji, by wzmocnić sprawność stawów.

kolagen na stawyKolagen to element tkanki łącznej, który buduje skórę, kości i stawy. Ochraniają one narządy wewnętrzne i umożliwiają odnawianie się komórek skóry. Po 26. roku życia wytwarzanie kolagenu spada, co skutkuje postępującymi problemami ze stawami, powstawaniem zmarszczek oraz bólami kręgosłupa.

Kolagen odgrywa również bardzo istotną rolę w produkcji mazi stawowej oraz odpowiadają za elastyczność chrząstki. Zmniejszanie ilości mazi w stawach skutkuje odczuwaniem dolegliwości bólowych. Dlatego wielu specjalistów poleca stosowanie suplementacji, by zatrzymać niszczenie stawów. Zwolennicy przyjmowania kolagenu uważają, że ma on świetną przyswajalność. Jednocześnie suplementacja ma swoich przeciwników, którzy uważają, że kolagen na stawy w postaci tabletek jest nieskuteczny, ponieważ organizm go nie przyswaja.

Najczęstsze objawy wskazujące na problemy ze stawami:

  • sztywnienie – zwłaszcza powstaniu rano z łóżka lub też po okresie dłuższego bezruchu
  • dolegliwości bólowe
  • utrata pełnej ruchomości stawu
  • zniekształcenie stawu

Zobacz, jak obciążenia organizmu wpływają na Twoje zdrowie:

Pani Hanna z Gliwic miała problemy ze stawami

Nawet zastanawiałam się, czy może powinnam była wsiąść ten kolagen na stawy, bo koleżanka stosowała i niby jej pomogło. Ale uznałam, że warto jednak zobaczyć, co mi jest, żeby nie brała leków w ciemno. W sieci znalazłam informację o teście, który diagnozuje przyczyny dolegliwości, więc uznałam, że może to będzie jakieś rozwiązanie. Dzięki testowi dowiedziałam się, skąd się biorą moje problemy ze stawami, skąd takie problemy z poruszaniem się. Dostałam specjalną kurację, dzięki której nie odczuwam już bólu stawów, jestem sprawniejsza. Jestem bardzo wdzięczna za ten test.

Specjalista Revitum radzi

Kolagen na stawy budzi wiele kontrowersji, jego przyjmowanie ma równie wiele zwolenników, jak i przeciwników. Niewątpliwie jednak skuteczna suplementacja powinna być podstawą zwalczania problemów ze stawami. Jednak bez precyzyjnego określenia stanu zdrowia przyjmowanie suplementów może być nie tylko nieskuteczne, ale również szkodliwe. W celu określenia potrzeb organizmu niezbędne jest wykonanie Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń to nowoczesna formuła diagnostyczna, która nie tylko ustala źródła choroby, ale również umożliwia poznanie sposobu funkcjonowania układu immunologicznego. Dzięki Testowi możliwe jest poznanie stopnia obciążenia organizmu szkodliwymi substancjami takimi jak grzyby, pasożyty, reakcje autoimmunologiczne czy metale ciężkie. Wykonanie Testu nie łączy się z żadnymi nieprzyjemnymi odczuciami – jest on w pełni nieinwazyjny i bezbolesny. Wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po omówieniu wyników testu ze specjalistą możliwe jest dobranie kuracji, opartej na precyzyjnie dobranych w pełni naturalnych preparatach, które pomogą w pozbyciu się problemów ze stawami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>