Konizacja szyjki macicy – zabieg, który budzi wiele lęków

Wiele kobiet, które słyszy od lekarza o konieczności wykonania zabiegu konizacji szyjki macicy odczuwa strach i niepewność. W naszym tekście rozwiewamy wątpliwości na temat tego zabiegu. Dowiedz się więcej o jego przebiegu.

Konizacja szyjki macicy to zabieg, który budzi wiele niepokoju. Konizacja szyjki macicy to zabieg, w trakcie którego wykorzystywany jest prąd o niskiej częstotliwości, dzięki któremu możliwe jest usunięcie nieprawidłowej tkanki znajdujacej się w macicy. Jednocześnie specjalista ma możliwość pobrania próbek, które posłużą do badania pod kątem nowotworów czy innych niepokojących zmian chorobowych. Zazwyczaj zabieg ten łączony jest z łyżeczkowaniem szyjki macicy.

Konizacja szyjki macicy – co warto wiedzieć
Na badanie lekarz kieruje zazwyczaj, kiedy pojawią się nieprawidłowości w wynikach badania cytologicznego lub histopatologiczngo. Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym, dodatkowo podaje się leki mające na celu niedopuszczenie do krwawienia. Po wykonaniu konizacji szyjki macicy obieta może odczuwać dolegliwości bólowe i skurczowe, dlatego zazwyczaj podawane są środki przeciwbólowe. Przez kilka tygodniu od zabiegu mogą pojawiać się krwawienia z narządów rodnych. W czasie rekonwalescencji konieczne jest powstrzymanie się od współżycia seksualnego. Zazwyczaj zabieg konizacji jest wykonywany w pierwszej fazie cyklu, bezpośrednio po ustaniu krwawienia miesiączkowego.

Pani Lidia z Katowic borykała się z częstymi dolegliwościami intymnymi

Przez ostatni rok byłam u wielu lekarzy, wzięłam niezliczone ilości leków, jednak to w żaden sposób nie pomogło. Upławy, swędzenie, pieczenie – to wszystko była moja codzienność. Dodatkowo zaczęliśmy się z mężem starać o dziecko, ale niestety, nie było efektów. Byłam tym wszystkim zmęczona i załamana. Kiedyś w przypływie szczerości powiedziałam o wszystkim koleżance. Ona mi na to, że jest test, który diagnozuje choroby i że ona była i jej pomogło. Uznałam, że może warto spróbować. W Revitum dowiedziałam się wiele o swoim zdrowiu, sprawdziłam, co realnie mi dolega. Odkąd stosuję przypisaną mi kurację, nie mam już problemów ze stanami zapalnymi i mam większą nadzieję, że już niedługo zostanę mamą.

Nie warto lekceważyć problemów zdrowotnych

Nawracające problemy intymne, takie jak nadżerki, infekcje, stany zapalne powinny wzbudzić naszą czujność, ponieważ być może w taki sposób dają o sobie znać nagromadzone w organizmie toksyny, z których dużą ilością nie radzi sobie nasz układ odpornościowy. Tradycyjne leczenie może jedynie walczyć z objawami, jednak nie sprawi, że zostaną zlikwidowane źródła problemu. W takiej sytuacji niezbędna jest całościowa diagnostyka wszystkich narządów wewnętrznych. Z pomocą może tu przyjść Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.


Test Obciążeń Organizmu to nowoczesne rozwiązanie umożliwiające całościowe poznanie stanu organizmu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod możliwe jest poznanie stanu narządów wewnętrznych, ich obciążenia szkodliwymi grzybami, pasożytami czy metalami ciężkimi. Mają one bezpośredni wpływ na stan naszego zdrowia i mogą powodować wiele trudnych do zdiagnozowania dolegliwości, również w obrębie narządów rodnych. Jedynie poznanie przyczyn powstawania dolegliwości może pomóc w dobraniu w pełni skutecznej metody pozbywania się dolegliwości. Wykonanie testu jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne, w jego trakcie nie zachodzi żadna ingerencja w organizm. W Revitum Test Obciążeń jest wykonywany jedynie przez doświadczonych specjalistów biomedycyny. Po omówieniu wyników możliwe jest dobranie skutecznej kuracji, dzięki której możliwe stanie się powrót do zdrowia i witalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>