Leczenie biologiczne – skuteczna metoda leczenia chorób?

Leczenie biologiczne budzi bardzo duże kontrowersje. Zwolennicy tej formy pozbywania się chorób twierdzą, że dzięki temu możliwe jest wyeliminowanie dolegliwości, co do których jeszcze niedawno medycyna była bezradna. Przeciwnicy komentują, że nie jest to terapia dla wszystkich chorych, a więc jej stosowanie nie rozwiązuje całościowego problemu występowania danej choroby. Dowiedz się więcej na ten temat.

leczenie biologiczneLeczenie biologiczne to metoda pozbywania się chorób, która opiera się na wykorzystaniu naturalnych substancji lub ich imitacji, które mają na celu stymulowanie organizmu do odpowiedniego reagowania. W tej metodzie istotne jest odbudowywanie sprawności pracy układu immunologicznego tak, by intensywniej niż do tej pory odpowiadał na chorobę. Dzięki temu możliwe staje się pozbycie się męczących dolegliwości towarzyszących przewlekłym chorobom. Leczenie biologiczne jest uważane za wielką szansę dla tych chorych, którzy są odporni na dotychczasowe metody leczenia.

Obecnie leczenie biologiczne jest stosowane w walce z takimi dolegliwościami jak:

 • choroba nowotworowa
 • choroby stawów
 • wirusowe zapalnie wątroby
 • łuszczyca
 • atopowe zapalenie skóry

Leczenie biologiczne – dla każdego?
Niestety, jak każda terapia leczenie biologiczne ma swoje obostrzenia. Istnieje wiele przeciwwskazań, które są przeszkodą w zastosowania tej formy leczenia. Wśród nich możemy wyróżnić:

 • nasilona choroba zakaźna
 • niewydolność sercowo – naczyniowa
 • choroby nerek i wątroby
 • choroby autoimmunologiczne
 • zapalenie nerwu wzrokowego
 • wirus HIV

Leczenie biologiczne może również przyczyniać się do pogorszenia stanu zdrowia w trakcie prowadzenia kuracji. Skutki uboczne stosowania leków biologicznych to:

 • zwiększenie ryzyka zachorowania na gruźlicę
 • zakażenia grzybicze
 • niewydolność serca
 • rozregulowanie pracy układu odpornościowego

Zobacz, jak obciążenia organizmu wpływają na Twoje zdrowie:

Specjalista Revitum o leczeniu biologicznym

Leczenie biologiczne to duża szansa dla osób, które poszukują rozwiązania swoich przewlekłych problemów zdrowotnych. Dzięki niemu możliwy staje się powrót do dobrostanu fizycznego – część chorych po raz pierwszy od lat może uwolnić się od swoich dolegliwości – zmian skórnych, bóli, dolegliwości uniemożliwiających aktywność fizyczną. Zanim jednak podejmiemy decyzję o wyborze leczenia, warto zadbać o całościowe poznanie stanu organizmu. Dzięki temu będzie można precyzyjnie wybrać kroki na drodze do pełnego zdrowia. Dlatego właśnie rekomenduję skuteczną diagnostykę w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń to nowoczesne rozwiązanie diagnostyczne umożliwiające sprawdzenie sposobu funkcjonowania narządów wewnętrznych oraz stopnia obciążenia ciała szkodliwymi substancjami już na poziomie komórkowym. Nagromadzone przez lata obciążenia takie jak grzyby, pasożyty czy metale ciężkie mogą mieć niebagatelny wpływ na stan naszego zdrowia. W celu wyeliminowania problemów z nimi związanych konieczna jest skuteczna diagnostyka w postaci Testu Obciążeń. Jego wykonanie nie łączy się z żądnymi nieprzyjemnymi odczuciami, jest on również zupełnie nieinwazyjny i w pełni bezpieczny. Po omówieniu jego wyników ze specjalistą biomedycyny możliwe jest dobranie skutecznej indywidualnej kuracji, która pozwoli oczyścić ciało z toksyn i odzyskać zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>