Leczenie depresji może być łatwe!

Depresja jest rodzajem zaburzenia psychicznego, chorobą, która charakteryzuje się obniżeniem nastroju. Osoba dotknięta tym schorzeniem ma poczucie braku sensu i postrzega świat w szarych barwach. Przyczyny tego stanu zdrowia mogą być bardzo złożone i odmienne w każdym badanym przypadku. Leczenie depresji więc jest różnorodne. Środki farmakologiczne to nie jedyna opcja w leczeniu depresji. Czy wiesz jak łatwo pozbyć się depresji?
leczenie depresji

Na depresję choruje ponad 120 milionów ludzi na świecie. Jest to czwarty, najpoważniejszy problem zdrowotny, z jakim borykają się chorzy. Jednym z najczęstszych skutków nieleczonej depresji są próby samobójcze. Każdego roku na świecie około 500 tys. osób umiera z własnej woli, w Europie rocznie dochodzi do 200 tys. prób samobójczych, a w Polsce ta liczba wynosi 6 tys. w ciągu roku. Według badań specjalistów oraz statystyk w ponad 80% potencjalne ofiary samobójstw uprzedzają o swoich zamiarach lekarzy lub bliskich. Pozostałe 20% niestety nie dzieli się ze swoim problemem z innymi.

Obejrzyj nasz film i dowiedz się o przyczynach depresji:


Objawy depresji
Depresja to tak naprawdę zróżnicowana grupa kilku zaburzeń, które klasyfikujemy np. jako zaburzenia depresyjne nawracające, reakcje adaptacyjne, dystymie. Zależnie od konkretnego rozpoznania obraz kliniczny choroby może się różnić, ale zawsze występują przynajmniej niektóre z podstawowych objawów depresji, do których zaliczamy:

 • spadek lub znaczne wahania nastroju (również drażliwość- która szczególnie często występuje w depresji u osób po 65 roku życia)
 • spadek aktywności, motywacji do działania
 • zmniejszenie odczuwania przyjemności
 • lęk
 • zaburzenia rytmów dobowych, w tym zaburzenia snu
 • zmiana apetytu, libido
 • objawy somatyczne, tj. objawy „z ciała”, np. ból głowy, bóle brzucha
 • poczucie niskiej wartości, poczucie winy
 • „czarne” widzenie przyszłości, siebie i świata
 • myśli samobójcze i – w skrajnym przypadku – zamiary samobójcze

Aby prawidłowo rozpoznać depresję należy wykonać Test Obciążeń Organizmu.
leczenie depresji
Leczenie depresji- kilka sposobów:

 • Kontroluj dietę: Naukowcy potwierdzili, że substancje zawarte w jedzeniu w różny sposób pobudzają mózg. Depresja może więc wynikać z niezdrowej diety, a szczególnie zbyt małej ilości: owoców i warzyw(truskawek, brokułów, szpinaku), ryb (łososia i innych ryb zawierających kwasy tłuszczowe omega-3), orzechów włoskich, naturalnych, wyciskanych soków owocowych, zielonej herbaty.
 • Myśl pozytywnie: Nie pozostawaj sam na sam z problemem! Depresja utrudnia kontakt z ludźmi i ciężko jest o niej mówić. Otwarte mówienie z rodziną i przyjaciółmi o tym problemie, na pewno pomoże ci odnaleźć równowagę. Staraj się myśleć o pozytywnych rzeczach, które cię spotkały.
 • Aktywność fizyczna i ćwiczenia: to źródło satysfakcji, która jest ci potrzebna. Zacznij pływać albo biegać. Poczujesz się lepiej, kiedy zauważysz, że możesz przebiec czy przepłynąć coraz dłuższe trasy. Takie prywatne osiągnięcia pomogą ci w walce z depresyjnym nastrojem.
 • Nie staraj się być we wszystkim najlepszy: Czasem każdy potrzebuje przerwy i odpoczynku na jakiś czas. Depresja czasami wynika z nadmiernego stresu i perfekcjonizmu. Staraj się czasami zrobić kilka rzeczy spokojniej i wolniej.
 • Specjalista radzi

  “Depresji towarzyszą różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne. Apatia, brak apetytu, spowolnienie ruchowe i trudności ze snem (bezsenność lub nadmierna senność) to tylko kilka przykładów problemów z jakimi borykają osoby chorujące na depresję. Ponadto charakterystyczna jest także nadmierna koncentracja na sobie i swoim ciele, przez co wszelkie bóle są powodem dużego niepokoju. Nie bój się iść do specjalisty po poradę i wykonaj Test Obciążeń Organizmu. Pomoże on ustalić przyczyny Twojego złego samopoczucia. To już krok od wyeliminowania dolegliwości!”- specjalista Revitum- Weronika Łapińska.

  Szybko poznaj przyczyny złego samopoczucia i na nowo wróć do życia!

  Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) aż 350 milionów ludzi na świecie, czyli około 5% całej populacji cierpi na depresję a każdego roku liczba ta ulega zwiększeniu. Jeśli chodzi o Polskę, w naszym kraju 10% populacji cierpi na depresję a tylko połowa z nich otrzymuje fachową pomoc medyczną. Wynika to najczęściej ze źle postawionej diagnozy bądź braku chęci uzyskania pomocy przez chorego. Dlatego tak ważne jest dowiedzieć się co jest przyczyną stanów depresyjnych. Można to zrobić przy pomocy Testu Obciążeń Organizmu. Określenie przyczyny to pierwszy krok w kierunku nowego życia – już bez ciągłego bólu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>