Łuszczyca głowy – poważne i tajemnicze schorzenie

Zmiany łuszczycowe mogą pojawić się zupełnie niespodziewanie i znacznie pogorszyć komfort życia. Dowiedz się, czym jest łuszczyca głowy i jak skutecznie z nią walczyć.

łuszczyca głowyŁuszczyca wciąż nie jest chorobą do końca poznaną, jednak powszechnie sądzi się, że u źródeł jej powstawania znajdują się reakcje autoimmunologiczne. Komórki układu immunologicznego z nieznanych przyczyn mogą atakować tkanki ciała (w tym przypadku skórę) i doprowadzać do pojawienia się na jej powierzchni łuszczących się zmian.

Łuszczyca głowy objawia się tzw. blaszkami łuszczycowymi, czerwonymi zmianami skórnymi pokrytymi białą łuską. Miejsca zaatakowane przez łuszczycę łatwo uszkodzić nawet przy niewielkim zadrapaniu, mogą one również krwawić.

Łuszczyca głowy – jak dbać o skórę? Kilka ważnych rad

  • pamiętaj o właściwym sposobie szczotkowania włosów – warto zachować ostrożność i delikatność w trakcie czesania, by nie podrażniać wykwitów łuszczycowych
  • niewskazane jest suszenie włosów wysokimi temperaturami oraz używanie wałków i lokówek
  • jeśli to możliwe, zrezygnuj również z używania plastikowych szczotek do włosów
  • koniecznie dokładnie osuszaj po kąpieli miejsca za uszami oraz małżowiny uszne

Zobacz, jak obciążenia organizmu wpływają na Twoje zdrowie:

Pani Grażyna z Poznania: Łuszczyca głowy powodowała, że czułam się fatalnie!

Kiedy dwa lata temu pojawiły się pierwsze objawy, myślałam, że to tylko łupież albo jakieś inne problemy skórne. Niestety, kiedy zauważyłam, że zmiany skórne przybierają charakterystyczny kształt, przeraziłam się, bo już wiedziałam, że to łuszczyca, bo miała ją tez moja mama. Przerażona zaczęłam szukać pomocy, ale nikt nie wiedział, jak mi pomóc. W internecie dowiedziałam się o istnieniu testu, dzięki któremu można sprawdzić przyczyny dolegliwości. Nie czekałam i zapisałam się na ten test. Jestem bardzo zadowolona z wizyty: specjalista powiedział mi, jakie obszary w moim ciele są osłabione i jak łączy się to z łuszczycą. Do dzisiaj stosuję specjalną kurację, dzięki której obecnie łuszczyca głowy bardzo złagodniała, właściwie z dnia na dzień widzę poprawę. Jestem bardzo wdzięczna za ten test.

Specjalista Revitum radzi

Łuszczyca głowy to nie tylko uciążliwe i krępujące schorzenie, ale również wyraźny sygnał, że w organizmie zachodzą niekorzystne procesy, które osłabiają układ immunologiczny i moga prowadzić do pojawienia sie łuszczycy głowy. W celu określenia przyczyn tego schorzenia niezbędna jest całościowa diagnostyka organizmu w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.

Test Obciążeń to nowoczesne rozwiazanie diagnostyczne, które umożliwia poznanie stanu organizmu już na poziomie komórkowym. Sprawdzona metoda oparta na doświadczeniach niemieckiego lekarza, dra Volla umożliwia precyzyjne wskazanie przyczyn niedomagań organizmu. Dzięki Testowi możliwe jest wyznaczenie poziomu obciążeń orgnaizmu, które mogą powodować takie choroby jak łuszczyca głowy. Wykonanie Testu jest zupełnie nieinwazyjne i w pełni bezpieczne; na jego wykonanie nie potrzeba również wiele czasu – wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po szczegółowym omówieniu wyników Testu przez doświadczonego specjalistę biomedycyny możliwe jest dobranie skutecznej kuracji zaradczej. Dzięki temu możliwe będzie trwałe pozbycie się dolegliwości. Nie czekaj, zadbaj o swoje zdrowie i wykonaj Test!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>