Łuszczyca paznokci – choroba, która może utrudnić codzienne funkcjonowanie

Zadbane dłonie to wizytówka każdego z nas. Ich stan może wpływać na sposób postrzegania przez inne osoby. Dlatego tak wielkim problemem dla wielu osób jest łuszczyca paznokci, która sprawia, że osoby nią dotknięte boją się pokazywać dłonie. Dowiedz się więcej na temat tej choroby.

łuszczyca paznokciŁuszczyca paznokci bardzo często towarzyszy innym typom łuszczycy, które pojawiają się na ciele chorego. Zdarza się, że jest mylona z grzybicą paznokci. Uważa się, że dolegliwość ta jest uwarunkowana genetycznie, ale równie dużą rolę w jej powstawaniu mogą odgrywać reakcje autoimmunologiczne. Pogorszenie się stanu paznokci może mieć związek ze stresem lub przebytymi infekcjami. Obecnie nie istnieje żadna medyczna terapia, która w pełni likwidowałaby problemy z łuszczycą paznokci. Zazwyczaj stosuje się pochodne witaminy A, jak również maści zawierające kwas salicylowy, kas borny czy mocznik.

Łuszczyca paznokci – takie są jej najpopularniejsze objawy

  • łamliwość
  • matowość
  • rozdwajanie się płytki paznokciowej
  • pojawienie się wgłębień na paznokciach (tzw. objaw naparstka)
  • marszczenie się płytki
  • zgrubienia
  • żółto – brązowe plamy pod płytką paznokciową

Pani Kazimiera z Katowic: Łuszczyca paznokci sprawiała, że czułam się okropnie

Na początku nie wiedziałam, co mi dolega, dlaczego moje paznokcie straciły blask, zaczęły się kruszyć i łamać. Myślałam, że to grzybica, ale lekarz stwierdził, że to łuszczyca paznokci. Dostałam jakieś leki, ale to wcale nie pomagało. Moje paznokcie wyglądały okropnie! Pracuję w sklepie, mam ciągły kontakt z klientami, a to był naprawdę okropny widok! W końcu kierowniczka mi powiedziała, że jeśli coś z tym nie zrobię, to ona nie widzi mnie dalej na tym stanowisku. Przeraziłam się, bo gdzie ja teraz bym szukała pracy. W sieci znalazłam informację o teście, który pomaga określić przyczyny dolegliwości. Zapisałam się na niego, bo bardzo chciałam sobie pomóc. To był strzał w dziesiątkę – dowiedziałam się, dlaczego choruję, specjalista powiedział mi wiele ważnych rzeczy na temat mojego stanu zdrowia. Dostałam też kurację, dzięki której już zauważyłam poprawę w wyglądzie paznokci – te okropne zmiany powoli ustępują, paznokcie są mocniejsze i mają bardziej normalny kolor. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc.


Łuszczyca paznokci – krępująca przypadłość

Osoby, których problemem jest łuszczyca paznokci, często nie wiedzą, jak radzić sobie z tym problemem. Kwestia ta rodzi wiele pytań i wątpliwości, co może jeszcze pogłębiać stan obniżonego nastroju czy przyczyniać się do spadku poczucia własnej wartości. Z powodu swojego charakteru zmiany skórne mogą być dla wielu osób przyczyną kompleksów i wstydu. Dlatego też nie warto zwlekać z diagnozą przyczyn powstawania łuszczycy skóry. W tym przypadku konieczna jest całościowa diagnostyka organizmu. Warto w tym celu wybrać się do Revitum i wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.


W celu prawidłowego zdiagnozowania przyczyn dolegliwości warto wykonać Test Obciążeń Organizmu, który dzięki swoim szerokim możliwościom diagnostycznym umożliwia poznanie stanu organizmu oraz sposobu funkcjonowania narządów wewnętrznych. Jego wykonanie nie łączy się z żadnymi nieprzyjemnymi odczuciami, a po omówieniu wyników z doświadczonym specjalistą biomedycyny możliwe jest dobranie odpowiedniej indywidualnej kuracji oczyszczającej i wzmacniającej siły witalne organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>