Łuszczyca plackowata – najpowszechniejszy typ łuszczycy

Specjaliści uważają, że ten typ łuszczycy jest najbardziej rozpowszechniony wśród osób mierzących się z problemami skórnymi. W jaki sposób objawia się łuszczyca plackowata, co można zrobić, by ją pokonać – na te pytania znajdziesz odpowiedź w naszym tekście.

łuszczyca plackowataŁuszczyca plackowata nazywana jest również łuszczycą zwyczajną z powodu swojego rozpowszechnienia. Na ciele chorego pojawiają się okrągłe, płaskie zmiany zapalne przybierające formę czerwonych grudek. Grudki te pokryte są złuszczającą się srebrną łuską.

Wyraźne grudki na ciele
Grudki mają różny kształt i wielkość w zależności od stopnia nasilenia się stanu zapalnego. Zazwyczaj są one bardziej czerwone na brzegach niż w środku. Mogą się pojawić na całym ciele, zazwyczaj jednak układają się symetrycznie na ramionach i nogach, zwłaszcza w rejonie kolan i łokci. Inne miejsca, które może zaatakować łuszczyca plackowata to: twarz, stopy, paznokcie oraz dłonie.

Łuszczyca plackowata może być źródłem wielu niedogodności i utrudnień w codziennym funkcjonowaniu. Wynika to m.in. z faktu, że w 60 – 70 proc. przypadków zachorowań łączy się ona z odczuwaniem swędzenia, które może powodować stały niepokój i potrzebę ukojenia stanu zapalnego na skórze.

Łuszczyca plackowata a psyche
Innym poważnym problemem osób, które mają ten problem skórny jest ostracyzm społeczny, który często je dotyka. Mimo różnorodnych kampanii społecznych świadomość przyczyn powstawania i charakteru łuszczycy nie jest szeroko rozpowszechniona. Wiele osób myśli, że łuszczyca plackowata to choroba zakaźna, dlatego boi się bezpośredniego kontaktu z osobą chorą. Powoduje to wiele przykrych sytuacji i sprawia, że osoba cierpiąca na tę dolegliwość może czuć się wyobcowana i osamotniona, co bardzo źle wpływa na jej poczucie własnej wartości oraz poziom radości z życia.


Pani Helena z Katowic: Łuszczyca plackowata była moim poważnym problemem

W mojej rodzinie niestety zdarzały się już przypadki łuszczycy, więc niestety i ja dotałam ją w spadku. Walczę ze swędzniem i łuskami już dziesięć lat, niestety, bez wielkich sukcesów. Przez wiele lat byłam traktowana jak gorsza, ludzie nie wiedzieli, czemu tak wyglądam, dlaczego mam te plamy na skórze. Bali się mi podać rękę czy przytulić, kilka osób nawet pytało otwarcie, czy się tym czymś nie zarazi. Dzisiaj więcej osób wie, co to łuszczyca, ale wciąż ten problem docinek i nieufności pozostał. Dlatego ja chciałam się pozbyć tej mojej dolegliwości. Zapisałam się na test, o którym dowiedziałam się w internecie. Specjalista powiedział mi, dlaczego u mnie jest ta łuszczyca plackowata i dostałam specjalną kurację, którą cały czas stosuję. Jestem bardzo zadowolona z efektów: mam gładszą skórę, prawie wcale mnie nie swędzi. Oby tak dalej i łuszczyca plackowata będzie tylko wspomnieniem. Polecam ten test.

Należy zwalczać przyczyny, a nie jedynie objawy
Nagromadzone w organizmie toksyny, wirusy i bakterie uruchamiają negatywne procesy, które sprawiają, że słabnie moc układu immunologicznego. Odbija się to na zdolności obrony przed stanami zapalnymi oraz może przyczyniać się do powstawania przewlekłych zmian łuszczycowych. Dlatego też proponujemy Test Obciążeń Organizmu – niezawodną metodę poznawania “słabych stron” organizmu. Dzięki temu możliwe będzie dobranie skutecznej metody zaradczej i pozbycie się nie objawów, ale przyczyn powstawania dolegliwości – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.


Test Obciążeń Organizmu to skuteczne narzędzie biomedycyny do poznawania stanu zdrowia oparte na sprawdzonej formule niemieckiego lekarza dra Volla. Wykonanie Testu nie jest w żaden sposób inwazyjne dla organizmu, jego wykonanie jest w pełni bezpieczne i bezbolesne. Po jego wykonaniu możliwe jest dobranie odpowiedniej kuracji, która wzmocni siły organizmu do walki ze szkodliwymi drobnoustrojami oraz pozwoli na oczyszczenie komórek ciała z nagromadzonych toksyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>