Łuszczyca skóry głowy – krępująca przypadłość

Zauważasz, że skóra na Twojej głowie zaczęła się łuszczyć? Znajdujesz krępujące łuski na swoim ubraniu? Zapewne wiele osób myśli w takiej chwili, ze to łupież i sięga po szampony i specyfiki przeciwłupieżowe. Niestety, te dolegliwości mogą wskazywać na zachwianie równowagi immunologicznej. Łuszczyca skóry głowy to poważne schorzenie wymagające uwagi i precyzyjnie dobranego leczenia.

łuszczyca skóry głowyŁuszczyca skóry głowy to coraz częstszy problem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wiele osób początkowo myli ją z łupieżem, jednak płatki skóry, które złuszczają się nieprawidłowo w przebiegu tej choroby są większe, a przez to bardziej rzucają się w oczy.

W przebiegu tej choroby bardzo istotne jest dbanie o higienę skóry głowy. Specjaliści zalecają, by nie szczotkować włosów zbyt często i intensywnie, bo czynność ta może powodować zaostrzanie się stanu zapalnego. Łuszczyca skóry głowy powoduje również bardzo silne swędzenie, jednak warto powstrzymać się od tej czynności, by nie pogarszać stanu skóry.

Zobacz, jak obciążenia organizmu mogą wpłynąć na Twoje zdrowie:

Wiele osób martwi się, że łuszczyca może powodować wypadanie włosów. Rzeczywiście, część osób obserwuje przerzedzenie się fryzury, jednak zazwyczaj jest to proces przejściowy. Warto jednak zauważyć, ze leczenie łuszczycy skóry głowy może prowadzić do wypadania włosów.

Pani Anna z Bytomia czuła, że łuszczyca skóry głowy pozbawia ją radości życia

Z łuszczycą zmagam się od dwóch lat. Pojawiła się niespodziewanie, po długim okresie chorowania i osłabionej odporności. Najpierw na skórze pojawiły się zaczerwienienia, potem charakterystyczna łuska. Najbardziej przeszkadzała mi łuszczyca skóry głowy, łuski spadające na ubranie, ciągłe swędzenie… Trudno było to wytrzymać, ludzie złośliwie komentowali, że mam straszny łupież. Mój defekt zauważył również szef, który zasugerował, że nie mogę chodzić do klientów z takim “łupieżem” na ubraniu. Dotychczas stosowane preparaty nic mi nie pomagały. Zaczęłam szukać pomocy w sieci. Znalazłam informację, ze jest test, dzięki któremu można poznać stan swojego zdrowia. Zapisałam się na wizytę i nie żałuję. Dowiedziałam się wiele na temat łuszczycy, przyczyn jej powstawania. Dostałam specjalną kurację, którą stosuję do dzisiaj i widzę pozytywne rezultaty: stan mojej skóry bardzo się poprawił, nie wstydzę się już w trakcie rozmów z klientami. Moja łuszczyca skóry głowy znacznie się cofnęła. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc!

Specjalista Revitum radzi

Łuszczyca skóry głowy to poważne schorzenie, które nie tylko pod kątem estetycznym, ale również sprawności działania układu immunologicznego. Jego nieprawidłowe funkcjonowanie może prowadzić do powstawania poważnych problemów zdrowotnych. W celu określenia przyczyn powstawania dolegliwości łuszczycowych warto zadbać o skuteczną diagnostykę w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń to nowatorskie rozwiązanie diagnostyczne, pozwalające na ustalenie przyczyn powstawania dolegliwości. Wykonanie testu jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne; w jego trakcie nie zachodzi żadna ingerencja w organizm. Test jest wykonywany jedynie przez doświadczonych specjalistów biomedycyny. Wystarczy 45 min., by poznać wynik. Test Obciążeń precyzyjnie wskazuje na stopień obciążenia organizmu (pasożytami, grzybami, autoimmunologią itp.). Po omówieniu wyników ze specjalistą możliwe jest dobranie skutecznej kuracji zaradczej, dzięki której łuszczyca skóry głowy przestanie być problemem. Zadbaj o swoje zdrowie już dziś i wykonaj test!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>