Łuszczyca stawowa – częsta następczyni łuszczycy zwyczajnej

Szacuje się, że łuszczyca stawowa w 70 proc. przypadków jest poprzedzana zachorowaniem na łuszczycę zwyczajną. Specjaliści zauważają, że ten problem zdrowotny dotyczy 30 proc. osób, które zmagają się z problemami łuszczycowymi.

łuszczyca stawowaŁuszczyca stawowa atakuje zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Najczęściej zapadają na nią osoby między 30 a 55 rokiem życia. Choroba ta często dotyka również dzieci.

Łuszczyca stawowa – takie daje objawy
Łuszczyca stawowa atakuje zarówno kończyny dolne, jak i górne, jednak zmiany łuszczycowe mogą pojawić się również w kręgosłupie i okolicach bioder. Wśród najczęstszych objawów możemy wymienić:

  • obrzęk i zaczerwienienie stawów
  • ból stawów
  • sztywnienie stawów
  • ból kręgosłupa (zwłaszcza w nocy)
  • sztywność po wstaniu z łóżka
  • czasem pojawia się również zniekształcenie palców

Łuszczyca stawowa – tradycyjne metody leczenia
Współczesna medycyna wciąż nie jest w stanie w pełni pokonać łuszczycy, jednak istnieje wiele możliwości łagodzenia objawów choroby. Zazwyczaj używa się do tego niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Chorzy leczeni są również kortykosteroidy oraz retinoidy. Dodatkowo stosowana jest terapia ruchowa mająca na celu zachowanie sprawność, jak również kąpiele siarkowe oraz leczenie solami z Morza Martwego.

Zobacz, jak obciążenia organizmu wpływają na Twoje zdrowie:

Pani Grażyna z Bydgoszczy: Łuszczyca stawowa stała się moim koszmarem

Od dwudziestu lat choruję na łuszczycę, dwa lata temu niestety pojawiły mi się obrzęki na stawach i niestety, okazało się, że mam łuszczycę stawową. Choroba robiła straszne postępy: od pewnego czasu zaczęłam czuć sztywnienie, chodzenie sprawiało mi bardzo dużą trudność. Dodatkowo dobijał mnie ból pleców, jak tylko położyłam się spać. Mijały tygodnie, a moje zdrowie tylko się pogarszało. Koleżanka powiedziała mi, że jest test, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Zapisałam się, bo bardzo chciałam się pozbyć tych moich dolegliwości. Nie zawiodłam się – dowiedziałam się, dlaczego choruję. Dostałam specjalną kurację, która sprawia, że objawy znacznie się złagodziły. Jestem bardzo wdzięczna za ten test.

Specjalista Revitum o łuszczycy stawowej

Łuszczyca stawowa to poważne zagrożenie dla zdrowia ,jak również problem estetyczny. Wiele chorych przez lata próbuje zwalczyć tę dolegliwość, jednak często ich starania nie przynoszą skutku. Przyczyną niepowodzeń może być brak określenia przyczyn powstawania dolegliwości. W celu sprawdzenia, co tak naprawdę powoduje łuszczycę stawową, niezbędna jest całościowa diagnostyka w formie Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń Organizmu to nowatorskie rozwiązanie w dziedzinie diagnostyki całego organizmu umożliwiające poznanie przyczyn dolegliwości w tym chorób przewlekłych. Wykonanie testu nie łączy się z żadnymi nieprzyjemnymi odczuciami, jest on w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. W Revitum wykonywaniem testów zajmują się jedynie doświadczeni specjaliści biomedycyny, co umożliwia precyzyjne określenie stopnia obciążenia organizmu. Specjalista może również dobrać skuteczną kurację, która pomoże usunąć nie tylko objawy, ale również przyczyny powstawania łuszczycy stawowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>