Marzną Ci stopy i dłonie? To może być początek problemów ze zdrowiem!

To powszechna dolegliwość, jednak często lekceważona. Niestety, zimne dłonie i stopy to czasem sygnał alarmowy, że w organizmie dzieje się coś niedobrego. Sprawdź, co może oznaczać ta dolegliwość i jak z nią walczyć.

zimnoMarznące dłonie i stopy – to mogą być problemy z sercem…
Powszechnie mówi się, że marznące dłonie i stopy zwiastują problemy z krążeniem. W tej ludowej mądrości jest spora dawka prawdy – rzeczywiście, u osób, u których stwierdzono takie problemy, pojawia się ta dolegliwość. Wynika to z zaburzenia krążenia obwodowego. Często zimne stopy i dłonie występują u osób z niewydolnością serca. Przy tej chorobie następuje spadek przepływu krwi przez narządy wewnętrzne, co skutkuje odczuwaniem zimna.

… albo miażdżyca
Zaleganie złogów cholesterolu powoduje, że krew ma problemy z dopłynięciem do wszystkich organów ciała, a zwłaszcza tych znajdujących się najdalej od serca, czyli właśnie dłoni i stóp. W efekcie osoby chore na miażdżycę mogą uskarżać się na wychłodzenie kończyn. Dolegliwość ta dotyczy zwłaszcza osób starszych.
Zobacz, dlaczego nie warto lekceważyć zimnych dłoni i stóp:

Palisz? Nic dziwnego, że jest Ci zimno!
Marznięcie dłoni i stóp to częsty problem palaczy. W trakcie palenia dochodzi bowiem do zamknięcia lub kurczenia naczyń obwodowych, co utrudnia swobodny dopływ krwi i powoduje uczucie zimna. Palenie może doprowadzić do trwałego uszkodzenia przepływu krwi i powstania zakrzepowo – zatorowego zapalenia kończyn.

Choroby autoimmunologiczne dają o sobie znać
W medycynie znany jest również tzw. objaw Raynauda, czyli napadowe zaburzenia ukrwienia dłoni. Wywołuje on gwałtowny kurcz naczyń dłoni, co jest widoczne jako zblednięcie dłoni pod wpływem chłodu, a następnie nadmierne przekrwienie w cieple. Objaw ten zazwyczaj oznacza poważne schorzenia autoimmunologiczne, głównie tkanki łącznej.

Pani Monika z Radomia nie mogła sobie poradzić z marznącymi dłoniami i stopami

Odkąd pamiętam, byłam “ciepłolubna” – spałam pod kilkoma kocami, nosiłam grubsze skarpetki… Ostatniej jednak chłód mi bardzo dokuczał. Nie pomagały grube rękawiczki, ani ubieranie się na cebulkę – ciągłe czułam przeszywające zimno w stopach i dłoniach. Na początku to lekceważyłam, myślałam, że “taka jest moja uroda”, ale potem zaczęło mi to mocno przeszkadzać. Lekarz u którego byłam nie powiedział nic konkretnego. Nie byłam zadowolona z diagnozy, dlatego zaczęłam szperać w internecie. Znalazłam informację o teście, który diagnozuje choroby. Uznałam, że warto spróbować. Specjalista zrobił mi test, a potem opowiedział o wynikach. Dostałam kurację, która miała mi pomóc w zwalczeniu przyczyn marznięcia. Dziś mogę powiedzieć, że problem się rozwiązał – nareszcie nie czuję zimna w kończynach. Polecam ten test!

Zimne kończyny – nie wolno ich lekceważyć

Problem marznących dłoni i stóp może pojawić się w każdym wieku lub też powrócić po dłuższym czasie. Ten niepozorny objaw może oznaczać poważne kłopoty. Dlatego nie wolno go lekceważyć! Jednak bez określenia przyczyn zimnych stóp i dłoni nie ma możliwości rozpoczęcia kuracji. Dlatego warto wykonać Test Obciążeń Organizmu, w łatwy i niezawodny sposób diagnozujący źródła dolegliwości – mówi Weronika Łapińska, Specjalistka Revitum.

Obciążenia organizmu mogą spowodować poważne spustoszenia. Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej:


Test Obciążeń dzięki swoim szerokim możliwościom diagnostycznym pozwala na określenie przyczyn powstawania dolegliwości w sposób zupełnie nieinwazyjny, bezbolesny i bezpieczny. Na jego wykonanie nie potrzeba wiele czasu – wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po konsultacji doświadczony specjalista Revitum może dobrać indywidualną kurację, która pomoże trwale rozwiązać problem marznących dłoni i stóp. W trakcie jej trwania nie są konieczne żadne ograniczenia w dotychczasowym trybie życia – nie ma konieczności przejścia na dietę ani ograniczenia aktywności fizycznej. Wykonaj Test i zapomnij o swoich dolegliwościach!

Przydatne linki: Test Obciążeń


Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ

Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>