Mięśniaki macicy – dolegliwość, która może dotyczyć każdej kobiety

Mięśniaki macicy to problem, który może dotyczyć nawet 40 proc. kobiet niezależnie od ich wieku. Wymagają uważnej kontroli w celu niedopuszczenia do pojawienia się zmian nowotworowych. Przeczytaj tekst i dowiedz się więcej na ten temat.

mięśniaki macicySzacunkowe dane wskazują, że problem z mięśniakami macicy ma co piąta kobieta, która ukończyła 35. rok życia oraz co druga pięćdziesięciolatka, u której wciąż występuje miesiączka. Specjaliści wskazują, że mięśniaki macicy stanowią 95 proc. wszystkich łagodnych zmian, które pojawiają się w kobiecych narządach rodnych. Współczesna medycyna wciąż nie jest w pełni pewna co do przyczyn ich powstawania. Przypuszcza się, że stoją za tym zaburzenia hormonalne (zwłaszcza zbyt wysoki poziom estrogenu i zaniżoną wartość progesteronu). Lekarze obserwują również przypadki dziedziczenia skłonności do pojawiania się mięśniaków (z matki na córkę). Występowanie mięśniaków macicy może mieć również związek z faktem nierodzenia dzieci.

Trudno jednoznacznie określić objawy, które mogą wskazywać na pojawienie się mięśniaków. Często osoby zmagające się z tą dolegliwością skarżą się na uczucie parcia na pęcherz, niedrożność jelit, czy nietrzymanie moczu. Inne objawy występujące przy mięśniakach macicy to bolesne, przedłużające się miesiączki, osłabienie, bóle głowy oraz wzrost tendencji do poronień.

Pani Beata z Katowic miała mięśniaki macicy

Przeraziłam się, kiedy lekarz powiedział mi, że mam mięśniaki macicy i że konieczna będzie operacja. Nie chciałam iść do szpitala, dlatego zaczęłam szukać pomocy w sieci. Dowiedziałam się w ten sposób, że istnieje test, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Zapisałam się na wizytę i nie żałuję. Dowiedziałam się dzięki testowi, w jakim stanie jest mój organizm, dlaczego mam te mięśniaki macicy. Obecnie jestem w trakcie stosowania kuracji, dzięki której czuję się znacznie lepiej. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc.

Specjalista Revitum radzi

Mięśniaki macicy mogą mieć związek z różnymi problemami zdrowotnymi, których jednak nie należy lekceważyć, ponieważ mogą one zwiastować poważne zaburzenia w pracy narządów wewnętrznych, w tym na rozwój zmian nowotworowych. W celu sprawdzenia stanu zdrowia oraz ustalenia przyczyn niedomagania organizmu niezbędna jest nowoczesna diagnostyka w formie Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń Organizmu to najnowocześniejsze rozwiązanie w dziedzinie całościowej diagnostyki organizmu. Jedynie poznanie wszystkich procesów zachodzących w ciele umożliwia określenie przyczyn dolegliwości oraz dobranie skutecznych środków zaradczych. W Revitum test jest wykonywany jedynie przez doświadczonych specjalistów biomedycyny, co gwarantuje profesjonalizm podejmowanych działań. Wykonanie testu jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne. Test nie trwa również długo – wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po szczegółowym omówieniu wyników testu możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji, dzięki której możliwe będzie zlikwidowanie przyczyn powstawania mięśniaków macicy oraz wzmocnienie sił układu odpornościowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>