Powracający, uciążliwy ból głowy? Jedyne wyjście to pozbycie się toksyn!

Bóle głowy to najczęściej spotykane dolegliwości bólowe, odczuwa je około 65 proc. Polaków. Czasem jednak ból głowy może być wywołany przez poważną chorobę, a nawet być objawem stanów zagrażających życiu. Dlaczego tak się dzieje?

Sprawdź z czym związane są Twoje bóle głowy i pozbądź się nawrotów
Według klasyfikacji International Headache Society bóle głowy występują z dwóch powodów: fizycznego (uraz głowy, przeziębienie, reakcja na wahania ciśnienia) lub emocjonalnego (stres, brak snu, przepracowanie, zmęczenie lub hałas).

ból głowy

„Ból to alarm, że coś niedobrego dzieje się w naszym “prawie zdrowym” organizmie. Jednocześnie ostrzega nas przed poważniejszymi konsekwencjami dalszych zaniedbań, związanych ze zdrowiem. Dowiedz się więcej na temat swojego zdrowia i wykonaj szczegółowe badania.” – radzi Weronika Łapińska z Centrum Diagnostyki Organizmu Revitum.

Uniknąć migrenowych bóli głowy

Przyczyny występowania migreny do dziś nie są jednoznaczne. Powodem mogą być obciążenia organizmu, takie jak toksyny, metale ciężkie, grzyby, czy pasożyty.

Bóle migrenowe mogą być również wynikiem:

 • zmęczenia, stresu,
 • zmian pogody,
 • alergii pokarmowych (czekolada, kakao, ser żółty, orzechy, jaja, wino),
 • schorzeń związanych ze złym wchłanianiem np. glutenu pszenicznego.

Migreną określa się pulsujący, często jednostronny ból. Towarzyszą jej nudności, wymioty, nadwrażliwość na światło, zapachy, dźwięki. Jednorazowo trwa od kilku do kilkudziesięciu minut, może się jednak powtarzać w jednym cyklu kilkakrotnie przez kilka dni. Utrudnia lub wręcz uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Aż 25 proc. osób przed atakiem odczuwa tzw. zwiastuny, czyli aurę. Są to na ogół iskry, błyski przed oczami, mrowienie jednej dłoni lub ramienia. Kiedy zwiastuny ustępują, zaczyna się ból. Przyjmowanie leków, nawet w dużych dawkach nie pomaga na długo. Taki ból można trwale wyeliminować jedynie poprzez usunięcie przyczyn. Każdą z tych przyczyn można zdiagnozować za pomocą Testu Obciążeń Organizmu.

Ból głowy może być sygnałem, że organizm jest osłabiony przez obciążenia. Dowiedz się więcej z naszego filmu:

„Nie każdy wie, że nawet wieloletnie problemy z migrenami, bólem głowy można prawie całkowicie wyeliminować w ciągu kilku tygodni. Właściwa diagnoza potrafi skutecznie usunąć przyczyny bólu.” – podkreśla Weronika Łapińska, specjalista z Revitum.

Zwalcz skutecznie bóle głowy

Badania pokazują, że aż 70-80 proc. dorosłych ludzi na całym świecie miewa ból głowy przynajmniej raz w roku. Połowa ludzkości cierpi z powodu nawracających bólów głowy. Światowe organizacje zdrowotne ostrzegają przed nadmiernym przyjmowaniem coraz większych dawek leków przeciwbólowych, które tylko zwalczają objawy. Żeby raz na zawsze pozbyć się bólu trzeba dowiedzieć się co jest jego przyczyną. Można to zrobić przy pomocy Testu Obciążeń Organizmu. Określenie przyczyny to pierwszy krok w kierunku nowego życia – już bez ciągłego bólu.

Przydatne linki: Test Obciążeń

Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ


Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.7 Odpowiedzi na Powracający, uciążliwy ból głowy? Jedyne wyjście to pozbycie się toksyn!

 1. Andrzej pisze:

  Chciałbym się dowiedzieć czy zaparcia mogą być przyczyną bólu głowy. Gdzie to ew. leczyć?

 2. Martynka pisze:

  Jak sie zmienia pogoda zawsze mnie meczxy potworny bol glowy,jak temu zaradzic? pomozcie

 3. Daria pisze:

  Jestem z Pozniania,gdzie wykonac test?

 4. Marianna pisze:

  sama miewam bardzo mocne bóle głowy i już nie wytrzymuje. Porównałam moje objawy z powyżej podanymi i wszystko się zgadza tylko że ja dodatkowo przed bólem mam niewyrażny obraz. Teraz wiem że to na pewno migrena i nie musze się mocno martwić!

 5. Michal pisze:

  na mnie to prawie nie dzialja wszystkie te tabletki przeciwbolowe,nie wiem jak te bole zlagodzic albo na stale zwalczyc,macie jakies rady?

 6. Monika pisze:

  od tygodnia mam okropny ból głowy pulsuje mi ten ból jest nie do zniesienia. Jestem na tabletka przechodzi ten ból ale jest chwilowe jestem zmęczona senna pomóżcie mi błagam.

 7. Dominika pisze:

  Od czego tak nagle może boleć głowa ? Od razu jak wstałam boli mnie głowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>