Morfologia krwi – na czym polega to badanie?

Morfologia krwi jest bardzo często stosowana jako metoda poznawania stanu zdrowia oraz wykrywania chorób. Sprawdź, na czym polega to badanie i jak się do niego przygotować.

morfologia krwiMorfologia krwi to podstawowe badanie diagnostyczne, umożliwiające określenie negatywnych zmian w organizmie. Dzięki niemu możliwe jest wykrycie takich chorób i dolegliwości jak:

  • anemia
  • obniżona odporność
  • zmiany nowotworowe
  • odwodnienie
  • zaburzenia hormonalne
  • niedożywienie
  • niedobór witamin

Morfologia krwi – jak się przygotować?
Przed badaniem należy być na czczo. Spożycie przed badaniem posiłku może zakłócić wyniki; w przypadku analizy poziomu glukozy istotne jest również powstrzymanie się na dzień przed zaplanowanym badaniem od spożywania tłustych oraz słodkich potraw, jak również alkoholu. Badanie zazwyczaj należy wykonać rano, wtedy stężenie niektórych badanych pierwiastków czy hormonów jest najwyższe; jednak w przypadku badania hormonów tarczycy czy płciowych czas wykonania badania nie ma znaczenia. Przed planowaną morfologia krwi niezbędne jest zrezygnowanie z przyjmowania w tym czasie preparatów zwiększających poziom żelaza oraz naturalnych preparatów, które mają wpływ np. na gospodarkę hormonalną.

Pani Katarzyna ze Szczecina: Wykonałam morfologię krwi, ale pomógł dopiero test

Byłam bardzo słaba, ciągle kręciło mi się w głowie. W ustach ciągłe czułam metaliczny posmak. Bardzo się bałam tego, co się ze mną dzieje. Nie wiedziałam, jak sobie pomóc, zrobiłam morfologię, ale jakoś wyniki mnie nie przykonywały. Koleżanka podpowiedziała mi, żebym poszła wykonać test, który diagnozuje choroby. W Revitum dowiedziałam się, co mi jest, poznałam stan swojego zdrowia, specjalistka przypisała mi kurację. Dzisiaj czuję się znacznie lepiej, nie mam problemu ze złym samopoczuciem. Przypisaną kurację stosuję cały czas. Polecam ten test każdemu!

Specjalista Revitum radzi

Niestety, morfologia niekoniecznie zawsze musi być dla nas wiarygodną wskazówką co do stanu zdrowia. Wynik może zostać zafałszowany, np. poprzez spożyte wcześniej posiłki czy przyjmowane leki. W takim przypadku niezbędna jest całościowa diagnostyka organizmu. Z pomocą we właściwym rozpoznaniu dolegliwości przychodzi Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń daje możliwość poznania stanu narządów wewnętrznych oraz stopnia ich obciążenia przez szkodliwe substancje. Test ułatwia również dobranie skutecznych środków zaradczych zwalczających problem zdrowotne takie jak przewlekłe zmęczenie, bóle głowy i brzucha czy inne powszechne dolegliwości. Wykonanie Testu nie łączy się z żadnymi negatywnymi odczuciami, jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne. Wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po omówieniu Testu możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji, która wzmocni siły witalne organizmu oraz pozwoli uporać się z dolegliwościami, jak również zapobiegnie nawrotom choroby w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>