Nadżerka – niegroźna dolegliwość czy początek poważnych problemów ze zdrowiem?

Nadżerka to bardzo częsty problem zdrowotny – szacuje się, że dotyczy co czwartej kobiety. Często lekceważona, jednak bez podjęcia skutecznego leczenia może okazać się początkiem poważnych problemów zdrowotnych, w tym również raka szyjki macicy. Sprawdź, co warto wiedzieć na temat tej dolegliwości oraz jak zadbać o stan swojego zdrowia, by nadżerka nie stała się Twoim problemem.

nadżerkaNadżerka to małą ranka o nierównej powierzchni. Powstaje w szyjce macicy (a dokładnie na wyścielającej ją śluzówce). Jest ona często efektem zaniedbań schorzeń w obrębie pochwy (zwłaszcza stanów zapalnych) jak również urazów mechanicznych. Nadżerka może pojawić się u kobiet, które doświadczyły poronienia lub też mają za sobą liczne porody. Inne czynniki ryzyka powstawania nadżerki to częste zmienianie partnerów seksualnych oraz stosowanie wkładki domacicznej.

Objawy, które można łączyć z pojawienie się nadżerki to:

  • bóle w podbrzuszu
  • krwawienia pomiędzy miesiączkami
  • białe upławy, często z domieszką krwi

Boisz się o swoje zdrowie? Nie zwlekaj z diagnostyką – już dziś zapisz się na Test Obciążeń.

Pani Monika z Sieradza: Nadżerka to był mój problem zdrowotny

Ginekolog stwierdził u mnie nadżerkę kilka miesięcy temu. Potem na różne sposoby ten problem był zaleczany. Jednak nadżerka ciągle wracała. Nie wiedziałam, jak to raz na zawsze zwalczyć, poza tym miałam wrażenie, że coś jest nie tak z moim zdrowiem. Często się przeziębiałam, ciągle byłam osłabiona. Byłam zdeterminowana, by jakoś sobie z tym poradzić. Kiedyś mąż powiedział mi, że słyszał coś o teście, który diagnozuje dolegliwości. Zaciekawiłam się tym i uznałam, że może warto spróbować. Zapisałam się na wizytę i nie żałuję. Teraz już wiem, co jest nie tak z moim zdrowiem, dlaczego ciągle chorowałam. Stosuję przypisaną mi kurację i muszę powiedzieć, że czuję efekty – nie mam już nadżerki, a poza tym mam więcej energii i przestałam się przeziębiać. Bardzo dziękuję za pomoc.

Specjalista Revitum radzi

W procesie zwalczania chorób ginekologicznych niezbędne jest zadbanie o skuteczną profilaktykę. Zdrowy, w pełni sprawnie funkcjonujący organizm będzie z łatwością radził sobie z pokonywaniem zagrożeń, które mogą się pojawić na różnych etapach życia. Jednak aby zapewnić sobie zdrowie nie wystarczy jedynie dieta czy aktywność fizyczna. Równie istotne jest zadbanie o oczyszczenie organizmu z grzybów, pasożytów i innych szkodliwych substancji, które osłabiają działanie układu odpornościowego i sprawiają, że jesteśmy narażeni na poważne choroby, w tym m.in. na pojawienie się nadżerki. W celu sprawdzenia stanu swojego zdrowia niezbędne jest zadbanie o skuteczną diagnostykę w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.

Test Obciążeń to nowoczesne rozwiązanie diagnostyczne, które umożliwia poznanie stanu zdrowia i określenia stopnia obciążenia organizmu przez szkodliwe substancje takie jak pasożyty, grzyby czy reakcje autoimmunologiczne. Przeprowadzenie Testu nie łączy się z żadnymi nieprzyjemnymi odczuciami, jest on bowiem w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Badanie jest wykonywane przez doświadczonych specjalistów biomedycyny. Wykonanie Testu nie trwa również długo – wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po omówieniu wyników badania możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji opartej na sprawdzonych, naturalnych składnikach, która wzmocni siły witalne organizmu oraz pozwoli trwale pozbyć się problemów zdrowotnych.

Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ

Kupon na wizytę w revitum 250x250

Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>