Niedoczynność tarczycy może doprowadzić nawet do śmierci!

Niedoczynność tarczycy jest chorobą przewlekłą, często utrzymującą się przez całe życie. Choroba pięciokrotnie częściej dotyka kobiety niż mężczyzn, a po 60. roku życia jest diagnozowana u 1–6 proc. osób, co świadczy o tym, że częstość jej występowania zwiększa się wraz z wiekiem.

tarczyca„Niedoczynność tarczycy może być pierwotna, wtórna lub trzeciorzędowa – każda z nich ma inne przyczyny i może dawać nieco inne objawy.

Najczęściej mamy do czynienia z niedoczynnością pierwotną, wynikającą z uszkodzenia tarczycy, która charakteryzuje się podwyższonym poziomem hormony tyreotropowego (TSH). Specjaliści oceniają, że problemy z tarczycą na całym świecie ma ponad 300 milionów ludzi, ale nawet 50 procent o tym nie wie. Pierwszym i najważniejszy etapem walki z tą groźna przypadłością jest wczesne, prawidłowe rozpoznanie choroby i znalezienie przyczyn. Zaburzenia czynności tarczycy może mieć nawet 22 proc. mieszkańców naszego kraju, przede wszystkim kobiet.”- informuje Polskie Towarzystwo Endokrynologiczne.

Niedoczynność tarczycy- poznaj objawy
Niedoczynność tarczycy rozwija się powoli i w sposób dyskretny, a jej początkowe objawy są niecharakterystyczne, dlatego też wiele osób lekceważy objawy. Konieczne jest więc wykonanie Testu Obciążeń, który jest w stanie rozpoznać chorobę oraz znaleźć jej przyczynę.

Do podstawowych objawów występujących przy niedoczynności tarczycy należą – w początkowym stadium choroby:

  • chroniczne zmęczenie, osłabienie, wzmożona senność, trudności w koncentracji, zaburzenia pamięci,
  • uczucie chłodu, marznięcie.

W bardziej zaawansowanych stadiach z chorobą wiążą się następujące objawy:

  • powstawanie woli, wytrzeszcz oczu
  • wypadanie i łamanie włosów oraz przerzedzenie brwi,
  • problemy w funkcjonowaniu układu trawiennego (zaparcia, wzdęcia),
  • przybieranie na wadze, nawet przy osłabionym apetycie, bóle mięśni i obniżenie tolerancji na aktywność fizyczną,
  • rogowacenie naskórka (szczególnie na łokciach i kolanach).

Łucja z Krakowa, 38 lat

„Nieprzespane noce, apetyt wciąż większy, a na wadze coraz mniej. Zaniepokoiłam się mocno tym problemem, jednak po jakimś czasie zupełnie to zbagatelizowałam i nie myślałam o tym. Gdy w pracy zaczęli po cichu komentować mój wygląd i stan, zrzuciłam to na cechy charakteru tych ludzi. Mimo, że było mi bardzo ciężko i zdarzało się płakać w samotności odpychałam od siebie myśl, że coś ze mną nie tak, że może wypadałoby zrobić jakieś badania. Dopiero mąż, z natury osoba zapobiegawcza, nastraszył mnie konsekwencjami i wysłał na test, który rozpoznaje prawidłową przyczynę dolegliwości. Nie doprowadź do zawału wynikającego z chorób tarczycy i udaj się na test”.

Specjalista radzi:
„Niedoczynność tarczycy to jedna z najczęstszych chorób dotykających kobiety. Początkowo zwykle nie daje wyraźnych objawów, przez co leczenie zaczyna się za późno. Niedoczynność tarczycy występuje 5 razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Ryzyko zachorowania wzrasta gwałtownie z wiekiem, jednak może dotknąć nawet dzieci. Grupą szczególnie narażoną są kobiety, które niedawno rodziły. Za chorobę odpowiada zbyt mała ilość jodu, którą otrzymuje organizm. Problemy z tarczycą to groźne dla życia i zdrowia przypadłości, dlatego gdy zauważymy coś niepokojącego od razu wykonajmy Test Obciążeń Organizmu, który pomoże rozpoznać chorobę.”- specjalista Revitum, Weronika Łapińska.

Sprawdź jak rozpoznać i znaleźć przyczynę niedoczynności tarczycy

Kiedy tarczyca choruje, nie boli i zwykle długo nie daje o sobie znać. Ale skutki zaburzeń w pracy tego gruczołu mają wpływ na cały organizm. Stąd tak ważna jest świadomość obciążeń organizmu i wczesne ich wykrycie. Obciążenia są jedną z głównych przyczyn niedoczynności tarczycy. To m.in.: toksyny, substancje radioaktywne lub drażniące komórki i tkanki, niedobór składników odżywczych, w tym przede wszystkim jodu. Test Obciążeń Organizmu trwa niecałe 45 minut, a wynik pozwoli nam w pełni określić w jaki sposób obciążenia wpływają na nasze zdrowie i jak szybko przeciwdziałać rozwojowi dolegliwości. Jeśli podejrzewasz u siebie jakiekolwiek zmiany w funkcjonowaniu organizmu nie lekceważ problemu i koniecznie zrób Test Obciążeń. Przeprowadzenie testu jest całkowicie bezbolesne i nie zachodzi żadna ingerencja w organizm.

Przydatne linki: Test Obciążeń


Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ

Kupon na wizytę w revitum 250x250

Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>