O czym świadczą tajemnicze bóle mięśni?

skurcze

Nawet 2 miliony ludzi w Polsce codziennie żyje z bólami mięśniowo-kostnymi. Pracują, robią zakupy i funkcjonują prawie normalnie, odczuwając ból, do którego się przyzwyczaili. Ale czy muszą?

Ból mięśni i kości może być głęboki, rozlany, przewlekły. Chorzy skarżą się na pulsujące, świdrujące, wykręcające, kłujące i strzelające bóle mięśni. Jeżeli odczuwasz taki ból, sztywnienie, drętwienie lub mrowienie kończyn, może to oznaczać, że cierpisz na fibromialgię.

Obejrzyj nasz film i dowiedz się jak szybko rozpoznać fibromialgię:

Czy bać się fibromialgii?

Fibromialgia to mało znana choroba autoimmunologiczna, przewlekła i zapalna, która atakuje nasze mięśnie. Niektórzy naukowcy uważają, że przyczyną dolegliwości towarzyszących fibromialgii jest wadliwe funkcjonowanie centralnego układu nerwowego. Nieprawidłowo przetwarza on bodźce czuciowe, w rezultacie chory, mimo braku fizycznej przyczyny, odczuwa ból. Dlatego warto poznać jej objawy i przyczyny, by umieć pomóc sobie lub bliskim.

Fibromialgia charakteryzuje się głównie rozległymi bólami kostno-mięśniowymi oraz ogólnym zmęczeniem i problemami ze snem. Często też pojawiają się zaburzenia neurologiczne: drętwienie i mrowienie. Rano pojawia się sztywność mięśni. Nie wiadomo dlaczego ból raz rośnie, raz maleje. Zwykle jest silniej odczuwany w zimne lub wilgotne dni, bezsenne noce, po wyczerpującej pracy fizycznej lub umysłowej.

Cierpiący na fibromialgię wędrują od lekarza do lekarza i rzadko znajdują pomoc, a lekarze uważają, że zgłaszane dolegliwości to przejaw histerii, a nie konkretna choroba. Dlaczego? Bo badania laboratoryjne nie wykazują zmian świadczących o konkretnej dolegliwości. Jak więc pomóc osobie, którą wszystko go boli, a określenie konkretnej przyczyny nie jest możliwe? Doskonały w diagnostyce jest Test Obciążeń Organizmu.

Oszacowano, że w ciągu 5 lat choroby, chory odwiedza co najmniej 15 specjalistów. Każdy z nich zapisuje leki, coś zaleca, ale poprawy samopoczucia i tak nie ma. To dolegliwość nadal mało znana, niestety, wśród lekarzy. Do niedawna wielu z nich nawet nie uznawało jej istnienia. Obecnie lekarze szacują, że w Polsce na fibromialgię może cierpieć od 1 do 2,5 miliona osób. Atakuje przede wszystkim kobiety w wieku 40–60 lat, ale również mężczyzn i dzieci.

Hamowanie bólu – Test Obciążeń Organizmu

Reakcje autoimmunologiczne organizmu to nic innego jak obciążenia. Obciążenia to przyczyny chorób i dolegliwości, jakie atakują nasz organizm. Często zmagamy sie z nimi poprzez skupianie się na złagodzeniu objawów i popełniamy tym samym błąd. Skuteczna walka z chorobami jest możliwa tylko poprzez eliminowania przyczyn, czyli obciążeń. Test Obciążeń Organizmu jest w stanie odnaleźć obciążenia jakie się w tobie kryją, a jest ich wiele od pasożytów, poprzez reakcje autoimmunologiczne, a na brakach witamin i minerałów kończąc. Test trwa 45 minut, w ciągu których dowiesz się z czym walczyć oraz jak oczyścić organizm, dzięki przygotowanej specjalnie dla ciebie kuracji.
Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”.
W REVITUM Test Obciążeń wykonują doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.
P.S. Wykryj i Usuń Przyczyny Twoich Dolegliwości i Chorób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>