Objawy alergii – nie zawsze są tak oczywiste, jak sądzisz!

Uciążliwy katar, problemy z oddychaniem, bóle brzucha, mdłości i wymioty po jedzeniu… Najczęściej takie przychodzą nam na myśl, gdy myślimy o alergii. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy, że istnieją objawy alergii, ,które na pierwszy rzut oka nie muszą się łączyć z tym typem dolegliwości. Przeczytaj ten tekst i dowiedz się więcej na ten temat.

objawy alergiiTwoja skóra wiele mówi o Twoim zdrowiu
Wiele osób skarży się brak zadowolenia ze stanu swojej skóry. Problem ten dotyczy zwłaszcza kobiet. Najczęstszym problemem jest wysuszona, pergaminowa, często łuszcząca się skóra. Producenci kosmetyków zarabiają krocie, kusząc coraz to nowszymi wynalazkami złuszczającymi czy nawilżającymi. Wciąż bardzo niewiele jednak osób łączy ten wydawałoby się dermatologiczny problem z reakcjami alergicznymi.

Zły nastrój może mieć związek z alergią
Ciągle coś Cię denerwuje, nie potrafisz spokojnie rozmawiać, bez powodu wybuchasz gniewem? A może nie masz na nic siły, brakuje Ci energii do działania, masz problemy z koncentracją? Wydaje Ci się, że to jedynie objawy stresu i przepracowania? Niekoniecznie! Może trudno Ci w to uwierzyć, ale to wszystko mogą być objawy alergii. Co więcej, łykanie magnezu i nawet dłuższy odpoczynek nie pomogą, ponieważ nie będą w stanie zlikwidować realnych przyczyn dolegliwości. W celu ich określenia warto zadbać o skuteczną diagnostykę.

Dolegliwości alergiczne mogą mieć bezpośredni związek z obciążeniem organizmu szkodliwymi substancjami. Dowiedz się więcej na ten temat – obejrzyj film:


Nietypowe objawy alergii u dzieci
Zwłaszcza małe dzieci mogą mieć problemy z komunikowaniem tego, co dzieje się z ich ciałem. Warto jednak uważnie śledzić reakcje maluchów, by wiedzieć, co chcą nam przekazać. Jeśli Twoje dziecko jest marudne i płaczliwe, weź pod uwagę, że może… boleć go głowa. Tak, to wbrew pozorom częsta dolegliwość u najmłodszych. W takiej sytuacji warto wdrożyć dietę eliminacyjną, by sprawdzić, co szkodzi dziecko. Ważne, by młoda matka unikała silnie uczulających orzechów czy cytrusów. Inną nietypową reakcją dziecka na alergię może być jego nadpobudliwość i problemy ze snem. Ten objaw również może towarzyszyć nietolerancji pokarmowej czy alergii.

Pani Janina z Katowic nie wiedziała, że jej dolegliwości to nietypowe objawy alergii

Głowiłam się nad tym, co mi jest, nie miałam już zupełnie pomysłu, dlaczego od pół roku nie mam na nic siły, ciągle mam jakieś wysypki, bóle brzucha i wymioty. Bałam się już najgorszego, a te lęki jedynie podsycali lekarze, którzy nie wiedzieli zupełnie, jak mi pomóc. Brałam kolejne leki, które zamiast pomóc, jedynie szkodziły. Już zupełnie nie wiedziałam, jak sobie pomóc. Kiedyś spotkałam kolegę, który kiedyś miał problemy z jelitami i on powiedział mi, że bardzo mu pomogły naturalne środki. Powiedział mi też o teście diagnozującym choroby. Zaciekawiłam się tym i zaczęłam szperać w internecie. Uznałam, że to może być dla mnie szansa. Nie czekając długo, zapisałam się na test. Dzięki niemu w końcu dowiedziałam się, co mi dolega! jestem bardzo wdzięczna za pomoc, kuracja działa odpowiednio: czuję się znacznie lepiej, nie mam już problemów z żołądkiem, a najważniejsze, że nie czuję się taka wiecznie zmęczona i ospała. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc!

Specjalista Revitum o objawach alergii

Objawy alergii nie zawsze są tak jednoznaczne jak sądzimy. Często mogą nam one towarzyszyć latami i być lekceważone czy łączone z innymi dolegliwościami. Moczenie nocne dzieci, nadpobudliwość, czy wręcz przeciwnie: zmęczenie, wyczerpanie – to wszystko mogą być efekty nieprawidłowości w pracy układu immunologicznego. W celu określenia, co tak naprawdę nam dolega, dlaczego nie czujemy się dobrze, niezbędne jest skorzystanie z profesjonalnej diagnostyki w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń Organizmu to nowoczesne rozwiązanie diagnostyczne, które umożliwia poznanie całościowego stanu organizmu oraz stopnia jego obciążenia przez szkodliwe substancje (grzyby, pasożyty, toksyny), które mogą mieć bardzo negatywny wpływ na stan układu immunologicznego oraz przyczyniać się do powstawania poważnych chorób. Wykonanie Testu nie łączy się z żadnymi dolegliwościami, jest on bowiem w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Po jego wykonaniu oraz omówieniu wyników ze specjalistą możliwe jest dobranie skutecznej indywidualnej kuracji, która oczyści organizm, wzmocni jego siły odpornościowe oraz pomoże trwale pozbyć się objawów i przyczyn alergii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>