Objawy nietolerancji glutenu – dlaczego nie powinno się ich lekceważyć?

Wiele osób na co dzień skarży się na takie dolegliwości jak bóle brzucha po jedzeniu, wymioty, męczące wysypki, ale nie łączy tego z nietolerancją glutenu. Lekceważenie tych objawów może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Sprawdź, co możesz zrobić, by zadbać o swoje zdrowie.

objawy nietolerancji glutenu 3Do głównych objawów nietolerancji glutenu możemy zaliczyć:

  • bóle brzucha
  • wzdęcia
  • biegunki
  • wysypkę
  • przesuszoną skórę
  • atopowe zapalenie skóry
  • zaparcia

Objawy nietolerancji glutenu a zdrowie psychiczne
Nieprawidłowa reakcja organizmu na ten typ białka znajdującego się w zbożu może nie tylko powodować dolegliwości ze strony układu pokarmowego, jak również mieć negatywny wpływ na psychikę. Jeśli zauważasz, że często budzisz się niewyspany, z negatywnym podejściem do czekających wyzwań, masz problemy z koncentracją czy pamięcią, to niekoniecznie musi to oznaczać jedynie wpływ stresu czy przemęczenie. Warto sprawdzić, czy za takimi objawami nie stoi nietolerancja glutenu np. poprzez wykonanie Testu Obciążeń.

Krystyna z Wrocławia odczuwała dolegliwości związane z nietolerancją glutenu

U mnie objawy nietolerancji glutenu były jak mi się wydaje, bardziej psychiczne niż fizyczne. Ciągłe czułam się zmęczona mimo przesypianych nocy i regularnego trybu życia. Byłam też rozdrażniona i często popadałam w konflikty z rodziną i współpracownikami. Z objawów fizycznych pojawiały się u mnie często wysypki, jednak nie łączyłam tego z niczym. Przez przypadek trafiłam w internecie na informację o teście, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Zaciekawiło mnie to i zapisałam się na test. Powiem szczerze, że jestem zadowolona z tej wizyty. Dowiedziałam się wiele o swoim zdrowiu, okazało się, że gluten jest w moim przypadku bardzo szkodliwy. Specjalistka specjalnie dla mnie ułożyła plan kuracji, który sumiennie stosuję do dzisiaj. Potwierdzam, są efekty: czuję się jak nowo narodzona, mam mnóstwo energii, nie jestem ciągle zmęczona.

Specjalista Revitum radzi

Objawy nietolerancji glutenu to bardzo indywidualna kwestia. Nie każdy musi odczuwać takie klasyczne dolegliwości jak bóle brzucha, głowy czy mieć problemy z trawieniem. Wiele spośród osób, które na co dzień czują się zmęczone, ospałe, mają problemy z koncentracją i pamięcią nie łączy tych dolegliwości właśnie z alergią czy nietolerancją glutenu. W cleu określenia prawdziwych przyczyn dolegliwości warto zadbać o skuteczną diagnostykę w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń to nowatorskie rozwiązanie w zakresie diagnostyki organizmu, dzięki któremu możliwe jest nie tylko określanie przyczyn dolegliwości, jak również skuteczne zapobieganie negatywnym procesom zachodzącym w ciele. Czy wykonanie Testu boli? Wręcz przeciwnie! Jego wykonanie jest w pełni bezpieczne i bezbolesne, jak również nie zachodzi w jego trakcie żadna ingerencja w organizm. Po wykonaniu Testu i skonsultowaniu jego wyników z prowadzącym badanie specjalistą biomedycyny możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji, która wzmocni organizm oraz pozwoli cieszyć się dobrym zdrowiem przez lata.


Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy (- 40 zł!) na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ

Kupon na wizytę w revitum 250x250


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>