Obrzęk ciała – objaw, którego nie można lekceważyć!

Puchną Ci stopy? Masz worki pod oczami? Ta niepozorna dolegliwość może być początkiem poważnego schorzenia. Jednak wielu Polaków nie zdaje sobie z tego sprawy i bagatelizuje problem.

Jak wynika z raportu Ipsos „Polski konsument OTC”, ponad 70 proc. Polaków niektóre dolegliwości leczy samodzielnie, bez konsultacji z lekarzem.
Natomiast dopiero poznanie prawdziwych przyczyn obrzęków umożliwia ich wyeliminowanie!

Obejrzyj nasz film i dowiedz się jak obciążenia wpływają na organizm:

opuchliznaWoda potrzebna natychmiast
Co może wydać się zaskakujące, opuchlizna i dodatkowe kilogramy mogą się pojawić wtedy, gdy… w organizmie jest zbyt mało wody (czyli wtedy, gdy dostarczamy organizmowi mniej niż 1 litr płynów dziennie)! Działa wtedy mechanizm magazynowania płynów i ciało magazynuje płyny w tkance podskórnej „na czarną godzinę”.
Jest to częsta przypadłość osób w trakcie kuracji odchudzającej, które nie dbają o dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości płynów.

Skąd bierze się obrzęk?
Obrzęki mogą powstawać na skutek złego odżywiania. Dzisiejsze jedzenie (zwłaszcza typu fast food) jest naszpikowane solą i konserwantami, co może przyczyniać się do magazynowania wody w organizmie. Dodatkowo obrzękom sprzyja dieta uboga w witaminę B1 i białko. Zmiana nawyków żywieniowych (włączenie do swojej diety m.in. kasz i orzechów) może pomóc w walce z tą przypadłością.

Leki – one również mogą powodować obrzęki
Obrzęki to często zmasowana reakcja organizmu na niepożądane, zagrażające jego równowadze substancje. Reakcją alergiczną układu immunologicznego w takiej sytuacji może być właśnie opuchlizna ciała. Również niektóre leki mogą zatrzymywać wodę w organizmie i powodować nieprzyjemne dolegliwości. Do powstawania obrzęków mogą przyczyniać się leki hormonalne (kortykosterydy, estrogeny, testosteron), jak również niektóre leki przeciwbólowe i podawane pacjentom z nadciśnieniem tętniczym.

Opuchlizna może sygnalizować chorobę
Niestety, obrzęki mogą być również świadczyć o tym, że w organizmie rozwija się poważna choroba. Obrzęki pojawiają się wtedy, gdy upośledzona jest praca nerek (np. w zapaleniu kłębuszków nerkowych czy zespole nerczycowym). Opuchlizna może być również objawem niewydolności serca, niedoczynności tarczycy, ale również marskości wątroby i rozedmy płuc. W celu sprawdzenia źródeł dolegliwości warto wykonać Test Obciążeń.
Obrzęki – z tą dolegliwością zmagała się Krystyna z Krakowa

Ta opuchlizna na nogach była straszna! Nie mogłam się już zmieścić w żadne buty i zaczęły się problemy z chodzeniem. Dodatkowo miałam tak opuchnięte oczy, że ledwo widziałam. Wyglądało to strasznie! Próbowałam diety, próbowałam jakichś ziołowych naparów, nic nie pomagało. Lekarze też nie wiedzieli, co mi jest. Znajomy polecił mi Revitum, gdzie można wykonać test, który by określił, skąd się bierze ta opuchlizna. Specjalista Revitum ułożył mi indywidualną kurację. Zaczęłam ją stosować i już widzę poprawę: zeszła mi opuchlizna z nóg, oczy też już mam mniej opuchnięte. Czuję, jakby ubyło mi kilogramów. Polecam każdemu, kto ma ten sam problem, co ja.

Specjalista Revitum o obrzękach

Innowacyjna formuła Testu Obciążeń Organizmu pozwala na określenie realnych źródeł problemu. Bardzo często są nimi groźne toksyny, które odkładają się w organizmie i upośledzają działanie układu odpornościowego. Powodują one również odkładanie się wody w organizmie. Obrzęki mogą być również objawem poważnych chorób. Dzięki Testowi możliwe jest określenie źródeł dolegliwości i dobranie kuracji, która pomoże je pokonać – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń – sposób na przyczyny obrzęków
Test Obciążeń pozwala na kompleksową i bardzo dokładną diagnostykę całego organizmu. Jego atutem jest bezbolesna i nieinwazyjna formuła. Dzięki temu możliwe jest sprawdzenie sprawności funkcjonowania organów wewnętrznych oraz stopnia jego obciążenia przez toksyny, bakterie i grzyby. Po omówieniu wyników, Specjalista Revitum może dobrać indywidualną kurację, która oczyści organizm i pomoże trwale pozbyć się problemu obrzęków. W trakcie jej trwania nie jest konieczne ograniczenie codziennej aktywności ani przejście na dietę. Kuracja pomaga odzyskać witalność i zapomnieć o dolegliwościach.

4 Odpowiedzi na Obrzęk ciała – objaw, którego nie można lekceważyć!

 1. michau pisze:

  jak pozbyc sie nadmiaru wody w organizmie prosze o rade do tej pory nic mi nie pomoglo

 2. annabar pisze:

  jestem alergiczka i ten problem niestety nie jest mi obcy. Od lat puchna mi nogi, mam straszne worki pod oczami zupelnie nie wiem co z tym zrobic

 3. Marianna pisze:

  Mam 60 lat, od pięciu walczę ze spuchniętymi nogami. Czego ja nie probowalam, nic nie pomaga chce wykonac ten test prosze o namiary

 4. Sebastian pisze:

  gdzie moge wykonac ten test bardzo puchna mi nogi jestem z Gorzowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>