Obrzęk ciała – męcząca dolegliwość

toczeñ

Obrzęki ciała dotykają coraz więcej ludzi. Spuchnięte łydki, dłonie, palce, twarz czy oczy… Regularnych opuchnięć nie można lekceważyć, gdy zostaną zaobserwowane, wymagają natychmiastowego działania! Jeśli zdarza Ci się raz na jakiś czas, bez jakichkolwiek towarzyszących objawów, nie musisz się obawiać. Musisz to jednak kontrolować i mieć świadomość, że obrzęki są objawem niejednej dolegliwości.

Obejrzyj nasz film i dowiedz się jak obciążenia wpływają na organizm:

Najczęstszą przyczyną obrzęków jest magazynowanie wody w ciele. Bardzo często taka sytuacja ma miejsce u kobiet, powodem tego są np: wahania hormonów przy cyklu menstruacyjnym lub podczas stosowania środków antykoncepcyjnych. Obrzęki mogą się pojawić w wyniku stosowania nieodpowiedniej diety np: bogatej w sól, która zatrzymuje wodę w organizmie lub przy nadużywaniu alkoholu i tytoniu.
Musisz mieć na uwadze to, że obrzęk ciała nawet najmniejszy może być także objawem poważniejszych dolegliwości. Przy niewydolności serca obrzęki występują symetrycznie. Zaobserwować je można w pierwszych stadiach na lub w okolicy kostek. Z czasem przechodzą na podudzia, a odczuwalne są bardziej w dzień niż w nocy. Przy kłopotach z tarczycą i to zarówno przy niedoczynności jak i nadczynności obrzęk pojawi się na twarzy lub na łydkach.

Pasożyty

Możesz o tym nie wiedzieć, ale przyczyną zatrzymywania wody w organizmie mogą być pasożyty. Jest to bardzo niebezpieczny proceder, bowiem pasożytują one na ludzkim ciele, pożywiają się krwią i substancjami odżywczymi, witaminami i minerałami w niej zawartymi. Przez to dochodzi do swoistej degradacji, z braku środków do rozwoju.
Zarazić pasożytami najłatwiej jest poprzez nieuwagę. Jaja pasożytów znajdować się mogą na owocach i warzywach, na brudnych rękach. Niektóre jaja (głównie tasiemca) znajdziesz w zakażonym mięsie. Proces rozwoju pasożytów wygląda zawsze bardzo podobnie. Przedostają się poprzez otwór gębowy do jelit. Tam wykluwają się, by po krótkim czasie osiągnąć dojrzałość płciową i móc się rozmnażać. Samica może każdego dnia złożyć do kilkudziesięciu jaj! Gdyby organizm był w pełni zdrowy, nie doszłoby do takiej sytuacji.

Opuchnięte oczy – niepokojąca dolegliwość

Oczy opuchnięte, zaczerwienione i opuchnięte powieki są pierwszym objawem naszego zmęczenia czy przeżywanego stresu. Nie wyglądają zbyt estetycznie i nie raz przez nie stajemy się obiektem niewyszukanych żartów, pytań o wczorajszą imprezę czy ciężką noc. Jednak sami wiemy, że od ostatniej zabawy minęło już sporo czasu, a noc była spędzona w łóżku na śnie. Mimo to mamy podkrążone oczy i opuchnięte powieki. Skąd się to bierze?
Skóra wokół naszych oczów jest bardzo cienka i wyjątkowo delikatna. Wbrew pozorom, podkrążone, opuchnięte oczy oraz powieki to nie koniecznie efekt niewyspania i zmęczenia. Gdy oczy opuchnięte są zaraz po wstaniu z łóżka ich przyczyną zazwyczaj jest zaburzona lub zła cyrkulacja krwi w organizmie. Gdy śpimy nasz system limfatyczny, który odprowadza toksyny oraz wodę i produkty przemiany materii, spowalnia swoją pracę. Woda i toksyny zaczynają gromadzić się pod skórą, skąd biorą się opuchnięte oczy i powieki, gdyż w tych miejscach skóra jest bardzo cienka i takie nieprawidłowości są bardziej widoczne. Inną przyczyną może być duża kruchliwość ścianek naczyń krwionośnych, a co za tym idzie przenikanie transportowanych płynów do przestrzeni pozanaczyniowej.
Jednak oczy puchną i obrzęki wokół nich pojawiają się nagle bez żadnej przyczyny zewnętrznej (pocieranie oczu, picie alkoholu itp.) i utrzymują się dłuższy czas, może oznaczać to jakąś chorobę. Mogą to być zaburzenia rytmu serca, niewydolność układu krążenia, zaburzenia w gospodarce hormonalnej, nadczynność tarczycy, alergie, cukrzyca czy zapalenie zatok. Przyczyny wszystkich tych chorób jest w stanie stwierdzić Test Obciążeń Organizmu. Jeżeli właśnie takie choroby są powodem opuchniętych oczu, a jest to wysoce prawdopodobne, to usunięcie ich z naszego organizmu poprawi także wygląd oczu.

Jak wykryć przyczyny obrzęków ciała?

Obrzęki mogą mieć swój początek w wielu różnych przyczynach. Wykrycie ich w tradycyjny sposób może być czasochłonne, a każda chwila się liczy. Dlatego zaleca się przeprowadzenie Testu Obciążeń Organizmu. Jest to obecnie najlepsza dostępna metoda diagnostyczna. Wszystko to dzięki wyjątkowym cechom:
kompleksowości – test jest w stanie wykryć przyczyny wszystkich dolegliwości
szybkości – test, wyniki jak i ich analizę otrzymasz w czasie tej samej wizyty
nieinwazyjności – test jest całkowicie bezbolesny

—> Więcej opinii o Teście Obciążeń na www.revitum.pl
Gdzie otrzymasz pomoc?
Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest ”Trwała Witalność i Zdrowie”.
W REVITUM Test Obciążeń wykonują lekarze oraz doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.
P.S. Wykryj i Usuń Przyczyny Twoich Dolegliwości i Chorób. Wykonaj Test Obciążeń!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>