Obrzęk ciała – męcząca dolegliwość

Obrzęki ciała dotykają coraz więcej ludzi. Jeśli taka sytuacja zdarza Ci się raz na jakiś czas, bez jakichkolwiek towarzyszących objawów, nie musisz się obawiać. Musisz to jednak kontrolować i mieć świadomość, że obrzęki są objawem niejednej dolegliwości. Regularnych opuchnięć nie można lekceważyć, gdy zostaną zaobserwowane, wymagają natychmiastowego działania!

Najczęstszą przyczyną obrzęków jest magazynowanie wody w ciele. Bardzo często taka sytuacja ma miejsce u kobiet, powodem tego są np: wahania hormonów przy cyklu menstruacyjnym lub podczas stosowania środków antykoncepcyjnych. Obrzęki mogą się pojawić w wyniku stosowania nieodpowiedniej diety np: bogatej w sól, która zatrzymuje wodę w organizmie. Nadużywanie alkoholu i tytoniu da również takie same efekty, a przy okazji dokona dodatkowych zniszczeń w ciele.

Musisz mieć na uwadze to, że obrzęk ciała nawet najmniejszy może być także objawem poważniejszych dolegliwości. Przy niewydolności serca obrzęki występują symetrycznie. Zaobserwować je można w pierwszych stadiach na lub w okolicy kostek. Z czasem przechodzą na podudzia, a odczuwalne są bardziej w dzień niż w nocy. Przy kłopotach z tarczycą i to zarówno przy niedoczynności jak i nadczynności obrzęk pojawi się na twarzy lub na łydkach.

Pasożyty

Możesz o tym nie wiedzieć, ale przyczyną zatrzymywania wody w organizmie mogą być pasożyty. Jest to bardzo niebezpieczny proceder, bowiem pasożytują one na ludzkim ciele, pożywiają się krwią i substancjami odżywczymi, witaminami i minerałami w niej zawartymi. Przez to dochodzi do swoistej degradacji, z braku środków do rozwoju.

Zarazić pasożytami najłatwiej jest poprzez nieuwagę. Jaja pasożytów znajdować się mogą w glebie, a w związku z tym na owocach i warzywach, tudzież na brudnych rękach. Niektóre jaja (głównie tasiemca) znajdziesz w zakażonym mięsie. Dokładnie myjąc wszystkie produkty, czy poddając je dokładnej obróbce termicznej zminimalizujesz możliwość zarażenia się do minimum.

Proces rozwoju pasożytów wygląda zawsze bardzo podobnie. Przedostają się poprzez otwór gębowy do jelit. Tam wykluwają się, by po krótkim czasie osiągnąć dojrzałość płciową i móc się rozmnażać. Samice może każdego dnia złożyć do kilkudziesięciu jaj! Gdyby organizm był w pełni zdrowy, nie doszłoby do takiej sytuacji. Ciało człowieka jest w stanie samo poradzić sobie z zagrożeniem.

Jak wykryć przyczyny obrzęków ciała?

Obrzęki mogą mieć swój początek w wielu różnych przyczynach. Wykrycie ich w tradycyjny sposób może być czasochłonne, a każda chwila się liczy. Dlatego zaleca się przeprowadzenie Testu Obciążeń Organizmu. Jest to obecnie najlepsza dostępna metoda diagnostyczna. Powstała w wyniku wieloletnich badań genialnego lekarza – doktor Volla. Połączył on najlepsze cechy medycyny wschodu jak i medycyny zachodu. Zyskała sobie ona dzięki temu wielkie grono sympatyków. Zrzesza ona obecnie ponad 30000 specjalistów, a liczba ta ciągle rośnie. Wszystko to dzięki wyjątkowym cechom:

  • kompleksowości – test jest w stanie wykryć przyczyny wszystkich dolegliwości
  • szybkości – test, wyniki jak i ich analizę otrzymasz w czasie tej samej wizyty
  • nieinwazyjności – test jest całkowicie bezbolesny


—> Więcej opinii o Teście Obciążeń na www.revitum.pl

Gdzie otrzymasz pomoc?

Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest  ”Trwała Witalność i Zdrowie”. 

W REVITUM Test Obciążeń wykonują lekarze oraz doświadczeni specjaliści biomedycyny. Po dokładnej analizie specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.

P.S. Wykryj i Usuń Przyczyny Twoich Dolegliwości i Chorób. Wykonaj Test Obciążeń!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>