Odczulanie – sposób na pozbycie się alergii

Od wielu lat zmagasz się alergią? Masz dosyć męczącego kataru, spuchniętych powiek, wiecznego łzawienia? Wiele osób jedyną szansę na poprawę swojego stanu zdrowia upatruje w odczulaniu. Czy rzeczywiście jest to jedyna metoda trwałego pozbywania się problemów ze zdrowiem? O tym dowiesz się z z poniższego tekstu.

ALLERGY, WOMANOdczulanie, inaczej zwana szczepieniem przeciwko alergii to nic innego serie podskórnych iniekcji substancjami uczulającymi. W trakcie odczulania stężenie alergenu jest stopniowo zwiększana aż do osiągnięcia dawki podtrzymującej, która należy podawać przez kilka lat. Cel odczulania jest jasny – sprawić, by organizm chorego zaczął prawidłowo reagować na alergen, czyli nie odczytywał go jako zagrożenia dla zdrowia.

Proces odczulania może być przeprowadzony u każdego chorego niezależnie od jego wieku. Alergik jest zobowiązany do kontrolowania częstotliwości podawania zastrzyków z alergenem i monitorowania reakcji organizmu, jak również konsultowania wszystkich niepokojących objawów. Po przyjęciu dawki alergenu nie powinno się podejmować wzmożonej aktywności fizycznej, jak również wystawiać się na działanie substancji uczulających. Jakiekolwiek lekarstwa można zażywać jedynie po konsultacji ze specjalistą.

Pani Katarzyna z Częstochowy: w moim przypadku odczulanie nie przyniosło rezultatów

Od wielu już lat zmagam się z różnymi formami alergii. Jako dziecko ciągle kichałam, miałam katar, jak tylko zaczynała się wiosna. Potem doszły również problemy gastryczne – okazało się, że nie dla mnie czekolada i orzechy. Przez te lata odwiedziłam mnóstwo lekarzy, wzięłam niezliczoną liczbę leków. Miałam już tego serdecznie dość, więc postanowiłam udać się na odczulanie. Niestety, organizm nie zareagował tak, jak powinien. Jednocześnie koleżanka powiedziała mi o biomedycynie i teście, który diagnozuje dolegliwości. Jestem bardzo zadowolona ze konsultacji i testu. Sporo dowiedziałam się o kondycji mojego organizmu. Dostałam kurację dostosowaną do moich potrzeb. Obecnie widzę lekką poprawę – objawy alergiczne są słabsze. Mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej.

Specjalista Revium radzi

Odczulanie to bardzo popularna metoda pozbywania się problemów z alergią. Niestety, nie we wszystkich przypadkach da się osiągnąć zadowalający efekt. Jedynie poznanie przyczyn nieprawidłowości w układzie immunologicznym umożliwi wdrożenie skutecznych środków zaradczych. W celu poznania stanu swojego zdrowia polecam wykonanie Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Poznanie stanu organizmu jest niezbędne dla zwalczenia problemu, jakim jest alergia. Z pomocą przychodzi tu Test Obciążeń, który w sposób nieinwazyjny, bezpieczny i całkowicie bezbolesny umożliwia określenie przyczyn choroby. W Revitum Test jest wykonywany przez doświadczonych specjalistów biomedycyny, co zapewnia profesjonalizm działania i odpowiednią opiekę. Wykonanie Testu jest bezpieczne i bezbolesne. Po poznaniu i omówieniu wyników możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji wzmacniającej siły organizmu oraz regulującej pracę układu odpornościowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>