Operacja kolana – gdy niezbędna jest pomoc chirurga

Rośnie liczba osób, których zmiany w kolanach są tak zaawansowane, że niezbędna jest interwencja chirurgiczna. Wiele osób odwleka ten moment bojąc się bólu i możliwych powikłań. Co warto wiedzieć na temat operacji kolana? W jaki sposób dbać o siebie, by nie była ona potrzebna?

operacja kolanaPopularna operacja kolana – enoproteza kolana
W przypadku, gdy zmiany zwyrodnieniowe w stawach kolanowych są bardzo zaawansowane, lekarze w celu pozbycia się dolegliwości bólowych proponują zabieg wszczepienia endoprotezy kolana, która zastępuje uszkodzone fragmenty stawów i przywraca prawidłową ruchomość stawów.

Zabiegi mało inwazyjne
Innym popularnym typem operacji kolan są zabiegi artroskopowe, które charakteryzują się małym stopniem inwazyjności. W trakcie trwania zabiegu do kolana wprowadza się mikrokamerę oraz narzędzia, które dokonują “operacji” wewnątrz stawu. Dzięki tej metodzie możliwy jest szybszy powrót do pełnej sprawności.

Operacja kolana to domena seniorów? Niestety już nie!
Operacja kolana najczęściej jest kojarzona z koniecznością zachowania sprawności osób starszych, jednak badania przeprowadzone przez amerykański University of Massachusetts Medical School wskazują, że znacząco rośnie liczba osób młodych, które potrzebują wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Bardzo duży wpływ na ten stan rzeczy ma coraz większa liczba osób z nadwagą i otyłością.

Obejrzyj film i przekonaj się, jaki wpływ na Twoje zdrowie mogą mieć obciążenia organizmu:


Pani Bożena z Katowic: Groziła mi operacja kolana

Ból kolana dokuczał mi przez ostatni rok, miałam coraz większe problemy z chodzeniem i wstawaniem. Nie pomagały mi żadne maści, chodziłam na rehabilitację, ale tu pomoc była tylko chwilowa, bo potem kolano znowu sztywniało i bardzo silnie bolało. W końcu jeden z lekarzy powiedział mi, że czeka mnie operacja kolana. Przeraziłam się, bo panicznie boję się takich zabiegów. Zaczęłam szukać pomocy w sieci. W internecie znalazłam informację o teście, dzięki któremu możliwe jest diagnozowanie przyczyn dolegliwości. Byłam bardzo zdesperowana, nie chciałam iść na tą operację. W Revitum dowiedziałam się, dlaczego moje kolana odmówiły współpracy, skąd się biorą moje dolegliwości bólowe. Dostałam specjalną kurację, dzięki której czuję znaczą poprawę stanu mojego zdrowia, jestem sprawniejsza i mam więcej energii. Operacja kolana nie jest już mi potrzebna. Polecam ten test!

Specjalista Revitum o problemach z kolanami

Ból, obrzęk, trudności z poruszaniem się – problem z kolanami może pojawić się niezależnie od wieku. Czasem wystarczy urlop na nartach czy niefortunne potknięcie, by pojawiły się dolegliwości bólowe i ograniczenie ruchomości. Urazom kolan sprzyja również podeszły wiek, jak również nadwaga i otyłość. W celu określenia przyczyn powstawania dolegliwości pomocne może okazać się skorzystanie z dobrodziejstw nowoczesnej diagnostyki w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Z pomocą w walce o zdrowe kolana może tu przyjść Test Obciążeń Organizmu, który dzięki swoim szerokimi możliwościom diagnostycznym umożliwia określenie stopnia obciążenia organizmu szkodliwymi czynnikami (takimi jak toksyny, grzyby i pasożyty) oraz daje pełny obraz funkcjonowania narządów wewnętrznych. Dzięki temu możliwe jest ustalenie realnych powodów, dla których pojawiają się problemy z kolanami. Wykonanie testu jest zupełnie nieinwazyjne i w pełni bezpieczne, jak również całkowicie bezbolesne. Po omówieniu wyników ze specjalistą biomedycyny możliwe jest dobranie skutecznej kuracji zaradczej, która pozwoli na trwałe pozbycie się problemu zdrowotnego. Zadbaj o swoje kolana – już dziś skorzystaj z nowoczesnej diagnostyki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>