Orteza stawu kolanowego – sposób na przywrócenie sprawności

Orteza stawu kolanowego jest często zalecana jako metoda przywracania sprawności kolana. Przy wybieraniu ortezy konieczne jest określenie stopnia uszkodzenia stawu oraz potrzeb danego organizmu. Dowiedz się więcej na ten temat.

orteza stawu kolanowegoOrteza to rodzaj stabilizatora, którego zadaniem jest utrzymywanie kończyny w jednej pozycji tak, by nie istniało zagrożenie wykonania ruchu, który może pogłębić kontuzję. Orteza stawu kolanowego ma również na celu odciążenie chorego stawu oraz korygowanie powstałych nieprawidłowości w jego obrębie. Dzięki temu, że orteza stawu kolanowego wykonana jest z materiałów przepuszczających powietrze, minimalizuje się ryzyko otarć skóry i jej odparzenia. Istnieje wiele rozmiarów ortez, dlatego też można dostosować je do indywidualnych potrzeb chorego.Obecne na rynku są trzy rodzaje ortez: elastyczne, sztywne i półsztywne.

Zobacz, jak obciążenia organizmu wpływają na Twoje zdrowie:

Pani Kazimiera z Rzeszowa miała problem ze stawami kolanowymi

Od lat mam problemy z poruszaniem się, często muszę się wspierać o barierki czy prosić o pomoc przy wstaniu. Bardzo mnie to męczy, bo wiem, że jestem kłopotliwa dla rodziny, że nie mogę sama do końca o siebie zadbać. W końcu postanowiłam zawalczyć o swoje zdrowie. Koleżanka podpowiedziała mi, że jest test, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Bardzo chciałam sobie pomóc, więc nie czekałam, tylko się zapisałam na wizytę. W Revitum dowiedziałam się, co jest nie tak z moim zdrowiem, dlaczego mam problemy ze stawami. Dzisiaj cały czas stosuję kurację, która wzmacnia moje stawy. Już nie muszę nikogo prosić o pomoc – sama się swobodnie poruszam! Polecam ten test.

Specjalista Revitum radzi

Problemy z kolanami, nawracające kontuzje, nieskuteczne leczenie tradycyjnymi metodami – to wszystkie kwestie powinny zwrócić uwagę na stan zdrowia. Niedomagania stawów kolanowych mogą mieć bowiem bezpośredni związek z negatywnymi procesami zachodzącymi w organizmie. Nagromadzone przez lata toksyny mogą wpływać na pracę narządów wewnętrznych i upośledzać ich pracę. W celu określenia przyczyn pojawiania się dolegliwości, warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń Organizmu to nowoczesne rozwiązanie diagnostyczne, które umożliwia poznanie stanu zdrowia oraz stopnia obciążenia organizmu szkodliwymi substancjami (pasożytami, grzybami i toksynami czy metalami ciężkimi i reakcjami autoimmunologicznymi). Dzięki temu możliwa jest szczegółowa ocena źródeł procesów chorobowych. Wykonanie Testu nie wiąże się z żadnymi nieprzyjemnymi odczuciami, jest on w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Jego zaletą jest również krótki czas trwania – wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po jego wykonaniu możliwe jest dobranie skutecznej kuracji zaradczej opartej na sprawdzonych naturalnych składnikach. Dzięki temu możliwe jest pokonanie choroby i trwałe pozbycie się problemów związanych ze stawami kolanowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>