Osteoporoza – podstępna choroba, która może zabrać Ci sprawność

Czy wiesz, że osteoporoza to problem co trzeciej kobiety po 50. roku życia? Szacunkowe dane wskazują, że zagrożonych tą chorobą jest 9 mln Polaków. Jest ona poważnym zagrożeniem dla zdrowia, ponieważ przez wiele lat może rozwijać się bezobjawowo. Pierwszym sygnałem, że z układem kostnym dzieje się coś złego, są powtarzające się złamania. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć na ten temat.

osteoporozaOsteoporoza jest uważana za jedną z najbardziej rozpowszechnionych chorób. Niestety, liczba zachorowań z roku na rok rośnie. Może to mieć związek nie tylko z coraz bardziej precyzyjnymi metodami diagnozowania tej dolegliwości, ale również ze zmianami w trybie życia.

Od bólu do złamań
Istota osteoporozy polega na stopniowym nadmiernym zmniejszaniu masy kostnej, co powoduje, że nasz szkielet jest bardziej poddatny na urazy. Jednym z objawów osteoporozy mogą być dolegliwości bólowe w obrębie bioder i kości. Często są one błędnie interpretowane jako początek zmian zwyrodnieniowych związanych z wiekiem. Dlatego też wiele przypadków osteoporozy nie jest prawidłowo leczonych w początkowym jej stadiom, co może przełożyć się na poważniejsze problemy ze stanem kości i zwiększonym ryzykiem złamań.

Szacuje się, że po 40. roku życia nasze kości przestają się odnawiać, na sile zaś przybierają procesy niszczące masę kostną. Specjaliści wskazują, że rocznie zdrowym kościom osób po 40. roku życia ubywa ok. 1 proc. potrzebnych dla ich budowania minerałów. U osób z osteoporozą ich ubytek jest znacznie wyższy, może dochodzić nawet do 5 proc.

Nasz styl życia może sprzyjać chorobie
Osteoporoza może mieć bezpośredni związek z trybem naszego codziennego życia. Takie czynniki jak zła dieta, przeciążenia, brak właściwej suplementacji mogą skutecznie uniemożliwiać zachowanie odpowiedniego stanu układu kostnego. Wieloletnie zaniedbania w zakresie aktywności fizycznej czy żywienia mogą się zemścić po dłuższym czasie. Dlatego tak niezbędna jest profilaktyka, która umożliwi zadbanie o stan kości. W celu określenia przyczyn dolegliwości warto wykonać Test Obciążeń Organizmu.

Chcesz przekonać się, jak obciążenia organizmu wpływają na Twoje zdrowie? Zobacz film:


Pani Katarzyna z Łodzi: Osteoporoza zagrażała mojej rodzinie

W mojej rodzinie niestety jesteśmy bardzo łamliwi. Pamiętam, że moja babcia wiele razy była w szpitalu, bo miała problemy z biodrami. Potem zaczęła chorować moja mama, już wtedy wiedziałam, co to jest osteoporoza i dlaczego jest taka groźna. Niestety, mamę źle leczono i przez to musi się dzisiaj poruszać na wózku. Bardzo się bałam, że z upływem czasu i moje kości staną się słabe i zagrożone złamaniem. Chciałam powalczyć o swoje zdrowie, więc uznałam, że muszę skorzystać z pomocy. W sieci natknęłam się na informację o teście, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Zaciekawiłam się tym, dlatego zapisałam się na ten test. W Revitum spotkałam się z bardzo miłym przyjęciem. Specjalista wykonał test, dzięki czemu dowiedziałam się, jaki jest stan mojego zdrowia, co mogę zrobić, żeby uniknąć problemu mojej mamy i babci. Dostałam specjalną kurację, która wzmocnia moje kości i sprawia, że czuję się silniejsza. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc.

Specjalista Revitum radzi

Osteoporoza to problem nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. To bardzo podstępne schorzenie, które przez dłuższy czas może rozwijać się niezauważenie, by zwrócić na siebie uwagę w postaci powtarzających się złamań. W celu zachowania zdrowia na lata niezbędne jest nie tylko reagowanie na pojawienie się pogorszenie stanu zdrowia, ale również, a może przede wszystkim, zapobieganie pojawieniu się ubytków w kościach. Jednak bez poznania stanu zdrowia dobranie skutecznej metody ochrony zdrowia może okazać się niemożliwe. W celu określenia źródła niedomagania warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń to nowoczesne rozwiązanie w zakresie całościowej diagnostyki organizmu, co umożliwia poznanie stanu organizmu już na poziomie komórkowym. Dzięki temu możliwe jest nie tylko poznanie przyczyn powstawania osteoporozy, jak również zapobieganie jej powstawaniu. Test umożliwia określenie stopnia obciążenia szkodliwymi substancjami (metalami ciężkimi, grzybami czy pasożytami). Jego wykonanie nie łączy się z żadnymi negatywnymi odczuciami – jest w pełni bezbolesny, bezpieczny i nieinwazyjny. W Revitum wykonują go doświadczeni specjaliści biomedycyny, którzy cenią Twój czas – już po ok. 45 min. poznasz wyniki. Po ich omówieniu możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji oczyszczającej i wzmacniającej siły organizmu, dzięki której nie będziesz się musiał obawiać zachorowania na osteoporozę. Zadbaj o swoje zdrowie już dziś – zapisz się na test!

Jedna Odpowiedź na Osteoporoza – podstępna choroba, która może zabrać Ci sprawność

  1. Paulla pisze:

    Szczerze – polecam usługi REVITUM wszystkim, którzy mają problemy ze zdrowiem. Chodziłam od lekarza do lekarza, brałam dziesiątki leków, ale żaden mi nie pomógł, ba – nawet diagnozy nie udało się postawić.
    Po wizycie w centrum biomedycznym Revitum i przeprowadzeniu testu obciążeń organizmu, okazało się, że sama doprowadziłam organizm do takiego stanu. Jest już o wiele lepiej. Czuję się doskonale. Specjaliści pierwsza klasa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>