Czy wiesz, że zapalenie pęcherza może doprowadzić nawet do niepłodności?

Ze statystyk wynika, że zapalenie pęcherza dopada kobietę średnio raz na 12 miesięcy. Kobiety chorują 5-10 razy częściej niż mężczyźni ze względu na odmienną budowę anatomiczną. Nieleczone zapalenie pęcherza może prowadzić do zapalenia nerek, a nawet do niepłodności.

Obejrzyj nasz film i dowiedz się jak szybko rozpoznać zapalenie pęcherza:

Zapalenie pęcherza należy do częstych przypadłości w każdej populacji i u osób w każdym wieku, a objawy związane z tą grupą schorzeń są jednymi z najczęstszych dolegliwości, z którymi pacjenci zgłaszają się do lekarza. Właściwie zdiagnozowana i leczona choroba nie jest groźna, jednak jeśli nie wyleczy się jej do końca – co jest stosunkowo częstym przypadkiem – może nawracać i w konsekwencji prowadzić do schorzenia przewlekłego, a także do poważnych powikłań (łącznie z zapaleniem nerek i niepłodności).

pęcherz
Bolesne i dokuczliwe objawy zapalenia pęcherza

Zapalenie pęcherza jest wywoływane przez bakterie przedostające się przez cewkę moczową do pęcherza. Powstaje zapalenie śluzówki pęcherza. Jest to jedna z najczęstszych infekcji na jaką zapadają kobiety.

Objawami wskazującymi na zapalenie pęcherza moczowego są:

 • silna i nieustępująca potrzeba oddawania moczu,
 • polakisuria – częstomocz polegający na częstym oddawaniu moczu, zwykle małymi porcjami,
 • nykturia – częste oddawanie moczu w porze nocnej (za normę uważa się oddanie moczu jeden raz w ciągu całej nocy),
 • pieczenie w okolicy cewki moczowej,
 • ból w podbrzuszu,
 • parcie na pęcherz,
 • obecność krwi w moczu,
 • gorączka, bolesne oddawanie moczu.

Wczesne wykrycie problemów z układem moczowym jest niezmiernie ważne, bo pozwala na szybkie rozpoczęcie leczenia i zmniejszenie ryzyka bardzo poważnych kłopotów ze zdrowiem. Konieczne jest więc wykonanie Testu Obciążeń, który pomoże znaleźć przyczyny dolegliwości. Dzięki temu wyeliminuje się chorobę.

Joanna z Krakowa, 34 lata

„Od pewnego czasu towarzyszył mi ból przy oddawaniu moczu i przy tym pieczenie. Ponadto doszedł ból brzucha, który skutecznie obrzydził mi życie. Wyjścia do pracy stały się udręką nie do zniesienia. Ból powodował niechęć do robienia czegokolwiek, a nastrój był tak fatalny, że relacje z bliskimi stawały się coraz gorsze. Próbowałam początkowo brać zwykłe leki przeciwbólowe, ale uśmierzały ból tylko na moment. Wybrałam się w końcu do lekarza. Jednak i on zawiódł mnie na całej linii. Nie zdołał znaleźć prawdziwej przyczyny moich problemów zdrowotnych. Gdy byłam już na skraju wyczerpania fizycznego i psychicznego z pomocną radą przyszła mi przyjaciółka, która kiedyś miała podobne przypadłości. Poleciła mi bym koniecznie wybrała się na test, który kompleksowo wykrywa przyczyny dolegliwości i określa stan całego organizmu”.

Specjalistka zaleca

Według badań przyczyn zapalenia pęcherza jest kilka. Do głównych przyczyn należy zapalenie pęcherza moczowego wywołane przez bakterie, np. pałeczki jelitowe. W innym wypadku odpowiedzialny jest gronkowiec. U innych dolegliwość wywołuje grzybica lub patogeny takie jak chlamydie, mikolazmy lub wirusy. Jedynie szybkie poznanie przyczyny zapalenia pęcherza może przynieść nam ratunek i skuteczne, trwałe usunięcie choroby. Dlatego konieczne jest zrobienie Testu Obciążeń Organizmu. Test Obciążeń to kompleksowy test, który w jedyne kilkadziesiąt minut da odpowiedź na pytanie dotyczące przyczyn powstania twojego zapalenia pęcherza – mówi Weronika Łapińska

Skutecznie walcz z zapaleniem pęcherza

To nie twoja wina, że zamiast szukać przyczyn powstania zapalenia starałaś się tylko załagodzić objawy. Nikt nie lubi tego bólu i dyskomfortu podczas zapalenia pęcherza. Na szczęście, tuż po wykonaniu Testu Obciążeń specjalista biomedycyny dokładnie wyjaśni ci skąd się wzięła ta choroba. Co jest jej przyczyny. Ale co najważniejsze – specjalista dobierze specjalnie dla ciebie kurację – która nie tylko załagodzi ból i objawy zapalenia ale nareszcie zacznie walkę z przyczynami powstawania problemów z pęcherzem. A co ważne kuracja w żaden sposób nie ograniczy trybu twojego życia. Warto więc wykonać bezbolesny Test Obciążeń Organizmu. Zajmie Ci to tylko 45 minut !

Przydatne linki: Test Obciążeń

Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ


Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.4 Odpowiedzi na Czy wiesz, że zapalenie pęcherza może doprowadzić nawet do niepłodności?

 1. Iga pisze:

  Boje sie ze mam zapalenie pecherze,jak to sprawdzic?

 2. Jadwiga pisze:

  Gdzie zrobic test? jestem ze Szczecinka

 3. Grzesiek pisze:

  obawiam sie ze moge miec powazne problemy z pecherzem, w nocy chodze do toalety co najmniej 4 razy:/

 4. Rossa pisze:

  Od pewnego czasu zaobserwowalam ze oddaje mocz z krwia,bardzo sie boje co to jest:/ ,pomocy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>