Plamy na ciele – dlaczego powstają?

Plamy na ciele mogą wiele powiedzieć o stanie naszego organizmu. Jeśli zauważasz u siebie zmiany skórne, których wcześniej nie było lub też od dłuższego czasu zmagasz się z tajemniczymi podrażnieniami, nie czekaj z diagnozą, to może być bowiem znak, że równowaga Twojego ciała jest zaburzona. Dowiedz się więcej na ten temat.

plamy na cieleBiałe plamy po opalaniu
Część osób skarży się na na pojawiające się na ciele białe plamy. Istnieją różne przyczyny ich pojawiania. Jedną z nich jest hipopigmentacja, czyli zaburzenie barwnikowe skóry polegające na niedoborze melaniny w naskórku. Inn przyczyny powstawania białych plam na skórze to grzybica skóry. W wyniku działania drożdżaków dochodzi wtedy do powstania drobnych jasnych plam, które pod wpływem promieni słonecznych przebarwiają się.

Masz plamy na ciele? To może być łupież Gilberta!
Choroba ta zazwyczaj rozpoczyna się od kilku różowych przebarwień na klatce piersiowej. Potem plamy rozszerzają się i zaczynają łuszczyć na brzegach. Plamy na ciele mają tendencję do rozszerzania swojego zakresu lub też występowania jedynie na obszarach, które się nie opalają. Przyczyna tej choroby nie jest znana, objawy ustępują zazwyczaj po miesiącu. W procesie leczenia stosuje się jedynie leki przeciwświądowe.

Plamy starcze – częsty “towarzysz” seniorów
Plamy starcze, zwane również plamami wątrobowymi to płaskie, brunatne lub brązowe plamy, które pojawiają się u osób starszych. Atakują zwłaszcza ręce, jednak pojawiają się również na szyi, klatce piersiowej czy plecach. Są one efektem nadprodukcji melaniny w komórkach skóry. Ich powstawanie może mieć związek ze zmianami zachodzącymi w organizmie – menopauzą, terapią hormonalną lub tez nieprawidłową reakcją na leki. Zazwyczaj plamy starcze są pozostawiane jako niegroźne, jednak część osób chcąc się ich pobyć stosuje krioterapię, mikrodermabrazję lub fototerapię.

Zobacz, jak obciążenia organizmu wpływają na Twoje zdrowie:

Pani Jadwiga z Krakowa miała plamy na ciele i chciała się ich pozbyć

Mam swoje lata, nie można powiedzieć, ale fizycznie czuję się dobrze, a jeszcze lepiej duchowo! Tylko mi w moim wyglądzie zaczęły przeszkadzać plamy na ciele – na rękach, nogach. Wstydziłam się ich, więc zaczęłam się ubierać w długie bluzki i spodnie. Nie było to zupełnie w moim stylu. Koleżanka poradziła mi, żeby może zrobić test, który diagnozuje całe ciało. Uznałam, że warto spróbować. W Revitum specjalista powiedział mi, dlaczego powstają te plamy na skórze i dostałam specjalną kurację, dzięki której moja skóra znacznie się poprawiła i już prawie wcale nie mam tych plam na skórze. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc.

Specjalista Revitum radzi

Plamy na skórze mogą powstawać w wyniku działania rozmaitych czynników. Często mogą nam one towarzyszyć latami i być lekceważone czy łączone z innymi dolegliwościami. Przebarwienia, krosty, plamy różnego koloru – to wszystko mogą być efekty nieprawidłowości w pracy układu immunologicznego. W celu określenia, co tak naprawdę nam dolega, dlaczego pojawiają się wspomniane zmiany skórne, niezbędne jest skorzystanie z profesjonalnej diagnostyki w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń Organizmu to nowoczesne rozwiązanie diagnostyczne, które umożliwia poznanie całościowego stanu organizmu oraz stopnia jego obciążenia przez szkodliwe substancje (grzyby, pasożyty, toksyny), które mogą mieć bardzo negatywny wpływ na stan układu immunologicznego oraz przyczyniać się do powstawania poważnych chorób. Wykonanie Testu nie łączy się z żadnymi dolegliwościami, jest on bowiem w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Po jego wykonaniu oraz omówieniu wyników ze specjalistą możliwe jest dobranie skutecznej indywidualnej kuracji, która oczyści organizm, wzmocni jego siły odpornościowe oraz pomoże trwale pozbyć się plan na skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>