Plamy na skórze – czy wiesz, że mogą być sygnałem poważnych problemów zdrowotnych?

Niegroźne zmiany skórne czy początek problemów ? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które obserwują u siebie krosty, przebarwienia czy stany zapalne. Sprawdź, które plamy na skórze wymagają pomocy specjalisty.

plamy na skórzeIstnieje wiele przyczyn powstawania plam na skórze. Mogą one świadczyć zarówno o poważnych problemach zdrowotnych, jak również wskazywać na obciążenie organizmu szkodliwymi substancjami oraz osłabienie układu immunologicznego.

Ostuda
W ten sposób nazywamy przebarwienia na skórze, które powstają w wyniku zaburzenia pigmentacji. Częstą przyczyną takiego stanu rzeczy może być zaburzenia hormonalne związane z ciążą czy menopauzą. Ostuda może się również pojawić w wyniku stosowania kuracji hormonalnej, jako powikłanie cukrzycy oraz być efektem ubocznym stosowania niektórych kosmetyków.

Plamy soczewicowate
To również typ przebarwień skóry, który może mieć związek zarówno z oddziaływaniem promieniowania UV, jak również starzeniem skóry. U wielu osób budzą one lęk, jednak powszechnie uważa się, że nie są niebezpieczne dla zdrowia. Zdarza się, jednak że mogą mieć związek z groźnymi chorobami takimi jak zespół Peutza-Jeghersa czy zespołu Carneya.

Plamy na skórze a zaburzenia ukrwienia
Specjaliści wyróżniają również plamy wybroczynowe, które powstają w wyniku wylewu krwi do skóry. Można je w dość łatwy sposób rozpoznać, ponieważ nie bledną w momencie ich uciskania. W zależności od głębokości, na której pojawił się wylew krwi są czerwone (wylewy powierzchniowe) lub sine (wylew w głębszych partiach skóry).

Zobacz, jak obciążenia organizmu wpływają na Twoje zdrowie:

Pan Kazimierz z Malborka: Plamy na skórze bardzo mnie niepokoiły

Zauważyłem je u siebie jakieś dwa miesiące temu – na początku miałem tylko jakieś jakby cętki na nogach i rękach, potem doszło silne swędzenie. Było to o tyle męczące, że zacząłem się budzić w nocy, żeby się podrapać! To swędzenie, potem małe ranki n podrapanych rękach i nogach to była moja zmora. Smarowałem się różnymi maściami, brałem leki przeciwalergiczne (tak mi zalecił lekarz), ale to nic nie pomagało. W internecie przeczytałem o nowoczesnej diagnostyce i obciążeniach organizmu. Postanowiłem zapisać się na test. Dzięki niemu wiem już dzisiaj, skąd wzięły się moje plamy na skórze. Cały czas stosuję kurację, dzięki której powoli pozbywam się toksyn i moja skóra wygląda zupełnie inaczej – plamy bledną, nic mnie już nie swędzi, a ja mam wrażenie, że wyglądam młodziej. Polecam ten test, to naprawdę działa!

Specjalista Revitum radzi

Bez całościowej diagnostyki organizmu określenie, dlaczego powstają plamy na skórze może być utrudnione. Wynika to z faktu, że ta dolegliwość może mieć związek z różnorodnymi, często poważnymi schorzeniami. Równocześnie lekceważenie pojawiających się zmian skórnych takich jak krosty, zaczerwienienia, łuszcząca się skóra może prowadzić do dalszego osłabiania układu immunologicznego i rozprzestrzenienia się szkodliwych substancji po całym organizmie. W celu określenia przyczyn dolegliwości oraz dobrania skutecznej kuracji, która likwiduje nie tylko objawy, ale przede wszystkim przyczyny warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń to nowatorskie rozwiązanie diagnostyczne, które umożliwia poznanie stanu organizmu już na poziomie komórkowym. Dzięki temu możliwe jest nie tylko poznanie objawów dolegliwości, ale również źródeł problemu ze zdrowiem. Wykonanie testu jest w pełni bezpiecznie, w jego trakcie nie zachodzi żadna ingerencja w organizm. Po wykonaniu testu oraz omówieniu jego wyników ze specjalistą biomedycyny możliwe będzie dobranie skutecznej indywidualnych kuracji, która pomoże oczyścić organizm z toksyn oraz ułatwi pozbycie się problemów skórnych.Nie ryzykuj poważnych problemów, zapisz się na Test!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>