Czy suplementy diety są nam potrzebne?

Współczesna dieta to zbyt dużo tłuszczu i wysoko rafinowanych węglowodanów, a za mało błonnika - twierdzą eksperci do spraw żywienia. Zwiększa ryzyko wystąpienia choroby serca, raka  i cukrzycy.  

Jadłospis do zmiany 

Współcześnie nie jemy tych samych środków spożywczych co nasi przodkowie. Te zmiany w diecie mogą mieć wpływ na wymagania organizmu na składniki odżywcze. W naszym codzinnym pożywieniu brakuje świeżych owoców i warzyw, ziaren, roślin strączkowych, orzechów i nasion (dla wegetarian), produktów mleczarskich i ryb. 

Obecnie żywność jest często  zbierana przed dojrzeniem. Żywienie oparte na niedojrzałej żywności może nie dostarczać niektórych składników odżywczych. 

Wysoko przetworzona żywność 

Dzisiejsza żywność przetwarzana jest z dodatkowych składników. Przykładem jest bochenek chleba, który 100 lat temu był przygotowywany wyłącznie z pszenicy, wody, masła, drożdży piekarskich i słodzika. Dzisiaj  może zawierać więcej niż 100 składników, włączając w to środki konserwujące, barwniki, pestycydy, chemikalia i pozostałości z różnych opakowań i oczyszczających procedur. Te składniki mogą komplikować trawienie i zwiększać ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych,  bo organizm człowieka nie  radzi sobie ze sztucznym pożywieniem pozbawionym wartości odżywczych.

Toksyczne jedzenie 

Żywność spryskiwana chemikaliami i uprawiana przez rolników na glebach zasilanych  sztucznymi nawozami zostaje pozbawiona odpowiedniej ilości witamin i minerałów. Jedząc  takie produkty, pozostałości tych związków chemicznych przedostają się do naszego organizmu uszkadzając komórki, narządy i układ pokarmowy.

Brak składników odżywczych w wyjałowionych glebach 

Rośliny nie wymagają selenu, jodu czy chromu do rozkwitu, ale  jeśli ludzie są pozbawieni selenu, mogą mieć problemy z mięśniem sercowym i   zwiększonym  ryzykiem zachorowania na raka. Człowiek pozbawiony jodu może mieć  problemy tarczycowe natomiast bez chromu może mieć nieprawidłowy poziom cukru we krwi. Ludzie nie jedzą zdrowej żywności. 

Jak należy dobrać odpowiednią dawkę suplementów? 

Uzupełnianie diety w suplementy jest wskazane. Należy pamiętać, że suplementy są uzupełnieniem zdrowej diety. Jeśli stosujemy je prawidłowo zapewniają nam zdrowie i witalność.

Oddajemy do Twojej dyspozycji nowoczesne Centrum Diagnostyki Organizmu REVITUM. Naszą misją jest  ”Trwała Witalność i Zdrowie”.  

 Po dokładnej analizie nasi specjaliści określają Najważniejsze Problemy organizmu, wskazania dla Indywidualnej Kuracji oraz dobierają Indywidualną Kurację.  Test Obciążeń wykonują lekarze oraz doświadczeni specjaliści biomedycyny.

P.S. Wykryj i Usuń Przyczyny Twoich Dolegliwości i Chorób. Wykonaj Test Obciążeń!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>