Podstawowe badania krwi – co warto o nich wiedzieć

Wielu z nas podczas wizyt lekarskich słyszy o konieczności wykonania podstawowych badań krwi. Na czym one polegają? Jak można interpretować ich wyniki? Zdobądź ważne dla siebie informacje.

"U`Podstawowe badania krwi umożliwiają sprawdzenie sposobu funkcjonowania wielu ważnych narządów (m.in. serca, wątroby czy gruczołów odpowiedzialnych za produkcję hormonów). Dzięki podstawowym badaniom krwi specjalista może również ocenić tryb życia oraz sposób odżywiania danej osoby (np. poprzez zwiększony pozom cholesterolu we krwi).

Przed przeprowadzeniem badania niezbędne jest poczynienie pewnych przygotowań, by móc liczyć na prawidłowy wynik podstawowego badania krwi. Specjaliści zalecają, by na badanie stawić się na czczo oraz w godzinach porannych. Niezbędne jest również powstrzymanie się od przyjmowania przypisanych leków.

Podstawowe badanie krwi pozwala na oznaczenie poziomu zestawu substancji istotnych z punktu widzenia zachowania dobrostany organizmu. W powszechnie wykonywanej morfologii krwi obwodowej sprawdzany jest poziom:

  • leukocytów
  • hematokrytu
  • hemoglobiny
  • granulocytów zasado i kwasochłonnych, jak również obojętnochłonnych
  • monocytów
  • limfocytów
  • erytrocytów
  • trombocytów

Jakiekolwiek odchylenia od norm wyznaczonych dla każdej z substancji mogą wskazywać na poważne problemy zdrowotne i wymagają specjalistycznej konsultacji.

Pani Jolanta z Krakowa: podstawowe badania krwi nie wykazały mojej dolegliwości

Staram się regularnie dbać o swoje zdrowie, robię wszystkie zalecane badania. Tak też było pół roku temu, kiedy poczułam się gorzej – mdlałam, często miałam krwotoki z nosa, czułam się osłabiona. Zrobiłam podstawowe badania krwi, jednak lekarz powiedział, że wszystko jest w porządku. Niestety, nie było – czułam, że jest ze mną coraz gorzej. Nie wiedziałam, gdzie szukać pomocy, zaczęłam sprawdzać różne strony w internecie. W ten sposób dowiedziałam się o Revitum. Uznałam, że warto spróbować sobie pomóc. Nie czekając długo, zapisałam się na test diagnozujący dolegliwości. Dzięki niemu dowiedziałam się, co się dzieje w moim organizmie, wiem już, co mogę zrobić, by sobie pomóc. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc.

Specjalista Revitum o podstawowych badaniach krwi

Podstawowe badania krwi mogą pomóc w określeniu stanu zdrowia, jednak nie zawsze pozwolą na określenie wszystkich przyczyn dolegliwości. Do zdobycia takiej wiedzy potrzebna jest całkowita diagnostyka umożliwiająca określenie wszystkich procesów zachodzących w organizmie na poziomie komórkowym. Taką możliwość daje Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.

Test Obciążeń to najnowocześniejsze rozwiązanie z zakresu diagnostyki organizmu powszechnie stosowane w krajach Europy Zachodniej. Test oparty jest na szeroko nagradzanej metodzie dra Volla. Ta forma diagnostyki umożliwia poznanie stanu naszego ciała na poziomie zmian zachodzących w komórkach. Dzięki temu możliwe jest dobranie pewnej i skutecznej kuracji opartej jedynie na sprawdzonych naturalnych preparatach. Wykonanie Testu nie zajmuje wiele czasu – wystarczy 45 min., by poznać wynik. Jest on jednocześnie w pełni bezpieczny, bezbolesny i nieinwazyjny. Po jego wykonaniu możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji, która pozwoli na trwałe pozbycie się problemów zdrowotnych oraz wzmocni siły naszego układu immunologicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>