Pokrzywka – nierozpoznany wróg

Alarmujące dane: lekarze nie znają przyczyn pokrzywki! Zdobądź wiedzę o przyczynie swojej dolegliwości i pozbądź się jej!

Według dr n. med. Małgorzaty Sokołowskiej-Wojdyło, specjalisty dermatologa – wenerologa niewyjaśnione zostaje pochodzenie 40-60 proc. pokrzywek ostrych i 80-90 proc. przewlekłych. O postaci przewlekłej pokrzywki możemy mówić, gdy trwa dłużej niż 6 tygodni. Do tego momentu jest odmianą ostrą. Przewlekłe pokrzywki to częsta przypadłość osób między 40 a 50 rokiem życia.

pokrzywkaSwędząca dolegliwość
Pokrzywką nazywamy dolegliwość skórną, objawiającą się wypukłymi, okrągłymi zmianami skórnymi koloru różowego, które mocno swędzą. Najczęściej pokrzywka znika po kilku, kilkunastu godzinach. Zdarza się jednak, że pozostaje na skórze znacznie dłużej.

Skąd się bierze pokrzywka?
Bardzo często jest ona reakcją alergiczną organizmu na uczulające pokarmy i leki. Częstymi “twórcami” pokrzywki są owoce (cytrusy, truskawki, pomidory), mleko, orzechy czy zboża. Coraz częstszą przyczyną alergii są też dodawane w dużych ilościach do jedzenia konserwanty i sztuczne barwniki.
Swędzącymi bąblami organizm może również zareagować na niektóre leki, np. zawierające penicylinę. Pokrzywkę mogą również wywołać antybiotyki i sulfonamidy.

Pokrzywka może być początkiem problemów zdrowotnych. Dowiedz się więcej:

Niestety, jak wspomniano wyżej, bardzo często nie można określić przyczyny pojawienia się pokrzywki. Lekarze przypuszczają, że może ona mieć związek z utajonymi infekcjami, chorobami autoimmunologicznymi czy zaburzeniami hormonalnymi. Tutaj z pomocą może przyjść Test Obciążeń, który pozwala na rozpoznanie przyczyn schorzenia.

Pokrzywkę zwalczyła Maria z Wrocławia

O tym, że jestem alergikiem wiedziałam od dziecka. Jako mała dziewczynka miałam bardzo silną alergię pokarmową. Nie mogłam jeść malin, pomidorów… Przez pewien czas był spokój, jednak dwa lata temu problem wrócił: na szyi, rękach, twarzy zaczęłam mieć bardzo swędzącą pokrzywkę. Dermatolodzy próbowali ją zwalczyć, ale nic to nie dawało. Wyglądałam mało estetycznie, więc zaczęłam szukać innej pomocy. W internecie natknęłam się na informację o Revitum i postanowiłam spróbować. Wykonałam test i zastosowałam się do wszystkich wskazówek. I rzeczywiście, mogę powiedzieć, że widzę pierwsze efekty… Pokrzywka wciąż jeszcze jest widoczna, ale mocno zbladła i nie swędzi tak, jak wcześniej. Mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej!

Specjalista Revitum o pokrzywce

Nieprzyjemne dolegliwości związane z pokrzywką – zaróżowienie skóry, świąd to jedynie zewnętrzny objaw zaburzenia równowagi organizmu. Jednak całkowite pozbycie się tej przypadłości nie jest możliwe bez dotarcia do źródeł problemu. Tutaj z pomocą przychodzi Test Obciążeń Organizmu, który pozwala na określenie stanu narządów wewnętrznych i rozpoznanie ogniska choroby – mówi Weronika Łapińska.

Obejrzyj nasz film i dowiedz się jak szybko rozpoznać pokrzywkę:

Test Obciążeń wykrywa źródło problemu
Dzięki innowacyjnej diagnostyce możliwe jest określenie stopnia obciążenia organizmu szkodliwymi grzybami, pasożytami i toksynami. Test Obciążeń w bezinwazyjny i bezbolesny sposób pozwala na wykrycie przyczyn pokrzywki. Po omówieniu wyników doświadczony specjalista Revitum może dobrać indywidualną kurację, która wzmocni układ odpornościowy i pomoże trwale pozbyć się pokrzywki.

Przydatne linki: Test Obciążeń

Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ


Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.6 Odpowiedzi na Pokrzywka – nierozpoznany wróg

 1. Krysia pisze:

  u mnie pokrzywka zniknela po zmianie diety i przeprowadzce na wies, a walczyłam z nia przez ponad 5 lat

 2. Janusz pisze:

  Od kilku tygodni mam dziwne krostki na dłoniach i twarzy. Czy to może być coś poważnego? Lekarz nie ma na to zupełnie pomysłu.

 3. mamaola pisze:

  U mojego synka pojawila sie dziwna wysypka na szyi i buzi. Lekarz powiedzial, ze przejdzie jak przestane karmic persia. Przestalam, a krostki nie zniknely. Co to może być proszę o pomoc

 4. lukas pisze:

  Od kilku tygodni walczę z tym dziadostwem…Smaruję, biorę wapno, ale nic nie pomaga macie jakieś skutecze sposoby?

 5. Maryla pisze:

  czy wystarczy zrobić tylko test obciążeń ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>