Polip szyjki macicy – poważne zagrożenie dla zdrowia kobiety

Polip szyjki macicy – taką diagnozę wiele kobiet traktuje jak wyrok. Czy jednak ich lęk jest uzasadniony? Wszelkie zaburzenia w prawidłowej pracy narządów rodnych powinny być uważnie sprawdzane, ponieważ zdarza się, że są one początkiem choroby nowotworowej. Dowiedz się więcej na temat polipów szyjki macicy.

polip szyjki macicyPolip szyjki macicy powstaje w wyniku przerośnięcia tkanki kanału szyjki macicy. Zazwyczaj jest on widoczny również w pochwie. Mimo postępów w medycynie lekarze wciąż nie potrafią z całą pewnością ocenić, dlaczego polip szyjki macicy pojawia się u niektórych kobiet. Jednym z tropów są zaburzenia hormonalne, które w negatywny i destabilizujący sposób wpływają na stan śluzówki macicy i mogą przyczynić się do powstawania polipów.

Niebezpieczne krwawienia między miesiączkami
Polipy często nie dają żadnych objawów. Ich pojawienie się może być wykryte podczas badania w gabinecie ginekologa. Czasem jednak pojawiają się dolegliwości, które można połączyć z ich obecnością w macicy. Najczęściej objawiają się one krwawieniami między miesiączkami, krwawieniami po współżyciu. Polip szyjki macicy może również być przyczyną niemożności donoszenia ciąży lub też powodować problemy z poczęciem.

Leczenie polipa szyjki macicy zazwyczaj rozpoczyna się od podania dawki hormonów, które mają doprowadzić do ustabilizowania sytuacji w macicy. Jeśli ta metoda zawiedzie, lekarz proponuje kobiecie wykonanie zabiegu łyżeczkowania macicy lub też histeroskopię. W trakcie łyżeczkowania pobiera się również materiał do badań pod kątem zmian nowotworowych. Zabieg histeroskopii zaś pozwala na usunięcie polipów.

Polip szyjki macicy a ciąża
Często zdarza się tak, że polip szyjki macicy jest diagnozowany u kobiet, które przeprowadzają badania po zajściu w ciążę. Często jest to powód do niepokoju, kobiety boją się o donoszenie ciąży. Dodatkowym powodem do niepewności jest fakt, że jego obecność w szyjce macicy może powodować krwawienia z dróg rodnych. Lekarz zazwyczaj obserwuje rozwój polipa i w zależności od szybkości jego przyrastania może zadecydować o jego usunięciu w trakcie zabiegu chirurgicznego i założeniu szwu szyjkowego. Mniejszy rozmiar polipa może oznaczać, że zostanie on w jamie macicy do końca ciąży – zdarza się, że jest on usuwany w czasie porodu. Dodatkowo ginekolog może zalecić powstrzymanie się od współżycia seksualnego, by polip pozostał nienaruszony i by nie powodował poważniejszych krwawień. Jednak polip szyjki macicy może zagrażać donoszeniu ciąży, ponieważ może wywoływać skurcze macicy i przedwczesnego porodu lub poronienia. Dlatego też tak ważne jest przeprowadzenie wszystkich potrzebnych badań przed zajściem w ciążę, by nie narażać siebie i dziecka na jakiekolwiek ryzyko.

Chcesz być pewna stanu swojego zdrowia? Nie ryzykuj, skorzystaj z możliwości diagnostycznych, które daje Test Obciążeń.

Pani Hanna z Wrocławia: Polip szyjki macicy był moim poważnym zmartwieniem

Od ponad dwóch lat jestem mężatką, dlatego zaczęliśmy się z mężem starać o dziecko. Jednak mimo kilkumiesięcznych starań wciąż nie byłam w ciąży. Podczas jednej z wizyt u ginekologa okazało się, że mam polip szyjki macicy. Lekarz zasugerował, że będzie konieczny zabieg chirurgiczny. Przestraszyłam się, a z drugiej strony bardzo chciałam zajść w ciążę i dlatego zależało mi na usunięciu tego polipa. Byłam rozdarta, nie wiedziałam, co mam zrobić. Kiedyś rozmawiałam z koleżanką w pracy na ten temat, a ona mi powiedziała, że jest test, dzięki któremu ona pozbyła się swoich kobiecych dolegliwości. Zainteresowałam się tym tematem i zapisałam na test. Na wizycie dowiedziałam się, dlaczego mam problemy z zajściem w ciążę i ogólnie ze zdrowiem. Dostałam specjalną kurację, dzięki której bardzo szybko zaczęłam się czuć lepiej – odzyskałam energię i witalność. Polip szyjki macicy zniknął, nie była potrzebna żadna operacja. Dodam jeszcze, że niedługo powitamy na świecie naszego wyczekanego synka. Jestem bardzo wdzięczna za pomoc.

Kontrola stanu zdrowia jest konieczna nie tylko przed zajściem w ciążę

Przed zajściem w ciążę konieczne jest szczegółowe przebadanie narządów wewnętrznych tak, by żadna nieprawidłowość nie powodowała lęków i rozterek w czasie rozwoju dziecka w łonie matki. Jednak dbałość o stan narządów rodnych nie powinna być jedynie domeną przyszłych matek. Każda kobieta, niezależnie od wieku powinna poznać swój organizm oraz sprawdzić, które narządy nie pracują prawidłowo. Jedynie całościowa diagnostyka organizmu pozwala na uzewnętrznienie procesów, które często zachodzą w ukryciu, a które mogą mieć wpływ na stan naszego zdrowia. W celu poznania przyczyn dolegliwości oraz jako wsparcie skutecznej profilaktyki warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Wciąż niewiele osób wie, że przyczyna problemów zdrowotnych jest jedna.Są nią obciążenia. Jednak wiedza na temat ich wpływu na nasze samopoczucie wciąż jest niewielka. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak to, jak nasz sposób odżywiania i styl życia mogą wpływać na powstawanie chorób. Nasz organizm to bardzo precyzyjna, a zarazem delikatna konstrukcja. Jakiekolwiek zaburzenie pracy organów wewnętrznych, a zwłaszcza funkcjonowania układu immunologicznego mogą wywoływać często trudne to wyleczenia. Stąd tak wiele osób przez lata poszukuje rozwiązania swoich problemów zdrowotnych, jednak bez określenia realnych przyczyn niedomagania staje się bardzo trudne, a często niemożliwe. Odkładające się w komórkach naszego ciała obciążenia, czyli grzyby, pasożyty, nietolerancje pokarmowe i reakcje autoimmunologiczne zaburzają prace komórek organizmu i powodują pogorszenie się samopoczucia. Jedynie całościowa diagnostyka organizmu i ustalenie stopnia obciążenia szkodliwymi substancjami może pomóc w ustaleniu realnych źródeł problemu zdrowotnego i dobranie precyzyjnej metody pozbywania się dolegliwości. Dlatego właśnie proponujemy Test Obciążeń – najnowsze osiągnięcie w dziedzinie całościowej diagnostyki organizmu opracowane przez niemieckiego specjalistę dra Volla. Test jest powszechnie wykonywany w krajach Europy Zachodniej. Jego wykonanie jest w pełni bezpieczne i bezbolesne, jak również nieinwazyjne. Po szczegółowej analizie wyników z doświadczonym specjalistą biomedycyny możliwe będzie dobranie skutecznej, indywidualnie opracowanej kuracji opartej jedynie na sprawdzonych, naturalnych preparatach, dzięki której możliwe będzie usunięcie przyczyn powstawania polipów macicy i odzyskanie zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>