Polipy macicy – czy muszą oznaczać chorobę nowotworową?

Zazwyczaj nie są traktowane jako poważne zagrożenie dla zdrowia, jednak powinny być uważnie monitorowane przez specjalistów, by nie okazały się być początkowymi stadiami nowotworów. Dowiedz się, jak chronić swoje zdrowie i co powinnaś wiedzieć na temat polipów macicy.

polipy macicyPolipy macicy to małe, przerośnięte fragmenty błony śluzowej. Mogą pojawić się one w każdej części naszego ciała, jednak u kobiet częstym miejscem ich powstawania jest macica i szyjka macicy.Zazwyczaj impulsem do ich powstawania są zaburzenia hormonalne (głównie nadmiar estrogenów). Tradycyjne leczenie polipów zazwyczaj opera się na terapii hormonalnej, a jeśli ta nie da spodziewanych rezultatów, przeprowadza się łyżeczkowanie lub histeroskopię, w trakcie której pobiera się komórki polipa do badania pod kątem zmian nowotworowych.

Trudność w diagnostyce polipów macicy polega na tym, że nie dają one jednoznacznych objawów. Jednak można wyróżnić dolegliwości, które mogą wskazywać na pojawienie się polipów:

  • plamienia
  • krwawienia między miesiączkami
  • wydłużenie czasu trwania miesiączki
  • krwawienie po stosunku

Nie czekaj, aż dolegliwości staną się Twoją codzienność. Już dziś zapisz się na Test Obciążeń.

Pani Karolina ze Szczecina miała polipy macicy

Podczas jednego z rutynowych badań ginekologicznych lekarz stwierdził u mnie polipy macicy i zasugerował, że czeka mnie operacja. Panicznie się tego bałam, nie chciałam iść do szpitala, dlatego zaczęłam szukać pomocy w innych źródłach. Dowiedziałam się w internecie o teście, który diagnozuje przyczyny dolegliwości. Zainteresowałam się to kwestią i nie czekając długo zapisałam się na test. Dzięki tej metodzie diagnostyki dowiedziałam się wiele na temat stanu mojego zdrowia. Dostałam specjalną kurację, dzięki której czuję się obecnie znacznie zdrowsza i pełna energii. Dodatkowo polipy macicy same się wchłonęły. Jestem bardzo zadowolona z tej diagnostyki.

Specjalista Revitum radzi

W procesie zwalczania dolegliwości ze strony narządu rodnego niezbędne jest zadbanie o skuteczną profilaktykę. Zdrowy, w pełni sprawnie funkcjonujący organizm z łatwością poradzi sobie z wszelkimi zagrożeniami i nieprawidłowościami, które mogą pojawić się w jego obrębie. Jednak aby zapewnić sobie zdrowie nie wystarczy jedynie dieta czy aktywność fizyczna. Równie istotne jest zadbanie o oczyszczenie organizmu z grzybów, pasożytów i innych szkodliwych substancji, które osłabiają działanie układu odpornościowego i sprawiają, że jesteśmy narażeni na poważne choroby. W celu sprawdzenia stanu swojego zdrowia niezbędne jest zadbanie o skuteczną diagnostykę w postaci Testu Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska.


Test Obciążeń to nowoczesne rozwiązanie diagnostyczne, które umożliwia poznanie stanu zdrowia i określenia stopnia obciążenia organizmu przez szkodliwe substancje takie jak pasożyty, grzyby czy metale ciężkie. Wykonanie Testu nie łączy się z żadnymi nieprzyjemnymi odczuciami, jest on bowiem w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Badanie jest wykonywane przez doświadczonych specjalistów biomedycyny. Wykonanie Testu nie trwa również długo – wystarczy 45 min., by poznać wynik. Po omówieniu wyników badania możliwe jest dobranie indywidualnej kuracji, która wzmocni siły witalne organizmu oraz pozwoli trwale pozbyć się problemów zdrowotnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>