Cukrzyca – sprawdź, co ją wywołuje

Czy wiesz, że od początku lat 90. liczba zachorowań na cukrzycę na świecie wzrosła sześciokrotnie?

cukrzycaIstnieje kilka typów cukrzycy, a każdy z nich może być wywoływany przez różne czynniki:

  • cukrzyca typu 1
    jest wynikiem szkodliwego procesu autoimmunologicznego, który niszczy trzustkę i uniemożliwia produkcję insuliny. W przypadku braku zastępczego dostarczania insuliny ten typ cukrzycy może prowadzić do śmierci lub też konieczności przeszczepu trzustki. Najczęściej diagnozuje się ją u dzieci i młodzieży (85 – 90% zachorowań).
  • cukrzyca typu 2
    to najpopularniejszy rodzaj cukrzycy, pojawia się zazwyczaj w dorosłym wieku. Organizm chorego nie produkuje odpowiedniej ilości insuliny lub też jest na nią oporny. Najczęstszą przyczyną pojawienia się tej choroby jest otyłość.
  • cukrzyca ciążowa
    pojawiająca się u zdrowych kobiet w trakcie ciąży; może być niebezpieczna dla dziecka, dodatkowo część kobiet, które zachorowały na cukrzycę w ciąży mogą być potem diagnozowane pod kątem cukrzycy typu 2

Zobacz, jak cukrzyca może wpływać na Twoje zdrowie:

Co powoduje cukrzycę?

Stres

Szybki tryb życia nie wpływa dobrze na nasz stan zdrowia. Układ odpornościowy osłabia się przez liczne sytuacje stresowe, które są naszym udziałem i przyzwyczaja się do stałego “stanu podwyższonej gotowości”. Stąd już prosta droga do pojawienia się reakcji autoimmunologicznej, gdzie organizm sam siebie wyniszcza, a w konsekwencji do pojawienia się cukrzycy, np. typu 1.

Zła dieta

Jedną z najważniejszych ról w procesie chorobowym odgrywają złe nawyki jedzeniowe. Brak czasu na spokojne spożycie posiłku, “zapychanie się” fast foodami i wysoko przetworzoną żywnością, uzależnienie od słodyczy powodują chaos w organizmie i rozregulowywują pracę trzustki. Nie zawsze opłakane wyniki takiego stanu rzeczy są widoczne od razu, jednak po pewnym czasie, gdy ciało nie daje sobie rady, pojawia się cukrzyca.

Czynniki genetyczne

Lekarze zwracają uwagę na możliwość istnienia powiązań genetycznych w kontekście zapadalności na cukrzycę. Ryzyko zachorowania jest różne w zależności od typu choroby. Wskazuje się, że jeśli jedno z rodziców choruje na cukrzycę typu B, to ryzyko wystąpienia tego schorzenia u dziecka wynosi 50%. Wydaje się jednak, że na rozwój cukrzycy ma bardzo duży wpływ niezdrowy styl życia. Nic dziwnego, że WHO alarmuje, że stopień rozprzestrzeniania się cukrzycy na świecie ma już znamiona epidemii.

Jeśli podejrzewasz u siebie lub swoich bliskich cukrzycę, wykonaj Test Obciążeń, który pozwoli określić przyczynę dolegliwości.

Pani Halina z Wrocławia nie wiedziała, że jej dolegliwości to cukrzyca

Moje problemy zdrowotne zaczęły się, gdy miałam trudny czas w pracy. Myślałam więc, że to ciągłe zmęczenie nawet po przespanej nocy i apetyt na słodycze to wynik stresu. Zawsze lubiłam też słodycze no i miałam problem z nadwagą. Jednak zaczęłam się martwić, kiedy prawie zasypiałam w pracy, kilka razy też zemdlałam. Poszłam do lekarza, ale on nie umiał mi nic powiedzieć. Czułam się coraz gorzej, właściwie nie mogłam już pracować, szef groził, że mnie zwolni. Przerażona zaczęłam szukać pomocy. Koleżanka powiedziała mi, że można zrobić sobie test, który określa przyczyny choroby.Poszłam do Revitum i tam stwierdzili, co mi dolega. Dostałam kurację wzmacniającą i oczyszczającą organizm. Stosuję ją od niedawna, ale już widzę postępy: mam więcej siły, nie mdleję, nie rzucam się na słodycze. Jestem bardzo zadowolona, że zrobiłam test i polecam go znajomym, którzy mają problemy ze zdrowiem.

Obejrzyj nasz film i dowiedz się czy nie zagraża Ci cukrzyca:


Specjalista Revitum o cukrzycy

Z powodu złej diety oraz innych czynników, które nie sprzyjają zdrowiu takim jak toksyny, stres czy brak ruchu zwiększa się liczba osób, które skarżą się na dolegliwości, które mogą wskazywać na cukrzycę. Niestety, często choroba ta daje nieswoiste objawy, które mogą umknąć uwadze lub zostać zlekceważone przez lekarzy. Dlatego właśnie warto wykonać Test Obciążeń Organizmu, który pozwoli na ustalenie źródeł dolegliwości – mówi Weronika Łapińska.


Nieleczona cukrzyca może być poważnym zagrożeniem dla naszego zdrowia i życia. Dlatego właśnie nie warto lekceważyć objawów, które nas niepokoją. Z pomocą może tu przyjść Test Obciążeń, który dzięki swoim szerokim możliwościom diagnostycznym pozwala na poznanie stanu narządów wewnętrznych oraz dotarcie do źródła problemu zdrowotnego. Test nie łączy się z żadnymi negatywnymi przeżyciami – jest zupełnie nieinwazyjny i bezbolesny.

Pozwala na wyodrębnienie obciążeń organizmu, które upośledzają jego prawidłowe funkcjonowanie. Test jest przeprowadzany przy użyciu sprawdzonej i skutecznej metody diagnostycznej dr Volla przez doświadczonych specjalistów biomedycyny. Po jego wykonaniu specjalista może dobrać indywidualną kurację dostosowaną do postawionej diagnozy. W jej trakcie nie są konieczne żadne ograniczenia w dotychczasowym trybie życia, nie ma potrzeby stosowania diety ani wprowadzania zmian w aktywności fizycznej. Dzięki testowi i kuracji możliwie jest wykrycie przyczyn cukrzycy oraz wzmocnienie układu immunologicznego w celu zwalczenia choroby. Nie zwlekaj i wykonaj test – Twoje zdrowie nie może czekać!

Przydatne linki: Test Obciążeń

Chcesz umówić się na Test Obciążeń?
Pobierz Kupon Zniżkowy na wykonanie Testu Obciążeń TUTAJ


Zadzwoń na Ogólnopolską Infolinię tel. 222 502 888
Konsultant dobierze dla Ciebie odpowiedni termin i umówi do najbliższego gabinetu Revitum w Twojej okolicy.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>