Rak kości – jak uchronić się przed tą straszną chorobą?

Nowotwory to przekleństwo dzisiejszych czasów. Sam dźwięk ich nazwy budzi strach. Nowotwory kości to jedne z mniej znanych, ale wcale nie najrzadszych. Dowiedz się więcej na ten temat.

Nowotwór kości to twór chorobowy powstający w wyniku niekontrolowanego podziału komórek, które w efekcie stwarzają guz. Duża część tego typu nowotworów to nowotwory łagodne i niezagrażające życiu człowieka. Niestety, nie wszystkie.

Oto i postaci, jakie może przybierać rak kości:

 • szpiczak mnogi – To najczęstszy typ nowotworu kości. 5-7 osób (głównie w wieku dojrzałym, 50-70 lat) na 100 000 choruje na niego co roku. To nowotwór złośliwy szpiku kostnego, który może pojawić się w każdej kości.
 • kostniakomięsak – drugi co do powszechności. 2-3 osoby (zazwyczaj w wieku nastoletnim) na 1 000 000 chorują na niego co roku. Dotyka zazwyczaj kości biodrowej, ramieniowej, a najczęściej kolana.
 • mięsak Ewinga – umiejscawia się w kości miednicy, nóg, żeber bądź ramienia. Zazwyczaj staje się udziałem osób w wieku 5-20 lat.
 • mięsakochrząstniak - występuje u osób z przedziału wiekowego 40-70 lat. Dotyczy okolic miednicy, ramienia lub biodra.

Inne, łagodniejsze formy nowotworu kości to np.:

 • guz olbrzymiokomórkowy
 • wyrośla kostno-chrzęstne
 • dysplazja włóknista kości
 • chrzęstniak śródkostny

Nierzadko zdarza się niestety, że rak kości nie daje żadnych objawów i rozwija się w ciele nieświadomej chorej osoby, z każdą chwilą dając jej coraz mniejsze szanse na przeżycie. Nierzadko bywa też, że objawy typowe dla nowotworu kości są zbieżne z innymi, mniej poważnymi problemami zdrowotnymi i interpretowane przez chorego jako właśnie ich oznaka.

Zobacz, jak obciążenia organizmu wpływają na Twoje zdrowie:

Oto zatem objawy charakterystyczne dla nowotworu kości:

 • ból w miejscu jego lokalizacji
 • silny, tępy ból w okolicach lokalizacji nowotworu, często wybudzający chorego w nocy
 • zwiększony ból powstały w wyniku urazu okolic dotkniętych schorzeniem
 • złamanie objętej chorobą kości, powodujące wyjątkowo silny ból

Jak w przypadku każdego nowotworu, tak i w odniesieniu do raka kości kluczowa jest szybkość rozpoznania choroby. To ona daje choremu szanse na uratowanie się przed najgorszym. Dlatego tak ważne jest zastosowanie odpowiedniego narzędzia, które umożliwi nam jak najszybsze dowiedzenie się, co jest przyczyną naszych dolegliwości.

Oto i historia zmagań z chorobą pana Ryszarda z Częstochowy:

Rozpoczęło się od zwykłych dolegliwości bólowych w okolicach biodra, które ignorowałem. Jest człowiekiem starszym, mam swoje problemy zdrowotne, więc to mnie nie dziwiło. Ale ból nie ustawał. Przeciwnie, pojawiał się coraz częściej i w coraz straszniejszej formie. Z coraz większym trudem mogłem się poruszać. Ból zaczął mnie budzić w nocy, nie pozwalał. To było jak tępy nóż powoli wbijany w moje ciało. Wtedy postanowiłem coś z tym zrobić. Ale wizyty w kolejnych gabinetach lekarskich nic nie przynosiły. I wtedy dowiedziałem się o Teście. Choć jestem z natury dość zachowawczy, tym razem nie wahałem się długo. Test pozwolił ustalić,co jest nie tak z moim zdrowiem i szybko wdrożyć odpowiednią kurację. Boję się nawet myśleć, co by było, gdyby nie Test. To mogła być ostatnia chwila.

Komentuje Weronika Łapińska, specjalistka Revitum:

Nowotwory to plaga naszych czasów. Co roku zbierają swe śmiertelne żniwo. Rak kości to jeden z częściej ignorowanych i pomijanych, a przy tym, jak każdy nowotwór, śmiertelnie groźny. Szybkie rozpoznanie, możliwe dzięki Testowi Obciążeń Organizmu, jest niezbędne do zażegnania wielkiego niebezpieczeństwa związanego z tą chorobą.

Test Obciążeń, oparty na sprawdzonej i skutecznej metodzie dr Volla to jedno z najnowocześniejszych narzędzi diagnostyki całego organizmu. Jest bezinwazyjny, a jego wykonanie nic nie boli. Wynik poznajemy szybko – po zaledwie 45 minutach możemy już znać przyczynę swoich dolegliwości, a wizyta z odpowiednim specjalistą następująca po teście, pozwoli nam na dobranie odpowiedniej metody do tego, co jest przyczyną naszych dolegliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>