Reumatyzm – schorzenie, które atakuje coraz młodsze osoby

Reumatyzm to problem osób starszych – jak często słyszysz taką opinię? Czy wiesz, że jest ona nieprawdziwa? Reumatyzm może rozwijać się w ukryciu przez wiele lat, by nagle zaatakować. Jednocześnie obserwuje się wzrost zachorowań wśród młodych osób. Dowiedz się więcej na ten temat.

reumatyzm 2W organizmie każdego z nas zachodzą zmiany zwyrodnieniowe, które “przyspieszają” po 45. roku życia. Stawy, co naturalne, zużywają się i tracą swoją sprawność. Dlaczego jednak część osób bardzo silnie odczuwa problemy z reumatyzmem, a u innych nie są one tak intensywne? Wiele zależy od czynników genetycznych – osoby, w których rodzinach pojawiła się ta dolegliwość, muszą poważniej liczyć się z możliwością pojawienia się sztywności i bóli stawów. Reumatyzm to ogólna nazwa na 340 jednostek chorobowych, które mają różne podłoże: część z nich wiąże się ze zmianami zwyrodnieniowymi, część z pojawiającym się w ciele stanem zapalanym.

Najczęstsze objawy reumatyzmu to bóle mięśni i stawów, jak również obrzęki w rejonach zmienionych chorobowo. Okolice chorych stawów mogą być również zaczerwienione. Reumatyzmowi towarzyszą również reakcje autoimmunologiczne.

Mimo postępu medycyny wciąż nie ma leku, który ostatecznie likwidowałby przyczyny powstawania reumatyzmu. Dlatego wiele osób przez lata boryka się z bólem i ograniczoną sprawnością fizyczną. Przyczyna tkwi w braku wiedzy na temat przyczyn powstawania takich dolegliwości jak reumatyzm.

Obciążenia organizmu mają realny wpływ na stan naszego zdrowia. Dowiedz się więcej:

Reumatyzm był głównym problemem zdrowotnym Pani Haliny ze Zgierza

W mojej rodzinie to powszechne schorzenie. Moja mama miała na starość problemy z utrzymaniem czegokolwiek w dłoniach. Moja siostra bliźniaczka codziennie odczuwa ból w stawach. No niestety, mnie też dopadło. Najpierw sztywniały mi dłonie, potem zaczęły mi się tworzyć obrzęki. Zauważyłam, że coraz trudniej utrzymać mi np. szklankę w dłoniach. Byłam u kilku lekarzy, jednak nikt nie dał mi satysfakcjonującej odpowiedzi, co robić dalej ze swoim zdrowiem. W końcu koleżanka powiedziała mi, że jest test, które diagnozuje przyczyny dolegliwości. Bardzo się tym zaciekawiłam i zapisałam na wizytę, bo uznałam, że może to będzie jakieś rozwiązanie. Specjalistka powiedziała mi, dlaczego choruję, skąd biorą się moje problemy z reumatyzmem. Dostałam też specjalną kurację, dzięki której moje stawy są dzisiaj znacznie sprawiejsze, rzadziej też odczuwam w nich ból.

Reumatyzm może być poważnym sygnałem negatywnych zmian w organizmie

W walce z reumatyzmem niezbędne jest szybkie i zdecydowane działanie – im szybciej skonsultujemy się ze specjalistą, tym większa szansa na zahamowanie rozwoju choroby. Lekceważenie zmian w stawach może prowadzić do znacznego ograniczenia sprawności, a nawet inwalidztwa. W celu określenia przyczyn dolegliwości stawowych warto wykonać Test Obciążeń Organizmu – mówi Weronika Łapińska, Specjalista Revitum.

Test Obciążeń to nowoczesne rozwiązanie w zakresie całościowej diagnostyki organizmu, które umożliwia sprawdzenie stanu zdrowia już na poziomie komórkowym. Sprawdzona metoda oparta na formule dra Volla pozwala nie tylko oznaczenie przyczyn choroby, ale również zapobieganie poważniejszym problemom zdrowotnym. Wykonanie testu nie łączy się z żadnymi nieprzyjemnymi odczuciami, jest on w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Po szczegółowym omówieniu wyników z doświadczonym specjalistą biomedycyny możliwe jest dobranie skutecznej kuracji, która pozwoli na pozbycie się dolegliwości i powrót do sprawności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>